Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 578 от 683 ПърваПърва ... 78478528568576577578579580588628678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,771 до 5,780 от общо 6828
  1. #5771
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2016
    Мнения
    19
    Здравейте. Имам кошер загинал през зимата. Отдавам го на стара майка ( три годишна ). Сега прибирах останалите пити и забелязах на едната десетина килийки запечатано пило. В няколко килийки, които разчоплих с клечка, имаше пихтиеста течност, като боза . Възможно ли е да е гнилец? И как да процедирам?

  2. #5772
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Тиква Виж публикацията
    Здравейте. Имам кошер загинал през зимата. Отдавам го на стара майка ( три годишна ). Сега прибирах останалите пити и забелязах на едната десетина килийки запечатано пило. В няколко килийки, които разчоплих с клечка, имаше пихтиеста течност, като боза . Възможно ли е да е гнилец? И как да процедирам?
    Ако е гнилец, като потопиш клечка в тази „ боза” която би трябвало да мирише на туткал, се точи. Признаците са много, но трябва да се прочете повече из нета за повече информация. За сигурност е добре питите да се унищожат, а рамките обработят или унищожат също.

  3. #5773
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2016
    Мнения
    19
    https://youtu.be/oqSzHe_mbyY

    Ето и видео как изглежда.
    Не се точи и не мирише.

  4. #5774
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Тиква Виж публикацията
    https://youtu.be/oqSzHe_mbyY

    Ето и видео как изглежда.
    Не се точи и не мирише.
    Според мен, пилото просто е измръзнало. Каквото и да е, тази пита не си заслужава да я връщаш в кошер(послушай колегата Дончев).

  5. #5775
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Имам и аз един въпрос. Защо питите с мед, които прибрах от мъртвите кошери тази пролет, протекоха? Държа корпусите с питите на комин, чакайки да извадя добива от акацията, та да се захвана с центрофугирането им. Гледам, под всеки от така направените комини протекла вадичка с мед. Не е вкиснал като че ли, поне на вкус е добре. Молец още няма, три пъти проверявах.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #5776
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Имам и аз един въпрос. Защо питите с мед, които прибрах от мъртвите кошери тази пролет, протекоха? Държа корпусите с питите на комин, чакайки да извадя добива от акацията, та да се захвана с центрофугирането им. Гледам, под всеки от така направените комини протекла вадичка с мед. Не е вкиснал като че ли, поне на вкус е добре. Молец още няма, три пъти проверявах.
    Поема влага от въздуха, а има ли влага ще вкисне. Молеца и той не е далеч.

  7. #5777
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Поема влага от въздуха, а има ли влага ще вкисне. Молеца и той не е далеч.


    Молеца е в ход вече Модернизаторе.Пашкулите не знайно защо за мен се излюпиха ларви,а не пеперуди.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5778
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Имам и аз един въпрос. Защо питите с мед, които прибрах от мъртвите кошери тази пролет, протекоха? Държа корпусите с питите на комин, чакайки да извадя добива от акацията, та да се захвана с центрофугирането им. Гледам, под всеки от така направените комини протекла вадичка с мед. Не е вкиснал като че ли, поне на вкус е добре. Молец още няма, три пъти проверявах.


    Аз миналата година ги оставих в кошерите.Входовете ги запуших с парцали напоени с оцет и си купих стъготини за пепелника.Никакъв проблем до август.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5779
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Имам и аз един въпрос. Защо питите с мед, които прибрах от мъртвите кошери тази пролет, протекоха? . Гледам, под всеки от така направените комини протекла вадичка с мед. Не е вкиснал като че ли, поне на вкус е добре. Молец още няма, три пъти проверявах.
    Ха сега де!Протекъл ли е,ферментацията е започнала.Като го смесиш с този който чакаш ,ще получиш прекрасен микс за ракия.Поговорка:Хитрата сврака,с двата крака........А за молеца си в грешка,още 3 пъти да ги гледаш,пак тая.Яйцата са някъде там,по питите,особено ако в тях е отглеждано пило.Помещението ти е влажно,меда е хигроскопичен и гълта всяка молекула влага от него,поне ще ти го подсуши малко.Центрофугирай го и не го смесвай с друг.Ей..й,забравих че бях се зарекъл,но карай.Меда е твой,сам си решаваш.

  10. #5780
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Сетих се,че съм си донесъл от тия стари пити за примаките и ги проверих за някой останал пашкул.
    https://youtu.be/0WvYsye2RcU
    Питите са третирани с препарат за молци Август.След третирането никакъв проблем с молеца,но се оказа ,че е още жив.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 578 от 683 ПърваПърва ... 78478528568576577578579580588628678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •