Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 677 от 683 ПърваПърва ... 177577627667675676677678679 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,761 до 6,770 от общо 6828
  1. #6761
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не винаги е лесно да се сетиш. Пример- мой съсед, пчелар от 30-тина години. Гледа 7-8 кошера. През живота си не е купувал майки, собствените не ги маркира. Знаеш ли кога ще се сети?
    Аз съм почти огледален образ на твоя съсед тоест копувал съм само една майка през живота си /тоест като самостоятелна биологична еденица/ придадох я явгуст зимата криво лево искара и напролет цуфиса.
    При кекави пчелари /такива като мен/ семействата със стари майки дават повече мед младите се изроят и избегат а дъртите таман станат за медосбора нямат много пило и меда не го изгнетет тарапоняците.
    Между другото има много известна технология в Русия базирана на гореизложеното /разбира се не е да гледат смотани майки/ един човек имал 100ина кошера и забелязал, че при слаба година има мед само в семействата със смотани майки а тия добрите имат и пило и пчели ама мед не.
    Между другото много хора смятат, че да си купиш майка за да си смениш майката в твое си семейство не е кой знае колко умна идея, по ред причини но нямам идея дали е така просто не съм копувал и не съм сменял та да знам но вътрешните ми истинкти говорят да не го правя.

    П.П.Но аз съм хобит и тия мой мисли едва ли ще вършат работа на един млад амбициозен пчелар тръгнал да пътешества в пчеларството.

  2. #6762
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...за медосбора нямат много пило и меда не го "изгнетет тарапоняците.."..
    Жоре, това в превод на български ,как е?

    пп. някой да не пише вместо теб.

  3. #6763
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Всъщност майката маркирана ли е и ако да, какъв цвят е точката?
    Р.Р. Преди седмица, колега ми се похвали, че са му подарили 3 майки......... зелени
    Майката е с бяла точка мисля че има и яйца ,,,,,,,тази майка е от сериозен пчелар мисля че е добра майка,,,,,,,,,,,,,иначе майките които копувам нещо не се получават аз в кошерите белязани майки нямам приемат купената майка и после я сменят ,,това не го разбирам

  4. #6764
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жоре, това в превод на български ,как е?

    пп. някой да не пише вместо теб.

    Тарапоняка е рода на Морковицата...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #6765
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Майката е с бяла точка мисля че има и яйца ,,,,,,,тази майка е от сериозен пчелар мисля че е добра майка,,,,,,,,,,,,,иначе майките които копувам нещо не се получават аз в кошерите белязани майки нямам приемат купената майка и после я сменят ,,това не го разбирам

    Ами нямал е лампичката на Сушана...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #6766
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Майката е с бяла точка мисля че има и яйца ,,,,,,,тази майка е от сериозен пчелар мисля че е добра майка,,,,,,,,,,,,,иначе майките които копувам нещо не се получават аз в кошерите белязани майки нямам приемат купената майка и после я сменят ,,това не го разбирам
    МАЩЕХА........

  7. #6767
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Аз съм почти огледален образ на твоя съсед тоест копувал съм само една майка през живота си /тоест като самостоятелна биологична еденица/ придадох я явгуст зимата криво лево искара и напролет цуфиса.
    При кекави пчелари /такива като мен/ семействата със стари майки дават повече мед младите се изроят и избегат а дъртите таман станат за медосбора нямат много пило и меда не го изгнетет тарапоняците.
    Между другото има много известна технология в Русия базирана на гореизложеното /разбира се не е да гледат смотани майки/ един човек имал 100ина кошера и забелязал, че при слаба година има мед само в семействата със смотани майки а тия добрите имат и пило и пчели ама мед не.
    Между другото много хора смятат, че да си купиш майка за да си смениш майката в твое си семейство не е кой знае колко умна идея, по ред причини но нямам идея дали е така просто не съм копувал и не съм сменял та да знам но вътрешните ми истинкти говорят да не го правя.

    П.П.Но аз съм хобит и тия мой мисли едва ли ще вършат работа на един млад амбициозен пчелар тръгнал да пътешества в пчеларството.
    И аз съм купувал само една до сега. Но моите си ги маркирам. Смятам, че е голямо улеснение за последваща работа.

  8. #6768
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И аз съм купувал само една до сега. Но моите си ги маркирам. Смятам, че е голямо улеснение за последваща работа.
    Ми един сериозен пчелар трябва да си ги маркира само несериозните като мен и Данчо и много опитните не ги маркират.

  9. #6769
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жоре, това в превод на български ,как е?

    пп. някой да не пише вместо теб.
    Тарапоняк а някакво нощно създание из шопския фолклор сега дали пие кръв или смуче енергия нямам идея нещо като Чупа кабра но в случая когато годината е слаба и пчелара неще да прави отводки много пило се явява един вид тарапоняци изсмукат жизнената енергия и всичкия материален ресурс на пчелното семейство.

  10. #6770
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тарапоняка е рода на Морковицата...
    По скоро на гуджулите

 

 
Страница 677 от 683 ПърваПърва ... 177577627667675676677678679 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 26 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 26 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •