Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 639 от 683 ПърваПърва ... 139539589629637638639640641649 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,381 до 6,390 от общо 6828
  1. #6381
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    А каква е тази тактика с магазин отдолу и магазин отгоре? Също така, то като настъпи пашата при мен, след като не искам да събирам мед, да махна ли магазина отдолу или просто да си го оставя? Честно казано не знам какво е положението в него, дали не се е залъгала майката да отиде надолу. Ще трябва да го отлепя и да видя, въпреки че пробвах миналия ден, но сякаш беше точкован...

  2. #6382
    Наблюдател
    Регистриран
    29.10.2018
    Мнения
    2
    Общо взето и аз така мислех..,но сега вече..,друго е като си свериш часовника с някой на който му е точен.

  3. #6383
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    107
    Привет, имам нужда от помощ, рових из форума, но не намерих нищо, купих кошери ДБ12 втора ръка в доста добро състояние и има много пчела, но вътре има 3-4 плодникови пити пълни с тръгнал да се захаросва мед, зазимени са на 12 рамки, миналата седмица ги разчопках с вилицата, за да го преработят, сега ги отворих, но са преработили много малки участъци с големината на капачка за буркан, а другия се е захаросал напълно, сега ги вадя от кошерите и слагам нови да градят, има и не захаросан мед по-другите пити, за да не останат гладни, как да го претопя този захаросан мед в питите, благодаря Ви предварително

  4. #6384
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Привет, имам нужда от помощ, рових из форума, но не намерих нищо, купих кошери ДБ12 втора ръка в доста добро състояние и има много пчела, но вътре има 3-4 плодникови пити пълни с тръгнал да се захаросва мед, зазимени са на 12 рамки, миналата седмица ги разчопках с вилицата, за да го преработят, сега ги отворих, но са преработили много малки участъци с големината на капачка за буркан, а другия се е захаросал напълно, сега ги вадя от кошерите и слагам нови да градят, има и не захаросан мед по-другите пити, за да не останат гладни, как да го претопя този захаросан мед в питите, благодаря Ви предварително
    Как се втечнява захаросан мед в тенекии и буркани? Поставяш питите на топло. Може и чрез напръскване с топла вода и се поставят пак в кошера, трябва да се прави няколко пъти, но ефекта няма да е 100%.

  5. #6385
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    107
    Аз се надявах да има някакъв начин, без да се налага да ги връщам в кошера, загуба на мед ще има, няма как , ако ги разкъсам на парчета и претопя на водна баня заедно с восъка с много малко вода, дали ще стане, питите са стари и мисля да ги бракувам, бладодаря за отговора.

  6. #6386
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По тоя начин няма ли да изхвърлят кристалите?Не е ли по добре да се извадят и в безпашие да се върнат?Аз бих пробвал с ел.одеяло или духалка да втечня меда.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #6387
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    107
    За това си мисля да го претопя по този начин, восъка ще се вдигне горе и втрърди, а медът ще им го върна в хранилките да го преработят .

  8. #6388
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Аз се надявах да има някакъв начин, без да се налага да ги връщам в кошера, загуба на мед ще има, няма как , ако ги разкъсам на парчета и претопя на водна баня заедно с восъка с много малко вода, дали ще стане, питите са стари и мисля да ги бракувам, бладодаря за отговора.
    И затова помислих, но останах с впечатлението, че ще ги ползваш. Това е най - добрия вариант, но е по - добре да промиеш меда, а след това да топиш остатъка. Ако е необходимо може да прибавиш и захар към този сироп до определена концентрация и даваш в хранилката.

  9. #6389
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    По тоя начин няма ли да изхвърлят кристалите?Не е ли по добре да се извадят и в безпашие да се върнат?Аз бих пробвал с ел.одеяло или духалка да втечня меда.
    Духалката няма ли да излезе скъпо? Или зависи от духалката?

  10. #6390
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Духалката няма ли да излезе скъпо? Или зависи от духалката?


    2кw за няколко часа мисля,че няма да е кой знае колко скъпо.Ще си вдигне с 0,10 лв продажбата на кг и работата е ток и жица.Шегувам се разбира се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 639 от 683 ПърваПърва ... 139539589629637638639640641649 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •