Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 594 от 683 ПърваПърва ... 94494544584592593594595596604644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,931 до 5,940 от общо 6828
  1. #5931
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Ако на това викаш силни семейства, то какво ли кажеш, ако видиш наистина силни такива.
    Не си за отводки - въобще даже. От страховете ти да не изроят ме досмешава. За акар е рано и за подхранване е рано, в кратце - няма какво да правиш в момента.
    Има как да няма, отводки може да направи.

  2. #5932
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Има как да няма, отводки може да направи.
    Намислил съм една такава работа, дано успея навреме. Засега най-лесно ми се вижда правенето на отводки чрез налитане на старите пчели при майката, но пустото му търсене на майката ми е много досадно. Правих си отводки и без да търся майката през май - успешни 5 броя чрез разделяне на две. Ще видим каква ще я свърша, че днес още центрофугирах извадените пити от миналата неделя.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #5933
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Намислил съм една такава работа, дано успея навреме. Засега най-лесно ми се вижда правенето на отводки чрез налитане на старите пчели при майката, но пустото му търсене на майката ми е много досадно. Правих си отводки и без да търся майката през май - успешни 5 броя чрез разделяне на две. Ще видим каква ще я свърша, че днес още центрофугирах извадените пити от миналата неделя.
    Все едно да влезеш в зоопарка и да не видиш слона.

  4. #5934
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Едва ли те разбра .
    Кандо писа нещо , но ...

  5. #5935
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Някой знаели ако се смесят комофос и неоникотоноиди да ли е отровно за пчелите и до каква степен може да им навреди?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5936
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Все едно да влезеш в зоопарка и да не видиш слона.
    За тези, които са ровили из кошерите десетки години, може и като слон да им изглежда, на мене обаче ни ми изглежда така. Ако претърсвам упорито, все пак я намирам, но смятам, че по-добре е да не държа отворен кошера толкова дълго време. Освен това май съм за очила вече, едва различавам има ли яйца по дъното на килийките и то само ако светлината пада под подходящ ъгъл.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #5937
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Намислил съм една такава работа, дано успея навреме. Засега най-лесно ми се вижда правенето на отводки чрез налитане на старите пчели при майката, но пустото му търсене на майката ми е много досадно. Правих си отводки и без да търся майката през май - успешни 5 броя чрез разделяне на две. Ще видим каква ще я свърша, че днес още центрофугирах извадените пити от миналата неделя.
    Не давам акъл ама ама тоя вид отводки може да са лесни ама се нарушава биологичната цялост на семейството има серозен стрес за пчелите и загубено време за пчелите в боксуване за сметка на спестеното време на пчеларя.Майките са чувствителни на дим ако пушиш през входа на долния корпус се качва в горния корпус ако пушиш в горния слиза в долния ако е само един корпус обикновенно е в средата но отводки с млади майки и тези с-ва с млади майки не е желателно да се пушат майките не е изключено да се скрият и в клийката и се виждат само задните и части а са и много бързи.
    Разбира се не натрапвам мнение а само си умувам.

  8. #5938
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За тези, които са ровили из кошерите десетки години, може и като слон да им изглежда, на мене обаче ни ми изглежда така. Ако претърсвам упорито, все пак я намирам, но смятам, че по-добре е да не държа отворен кошера толкова дълго време. Освен това май съм за очила вече, едва различавам има ли яйца по дъното на килийките и то само ако светлината пада под подходящ ъгъл.
    Не е точно така, но сам ще се увериш след време колко лесно се намира майката. Просто трябва да знаеш къде е вероятно. Останалото го игнорираш.

  9. #5939
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не давам акъл ама ама тоя вид отводки може да са лесни ама се нарушава биологичната цялост на семейството има серозен стрес за пчелите и загубено време за пчелите в боксуване за сметка на спестеното време на пчеларя.Майките са чувствителни на дим ако пушиш през входа на долния корпус се качва в горния корпус ако пушиш в горния слиза в долния ако е само един корпус обикновенно е в средата но отводки с млади майки и тези с-ва с млади майки не е желателно да се пушат майките не е изключено да се скрият и в клийката и се виждат само задните и части а са и много бързи.
    Разбира се не натрапвам мнение а само си умувам.
    Май само умуваш. Ако беше така с пушенето, то аз щях да я напуша силно от единия край и да я чакам в другия, в засада.

  10. #5940
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Точно , това пишех на колегата .
    Намирането на майката не е безразборно ровене в кошера .

 

 
Страница 594 от 683 ПърваПърва ... 94494544584592593594595596604644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •