Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 646 от 683 ПърваПърва ... 146546596636644645646647648656 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,451 до 6,460 от общо 6828
  1. #6451
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    От ноземните спори не можеш се скри.Има ги навсякъде.Боледуват предимно слаби семейства подложени на лоши условия.Влага, студ и т.н. Лекарствата разрешени у нас държат нивото на заразата в поносими граници, но не я унищожават напълно.Това унищожение дори с антибиотиците вече е непостижимо.Решението е както при повечето заболявания, профилактика.Добри условия за живот.
    Когато едно слабо семейство не може да защити входа и стане обект на нападение част от неговите пчели се присъединяват към нападателите и процеса на разграбване се ускорява.Обикновено в кошера остава шепа пчели на дъното и майката.Болшинството пчели са вече при грабителите.
    Подхранването и особено разпечатването на пити с мед при слаби семейства в периоди без паша е като покана за нападение към другите.
    Може би забрави да кажеш, че след ограбването и следаващите кошери участвали в грабежа стигат до същото положение.

  2. #6452
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Може би забрави да кажеш, че след ограбването и следаващите кошери участвали в грабежа стигат до същото положение.
    Рутина... Какво да се прави? Е, може би това е извинение:"От ноземните спори не можеш се скри.".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #6453
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Възможно ли е по някакъв начин третирането с херба стрипс или лекарстовото за нозаметоза
    Да допълня, не си спазил указанията за употреба на лентите. Пише при температура над 20 градуса по 1 лента на слаби семейства. За другия препарат кой знае какво е и как се ползва. За Супер стрип съм го ползвал преди 5 години и съм видял че всички излюпени млади пчели първите дни след слагане на лентите умират понеже препарат е много силен, за хербал не мога да кажа, но и в него има вещество което убива акара и 2 ленти на слабо семейство не е хубаво. Просто това са препарати и небива да се прекалява с тях особено на слаби семейства който трудно могат да се преборят. Това БИО ви заблуждава, щом убива колко пък да е БИО.

  4. #6454
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Рутина... Какво да се прави? Е, може би това е извинение:"От ноземните спори не можеш се скри.".
    Аааа, на мен ми е ясно, но даваме напътствия на хора които понякога си нямат никаква представа. Та затова трябва да подсилваме на някои места, че след това пак не разбрали. Рядко са като Друмев.........все пълниш, кофата все празна. Ха,ха...това май го пиша за втори път.

  5. #6455
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ...За Супер стрип съм го ползвал преди 5 години и съм видял че всички излюпени млади пчели първите дни след слагане на лентите умират понеже препарат е много силен, за хербал не мога да кажа, ...
    Супер стрип е препарат на основата на кумафос.Пестицид за който много, много е писано във форума. Херба стрип е на основата на репелентите. Отблъсква, не убива.
    Справка:
    https://pchelarite.com/херба-стрип-h...ароато/
    https://pchelarite.com/супер-стрип-s...оатоза/
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #6456
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз си мисля, че семейството си е било добре, но препаратите са му дошли малко в повече.

  7. #6457
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Когато започвахме във форума всички качвахме огромна информация от всякъде.Сега се учудвам , че са много малко тия, които пишат "Прочетох всичко по въпроса и не намирам отговор.". Повечето почват с "Имам проблем!" и с това решават , че са направили всичко необходимо.Хубаво, проблем ,ама никой не стои и да чака да ти реши проблема.Може и по тая причина инстинктивно да не давам всичко на готово и сдъвкано.Човек сам трябва да реши проблема си с помощ под формата на идея, информация, опит.Никога готово решение! Когато сам намериш решение то го запомняш за дълго.
    "Колегата" с най-добър резултат в класацията по спам успя да "затрупа" доста от информацията , но това пък е стимул да откриеш нужното.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #6458
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    723
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    .
    Направи каквото трябва за живите! Каза, че и те не са достатъчно силни. Осигури подходящ обем(махни магазина или го качи над тях с преграда), затвори временно долна прелка, ако им е далече. Остави прелка само срещу тях. Имаш мрежа на дъното, нищо няма да им стане. Ще се лутат малко и ще се научат. Спри химията. Ако са болни вече, тя няма да им помогне, а ги натоварва. Освен това, болеста не е доказана! Създай им условия, такива че да са по-малко зависими от климатичните промени. Трябва да дръпнат за двайсетина дни. Ако имат вече запаси, а има и някаква паша вече, спри да наливаш временно и наблюдавай за крадци. Ако имат нужда от храна, сипвай след като приключи активния летеж, толкова, колкото могат да свалят през ноща. За такива неща се сещам. Аз съм с други кошери и условия, но пчеларя може да помогне до някъде, независимо от това.

  9. #6459
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аааа, на мен ми е ясно, но даваме напътствия на хора които понякога си нямат никаква представа. Та затова трябва да подсилваме на някои места, че след това пак не разбрали. Рядко са като Друмев.........все пълниш, кофата все празна. Ха,ха...това май го пиша за втори път.
    Те вариантите са или твоя или да наливаш в пълна чаша(кофа),така че....
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #6460
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз си мисля, че семейството си е било добре, но препаратите са му дошли малко в повече.
    Комплексна работа е семейство на 3-4 рамки преди месец( по описа) си е слабо и препарати подхранване долен вход отворен и от тук малко от там малко и пчелите ги няма.

 

 
Страница 646 от 683 ПърваПърва ... 146546596636644645646647648656 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •