Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 664 от 683 ПърваПърва ... 164564614654662663664665666674 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,631 до 6,640 от общо 6828
  1. #6631
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Оградата как ти е?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #6632
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ако живееш сам като вълк единак - става. Ако не и ще идват на гости децата или внуците - слагай го нейде на земята. Най-добре си поискай от горското участък за пчелин /пчелар да ти го избере/ в съседство и си ти.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #6633
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако живееш сам като вълк единак - става. Ако не и ще идват на гости децата или внуците - слагай го нейде на земята. Най-добре си поискай от горското участък за пчелин /пчелар да ти го избере/ в съседство и си ти.

    Требва много да чака.По добре си е таксиметров пчелар.Гледай и за гориво ти да ли пари.Щом има валчери за оран що да нема и за пчелини?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #6634
    Наблюдател
    Регистриран
    06.11.2020
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    с.Рударци, обл. Перник
    Комшията до мен (на гърба на беседката) има 5-6 кошера останали, но ми се искаше да съм по-настрани от неговите.
    Зима, лете... той рови в кошерите. А и за 30 години бурканче мед не съм изял от неговия. Та предпочитам да не ми рови и в моите

    Но явно трябва да търся друго място. Деца идват често на гости.

  5. #6635
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Здравей, и аз така направих като временно решение, понеже в двора постоянно е баба ми, обработва се и не е подходящо. Иначе си купих една нива над селото, ще правя ограда и чак тогава ще си прехвърля кошерите там.

    От снимките се вижда, че е много близо до долната тераса, незнам доколко минават там хора, освен теб. Има и някакви лози, те ще пазят шарена сянка през лятото, което е добре. А от горското/общината за да ти дадат място за пчелин трябва да си регистриран и да имаш поне 10 кошера, иначе може и под наем.

    Да знаеш, обаче че качването на няколко кошера по стълбите до третия етаж, не е много приятно.

  6. #6636
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    ... Да знаеш, обаче че качването на няколко кошера по стълбите до третия етаж, не е много приятно.
    А свалянето как е?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #6637
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    А свалянето как е?
    Не ми се мисли, добре че е брат ми да удари едно рамо

  8. #6638
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Здравейте. Преди няколко дни разбрха, че отводката ми няма майка и сложих пита с пило. След 6 дни на нея имаше 10+ маточника. Разруших запечатаните, като оставих 7-8, които се подхранваха. След 4 дни ги отворих пак. Има 3 доста дълги и тънки на върха маточника, като другите са около 1см-1.5... Като има места с по 2-3 маточника слепени един до друг. Да предприема ли някакви мерки или да ги оставя? Като цяло има ли начин да се познае ларва хранена за работничка, а после за майка, понеже се съмнявам тези маточници да са с годни майки всичките.

  9. #6639
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте. Преди няколко дни разбрха, че отводката ми няма майка и сложих пита с пило. След 6 дни на нея имаше 10+ маточника. Разруших запечатаните, като оставих 7-8, които се подхранваха. След 4 дни ги отворих пак. Има 3 доста дълги и тънки на върха маточника, като другите са около 1см-1.5... Като има места с по 2-3 маточника слепени един до друг. Да предприема ли някакви мерки или да ги оставя?

    Приличат ли на петелски пишки?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #6640
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Ами, трябваше да ги снимам, но забравих. ... Тръгват добре, после са заострени. Някак си са дълги и сега не знам, кой маточник е от ларва-работника към майка и кой е хранен за майка отначало. Не знам дали има познаване.

 

 
Страница 664 от 683 ПърваПърва ... 164564614654662663664665666674 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 24 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 24 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •