Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 647 от 683 ПърваПърва ... 147547597637645646647648649657 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,461 до 6,470 от общо 6828
  1. #6461
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Супер стрип е препарат на основата на кумафос.Пестицид за който много, много е писано във форума. Херба стрип е на основата на репелентите. Отблъсква, не убива.
    Справка:
    https://pchelarite.com/херба-стрип-h...ароато/
    https://pchelarite.com/супер-стрип-s...оатоза/
    http://spos.info/herba-strip-amitraz-akrinatrin/
    System network ...

  2. #6462
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от reopru Виж публикацията
    Здравейте,
    Искам да попитам, дали магазинните пити, ползвани за медосбор предната година, стават за отглеждане на пчелно пило.

    Тази година ми е трета, но за първи път имам добре развити пчелни семейства. Кошерите са ми ДБ10 с дълбоко изцяло мрежесто дъно. 2 от тях, най силните, зимуваха на отворено дъно и магазин отдолу и започнаха много бързо развитието тази пролет. Бързо напълниха плодниците с пило и по някое време (на 6.04) преместих магазините отгоре, като ги отделих частично с платно. Идеята ми беше, хем да си пазят топлината в студените нощи, хем да могат да минат нагоре, ако решат да продължат работа.
    Вчера ги погледнах и вече бяха започнали да се качват в магазина (примерно сумарно 2 магазинни рамки плътно запълнени с пчели). В плодника всички рамки до предпоследната са с пило. Восъчните основи (по 2 на кошер) са изградени, и осеменени. Всеки изминал ден пчелите ще нарастват

    Искам да им създам работа до цъфтежа на акацията, защото няма друга силна паша в момента в района.

    Подходящ ли е варианта напълно да премахна платното, като се надявам майката да се премести нагоре и да си имат работа още 2 седмици в изградените медови пити, или пък по добре да сложа восъчни основи, та да имат още повече работа...

    Абе имам чувството, че трябва да направя нещо, че а ги задържа в кошерите, ама се чуватвам неуверено

    Благодаря предварително, ако вече е коментирано някъде, само ме насочете.
    Една рамка ако е с работнически килийки дали е магазинна или не дали е била медова или не няма проблем майката да снася.

  3. #6463
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Супер стрип е препарат на основата на кумафос.Пестицид за който много, много е писано във форума. Херба стрип е на основата на репелентите. Отблъсква, не убива.
    Справка:
    https://pchelarite.com/херба-стрип-h...ароато/
    https://pchelarite.com/супер-стрип-s...оатоза/
    Аз също не харесвам продукти на основата на Камофос и не използвам вече, но 2014 положението беше критично, хиляди акари в кошерите, също не бях и запознат с препаратите. В Монтана в пчеларския магазин предимно супер стрип продават, от години хората само това търсели. За хербала си мисля че има и друго, тайна съставка и не е репелент, направо си убива акара.

  4. #6464
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Мерси, мисля че си разбрах грешките, довели до гибелта му. Другия кошер е без магазин под него, входа е тесен, мед имат, слагам през 2-3 дена сироп (1 кг захар с половин литър вода) Това е отводка от миналата година, която направих преди слъчогледа, не тръгна добре, но ще видя тая година. Махнах лентите (около 20-25 дни са преседели). Само да спомена, че лентите са сръбски от производителя, ако е от значение. Но и аз донякъде вярвах, че може третирането да е помогнало + ниските температура 5-6 градуса сутрин, но като се замисля и голямото пространство с магазина отдолу... Стана ми ясно. Айде сега да видиме дали ще успее да дръпне тоя кошер, поне да си ги върна на 2 пак. 3-та година ще си остана с толкова.

  5. #6465
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Мерси, мисля че си разбрах грешките, довели до гибелта му. Другия кошер е без магазин под него, входа е тесен, мед имат, слагам през 2-3 дена сироп (1 кг захар с половин литър вода) Това е отводка от миналата година, която направих преди слъчогледа, не тръгна добре, но ще видя тая година. Махнах лентите (около 20-25 дни са преседели). Само да спомена, че лентите са сръбски от производителя, ако е от значение. Но и аз донякъде вярвах, че може третирането да е помогнало + ниските температура 5-6 градуса сутрин, но като се замисля и голямото пространство с магазина отдолу... Стана ми ясно. Айде сега да видиме дали ще успее да дръпне тоя кошер, поне да си ги върна на 2 пак. 3-та година ще си остана с толкова.
    Магазина не е проблем че е отдолу аз съм с2-3 магазина отдолу просто си седят така.Входа е проблем за слаб кошер не пречи да е с прелка само на плодника които е най отгоре.44444444444.jpg

  6. #6466
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от isoto Виж публикацията
    В статията има едно "ако е вярно".Но дори и да не е вярно и да няма амитраз истината е, че не бива да се купуват нерегистрирани в ЕС лекарства.
    Човек вече трябва и на сън да се пази от търговците на лекарства.
    Благодаря колега, isoto!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #6467
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз също не харесвам продукти на основата на Камофос и не използвам вече, но 2014 положението беше критично, хиляди акари в кошерите, също не бях и запознат с препаратите. В Монтана в пчеларския магазин предимно супер стрип продават, от години хората само това търсели. За хербала си мисля че има и друго, тайна съставка и не е репелент, направо си убива акара.
    Лентите Херба Стрипс са компроментирани още преди няколко години.Сръбска лаборатория открива химичен препарат,който не се ползва от десетилетия и съответно не излиза при проби на мед.Хитър ход от производителя.Всичко което написах съм го чел в сръбски пчеларски сайт и не гарантирам за достоверност.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  8. #6468
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров Виж публикацията
    Лентите Херба Стрипс са компроментирани още преди няколко години.Сръбска лаборатория открива химичен препарат,който не се ползва от десетилетия и съответно не излиза при проби на мед.Хитър ход от производителя.Всичко което написах съм го чел в сръбски пчеларски сайт и не гарантирам за достоверност.
    Помниш ли името на този препарат?
    Аз се доверих на тези лентички и ще е неприятно ако се окаже химия.
    Медец

  9. #6469
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Помниш ли името на този препарат?
    Аз се доверих на тези лентички и ще е неприятно ако се окаже химия.
    Доколкото си спомням,ставаше дума за Акринатрин.Пробвай в търсачката комбинацията от Херба Стрипс и Акринатрин и виж какво ще излезе.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  10. #6470
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Проблема с надписа "еко" и "био" съществува и при други препарати/ленти, произведени извън ЕС. Понякога се налага да се ползва химия и е добре да се знае какво аджеба слагаш в кошера ...
    System network ...

 

 
Страница 647 от 683 ПърваПърва ... 147547597637645646647648649657 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •