Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 683 ПърваПърва ... 3070787980818290130180580 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 6828
  1. #791
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защо да не ги оставиш да зимуват с мана.Нищо няма да им стане.Зимата винаги отдава някой и друг ден за облитане.Правя го от години.Есента подхранваш с сироп нормално.
    Защото така съм чувал и чел че не трябва да зимуват с манов мед защото съдържа някакви в-ва който пчелите не смилат добре и затова.Но щом казваш че от години го правиш явно няма проблем нз тази година ще ми е за първи път

  2. #792
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Първо си измерете електропроводимоста на меда тогава говорете кой с какъв мед зазимява, или го прави.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #793
    Някой може ли да каже колко дни след цъфтежа на акацията започва отделянето на нектар?
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  4. #794
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Още със зацъфтяването отделя нектар,но силно зависи от агро-метео.по време на цъфтежа.Освен това зацъфтяването беше предходвано(Видинско) от продължително дъждовно и студено време,което доведе семействата до ръба на гладуване (там където липсва рапица)и значително намаляване на осеменяването.Докато не възтановят запасите около пилото и като добавим ежедневното изхранване на пилото,няма да има в магазините.

  5. #795
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    22
    Не знам дали мястото на въпроса ми е тук, но искам да попитам каква е нормалната цена за несглобена рамка за кошер с уширител , размери за фарар? И намират ли се лесно

  6. #796
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Още със зацъфтяването отделя нектар,но силно зависи от агро-метео.по време на цъфтежа.Освен това зацъфтяването беше предходвано(Видинско) от продължително дъждовно и студено време,което доведе семействата до ръба на гладуване (там където липсва рапица)и значително намаляване на осеменяването.Докато не възтановят запасите около пилото и като добавим ежедневното изхранване на пилото,няма да има в магазините.
    Благодаря ти за отговора , при мян няма да има тая година то остави зацъфтяването , че бе съпроводено с валежи , но и през самия и цъфтеж не спря да се лее като из ведро.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  7. #797
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от stefarata Виж публикацията
    Не знам дали мястото на въпроса ми е тук, но искам да попитам каква е нормалната цена за несглобена рамка за кошер с уширител , размери за фарар? И намират ли се лесно
    35-45 до 50 стотинки за бройка.
    Разгледай този раздел:

    http://pchelari.com/forum/forumdisplay.php?f=34

  8. #798
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Здравейте начинаещ пчелар съм от тази година,имам 7 отводки ДБ и един рояк който хванах ,та димек 8 отводки.Въпросът ми е как да накарам майката да снася в новите светли изградени пити ,много бързо изграждат восъчната основа, но само до там ,майката продължава да си снася в старите черни пити и това е.Вече от около месец имам отводките и продължават да са на 4 до 5 рамки плътно покрити с пчели, а изградени основи има по 6-7 какво да направя за да започне майката да снася и в новите пити.Подхранвам със сироп 2-3 пъти седмично ,защото нямам време да съм всеки ден на пчелина пило има и запечатано и прясно ,но само в старите пити с който взех отводките.

  9. #799
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Премести някоя изградена основа м/у старите рамки с пило.

  10. #800
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    Спри с подхранването със сироп пробвай с захарно тесто или апи фонда при мен се получи . Сега си снасят майките нормално и в ново изградените пити. Така по дълго ще имат храна защото тестото се консумира по-бавно от сиропа .

 

 
Страница 80 от 683 ПърваПърва ... 3070787980818290130180580 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •