Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 658 от 683 ПърваПърва ... 158558608648656657658659660668 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,571 до 6,580 от общо 6828
  1. #6571
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2017
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А разпечата ли го?

    Не. Не се сетих.

  2. #6572
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2017
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Варна
    Здравейте,
    Миналата есен, след като махнах магазините, ги поставих в колона един върху друг с питите в тях. Най-горе поставих паничка с мравчена киселина, за да ги опазя от молците. Доливах няколко пъти, но като хванаха студовете - спрях. Опазих питите, но тази година пчелите не пожелаха да се качат в магазините. Плодникът пълен с пчели, отпред на дъскичката стоят и бездействат въпреки поставените магазини. В плодниците градяха, горе в магазините както поставих основи, така и ги извадих.

    Може ли използването на мравчена киселина да е причина за това поведение и трябваше ли при поставянето на магазините да обработя по някакъв начин питите в тях?

  3. #6573
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Не колега,причината определено не е мравчената киселина.Тя се изпарява за часове....

  4. #6574
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от laskov Виж публикацията
    Здравейте,
    Миналата есен, след като махнах магазините, ги поставих в колона един върху друг с питите в тях. Най-горе поставих паничка с мравчена киселина, за да ги опазя от молците. Доливах няколко пъти, но като хванаха студовете - спрях. Опазих питите, но тази година пчелите не пожелаха да се качат в магазините. Плодникът пълен с пчели, отпред на дъскичката стоят и бездействат въпреки поставените магазини. В плодниците градяха, горе в магазините както поставих основи, така и ги извадих.

    Може ли използването на мравчена киселина да е причина за това поведение и трябваше ли при поставянето на магазините да обработя по някакъв начин питите в тях?
    Липса на паша.

  5. #6575
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от laskov Виж публикацията
    Здравейте,
    Миналата есен, след като махнах магазините, ги поставих в колона един върху друг с питите в тях. Най-горе поставих паничка с мравчена киселина, за да ги опазя от молците. Доливах няколко пъти, но като хванаха студовете - спрях. Опазих питите, но тази година пчелите не пожелаха да се качат в магазините. Плодникът пълен с пчели, отпред на дъскичката стоят и бездействат въпреки поставените магазини. В плодниците градяха, горе в магазините както поставих основи, така и ги извадих.

    Може ли използването на мравчена киселина да е причина за това поведение и трябваше ли при поставянето на магазините да обработя по някакъв начин питите в тях?
    Семейството си е било слабо, затова и не се е качило в магазина. Дали майката е кекава или се е роило, това ти по ще знаеш.

  6. #6576
    Наблюдател
    Регистриран
    15.08.2019
    Мнения
    4
    Ново Bitmap изображение (3).bmpНово Bitmap изображение (3).bmpЗдравеите колеги,аз съм начинаещ пчелар
    Aко може някой да ме посъветва какво да правя
    Да изчакам,да придам оплодена майка или да ги обединя с друго семейство.
    Благодаря ви предварително

  7. #6577
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър1 Виж публикацията
    Ново Bitmap изображение (3).bmpНово Bitmap изображение (3).bmpЗдравеите колеги,аз съм начинаещ пчелар
    Aко може някой да ме посъветва какво да правя
    Да изчакам,да придам оплодена майка или да ги обединя с друго семейство.
    Благодаря ви предварително
    Здрасти Митко. Добре дошъл! Обясни какво се е случило. Не даваш никаква информация. Една снимка с маточник и 20 пчели...!!! Колкото повече начална информация, толкова по-точен отговор.

  8. #6578
    Наблюдател
    Регистриран
    15.08.2019
    Мнения
    4
    От 2 седмици някъде забелязвам, че при пчелите липсва активност много слабо облитане на минута излизат около 10 пчели. Преди 5 дена като отворих кошера забелязах. че семейството е намаляло от 9 рамки с пчели на 7 рамки.Не можах да видя майката видях в питите 6 маточника, пчелите които се прибират носят прашец. През 1 дена подхранвам пчелите с по 250 гр захарен сироп 1:1 херба инверт сменям ги. Сложих 2 ленти против вароатоза. Предполагам че семейството е осиротяло не знам дали ще си направят майка в края на август или да предам нова оплодена майка.Питам по опитните за съвети.

  9. #6579
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър1 Виж публикацията
    От 2 седмици някъде забелязвам, че при пчелите липсва активност много слабо облитане на минута излизат около 10 пчели. Преди 5 дена като отворих кошера забелязах. че семейството е намаляло от 9 рамки с пчели на 7 рамки.Не можах да видя майката видях в питите 6 маточника, пчелите които се прибират носят прашец. През 1 дена подхранвам пчелите с по 250 гр захарен сироп 1:1 херба инверт сменям ги. Сложих 2 ленти против вароатоза. Предполагам че семейството е осиротяло не знам дали ще си направят майка в края на август или да предам нова оплодена майка.Питам по опитните за съвети.
    Предполгаш, че е осиротяло или си сигурен? Тва са две различни неща.

  10. #6580
    Наблюдател
    Регистриран
    15.08.2019
    Мнения
    4
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Предполгаш, че е осиротяло или си сигурен? Тва са две различни неща.
    1 час търсех майка и не можах да я намеря

 

 
Страница 658 от 683 ПърваПърва ... 158558608648656657658659660668 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •