Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 620 от 683 ПърваПърва ... 120520570610618619620621622630670 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,191 до 6,200 от общо 6828
  1. #6191
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това са с помощните семейства 2017г. над 40кг. само от слънчогледа. 2018г. много закъснях и помощните не бяха готови на време.
    Страхотно, моите две кошерчета дадоха общо към 70 кг за годината. А за 40 от слънчогледа...този мед няма изяждане.

  2. #6192
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Такааа, тази събота 19.01.2019г. беше слънчево и с темепратура около 5 градуса и реших да проверя какво става с това семейство. В кошера нямаше нито една жива пчела, но по дъното намерих части от пчели и мъртви оси, както и 2-3 живи зимуващи в килийките. Мисля, че причината за смърттта на това семейство е била нападение от оси. Пилото за което писах по- горе е или излюпено (което ме съмнява) или е изядено от осите.

  3. #6193
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Здравейте!
    Начинаещ пчелар съм!Имам само един кошер 10 Д.Б./ от старите с клиновете/,рояк,който хванах на 23.май м.г..Зазимен е на 7 рамки ,центриран с две пр.дъски, около 12 кг мед,7см долна прелка,обърната таванка под нея на Антонов ден поставих 1.2кг питка Апифонда.На 5.02 бяха изяли 1/3 от питката.В момента летят и носят прашец от близките лешници,около 1дка на 50 метра от кошера.На 20.02/дават го16°С при мен/смятам да ги отворя,да проверя имали вече пило,да се уверя има ли мед на питите до пилото,да го стесня така че пчелите да покриват плътно рамките,да поставя фибран 2см до пр.дъски,да заменя питката с нова с прашец и витамини ,да завия гнездото с памучен плат и да сменя дъното с обгорено от друг кошер.На прав път ли съм?Приемам всякакви съвети от опитните пчелари.Не искам да навредя на пчелите.Целта ми тази година е да зазимя 3-4 семейства.

  4. #6194
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    На прав път си. Може и да не го пипаш и да изчакаш още малко, но разбирам желанието ти. Само внимавай да не повредиш майката.

  5. #6195
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Благодаря!Ще внимавам!Забравих да питам на 3-те пити,които извадих от кошера есента под запечатания мед има незапечатан,съхраняваме ги вкъщи на стайна температура.Как да разбера дали е вкиснат?

  6. #6196
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Няма смисъл да го ровиш сега, само може да повредиш майката без да искаш. Ако няма пило какво може да направиш когато нямаш резервна майка а дали има мед може да се види при поглед от горе. Опитай меда и виж дали е вкиснат.

  7. #6197
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    Благодаря!Ще внимавам!Забравих да питам на 3-те пити,които извадих от кошера есента под запечатания мед има незапечатан,съхраняваме ги вкъщи на стайна температура.Как да разбера дали е вкиснат?
    Един куп излишни процедури си си наумил, много неща бях написал ама се срина форума, не ми се повтаря всичко и затова едно по едно.
    Каква цел искаш да постигнеш с това семейство.
    Защо ти е протеинова питка при положение че имаш толкова много лешници. Ако ги стесняваш и са намаляли запасите дай им рамките зад преградната, подпри ги с пълна рамка, на първо време кажи какви са ти очакванията пък после ще го мислим

  8. #6198
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И стесняването само ще забави развитието. Аз съм правил опити и тези който не ги стесняваш винаги са по добре. Изцяло съм на мрежа никакво затопляне и никакво стесняване! Едно от най - хубавите неща които може да направиш за едно семейство е да му осигуриш спокойствие. После млада майка, третиране за болести подмяна на рамки и.т.н.

  9. #6199
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    .....
    на първо време кажи какви са ти очакванията пък после ще го мислим
    Цитат Първоначално публикувано от kebapa1912 Виж публикацията
    ...
    Целта ми тази година е да зазимя 3-4 семейства.

    Айларипиииии.

  10. #6200
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2018
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Един куп излишни процедури си си наумил, много неща бях написал ама се срина форума, не ми се повтаря всичко и затова едно по едно.
    Каква цел искаш да постигнеш с това семейство.
    Защо ти е протеинова питка при положение че имаш толкова много лешници. Ако ги стесняваш и са намаляли запасите дай им рамките зад преградната, подпри ги с пълна рамка, на първо време кажи какви са ти очакванията пък после ще го мислим
    Благодаря на всички за готовността ви да помагате!Целта ми е единствено увеличаване на броя на семействата макс.3–4бр.да ги направя тази година.За никъде не бързам и не искам пари да вадя от пчеларство!Просто като са повечко ще мога по–лесно да ги гледам,нали така?Сега само с един е доста страшно!

 

 
Страница 620 от 683 ПърваПърва ... 120520570610618619620621622630670 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •