Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 584 от 683 ПърваПърва ... 84484534574582583584585586594634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,831 до 5,840 от общо 6828
  1. #5831
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Брата ако ги види тия мостове ток ще го удари.Шегувам се.
    Според мен Модернезаторското съмнение може и да е вярно.За това вече не намеря ли майката отводка не правя не ,че в твоя случай си направил по доброто.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5832
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Магазинът го сложих още преди месец, защото бяха все така и тогава. Горе наредих празна, изградена, празна изградена, а надолу сложих 1 за градеж. В момента, тази за градеж е на половина изградена, има напълно празна изградена рамка, без нищо по нея, а другите са смесица. Дъното е с мрежа, 15на15 см, отворът на прелката е напълно отворен. Нямам и на идея защо този кошер не иска да работи и грам. В магазинът от месец няма 1 изградена рамка, има 2 почнати. А имаше малко акация, а от 3-4 дена градът е пълен с липа. Няма разитвие. Отгоре на всичко правят маточници, засега са 3 дълги и няколко чашки, които не знам дали не са самосмяна... Не знам как да процедирам. Да го оставя ли така... да разместя ли нещо, не знам. Преди 1 ден взех отводка на 5 рамки, която за 2 дена изгради празна рамка. Какво се случва в тоя кошер, при положение, че има толкова много пчели... Миналата година нямах тоя проблем с нея. Носеше мед за страх, но тогава бе слънчогледа...

    http://prntscr.com/jplvjr

    Снимка.
    Повече от месец го дондуркаш. За мен не е силен кошера. Имаш маточници запечатани. Извади майката с рамка и малко пчели някъде. Може в преносно сандъче. Махни незапечатаните маточници и ги остави да си направят нова майка. Тази с тези три рамки пило, по това време, според мен не струва. Когато пронесе новата, тази я изхвърли.

  3. #5833
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е как да е силен той го е разцапил Румба.Сега му излиза пчела,за слънчувката тоя с майката ще му напълни най малко магазин.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5834
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте. Каква е причината силен кошер да не гради долу, нито да събира мед в магазина и да го гради. Постоянно висят на прелката. Има пресно и запечатано пило, на 3 рамки, има и 3 матлчника запечатани и няколко отворени. Тоя кошер досега съм му взимал 4 рамки с пило за последните 3 месеца. Има паша сега... Липата та дори слагам от време на време сироп. Не знам защо бездейства така. При рой така ли е да знам да ги цепя отново?
    Е как да гради и да носи мед като ти си му дърпал пило. Остави го да изведе нова майка и да гради в слънчогледа.
    В слънчогледа може да изкараш двете крайни пити за някоя отводка и на тяхно място да сложиш основи в плодника.

  5. #5835
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е как да е силен той го е разцапил Румба.Сега му излиза пчела,за слънчувката тоя с майката ще му напълни най малко магазин.
    Не градят, не събират, храни ги даже и "Има пресно и запечатано пило, на 3 рамки". И така вече месец!!! Кой ще работи на слънчогледа(който цъфти кога?)? Ще си обзаведат плодника и толкова. Ако има на слънчогледа все още пчели, да го сгъне на 8 рамки и чака да качат нещо. Аз обаче мисля, че критерийте за силно семейство не пасват на описаната ситуация.

  6. #5836
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Не знам защо бездейства така.
    Първо, защото явно се учиш и един бог знае какви манипулации си му правил.
    Второ, защото нямаш паша.
    И трето, защото семейството е изпаднало в роево настроение.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #5837
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вчера разговарях с колега пчелар и му споделих че съм подарил няколко отводки и рояци.Колега каза ,че трябва да вземам по 1лв за всяка. За нож съм чувал ,че трябва да се да де за да дрънка,но за пчели сефте чувам такова поверие да има. Въпросът ми е:
    Трябва ли да взема тоя 1лв или не трябва?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5838
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вчера разговарях с колега пчелар и му споделих че съм подарил няколко отводки и рояци.Колега каза ,че трябва да вземам по 1лв за всяка. За нож съм чувал ,че трябва да се да де за да дрънка,но за пчели сефте чувам такова поверие да има. Въпросът ми е:
    Трябва ли да взема тоя 1лв или не трябва?
    И аз подарявам отводки. Идва, подарявам му я и той човека доволен - вземе, че ми даде едни 100 лева да се почерпя за здраве.

  9. #5839
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вчера разговарях с колега пчелар и му споделих че съм подарил няколко отводки и рояци.Колега каза ,че трябва да вземам по 1лв за всяка. За нож съм чувал ,че трябва да се да де за да дрънка,но за пчели сефте чувам такова поверие да има. Въпросът ми е:
    Трябва ли да взема тоя 1лв или не трябва?
    Дака, това никой няма да го повярва. Тебе ти се свидят 5 лв. за чаши, та камоли отводка. А и рояците, отде ги взе. Те капаните ти празни.

    А сигурно са от сайвамта.

  10. #5840
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    И аз днес по обяд подарих един рой, обаче не знам на кого, че да го хвана да почерпи по една бира в хоремага.....даже не видях от кой кошер излезе.....няма и да ги ровя, че липата цъфти, и фъркат като пършинги.

 

 
Страница 584 от 683 ПърваПърва ... 84484534574582583584585586594634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •