Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 572 от 683 ПърваПърва ... 72472522562570571572573574582622672 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,711 до 5,720 от общо 6828
  1. #5711
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Мерси за информацията на всички.

  2. #5712
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Колеги,пак съм пат!ЛР на два к-са,горния на 10р.плътно покрити и забелени,7р. пило,долу 10 пълни с прашец,ако рутирам,чел съм че не местят прашец- да ги слагам в склада и да действам с изградени и основи през една?Или...Моля за съвет.

  3. #5713
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Ние при същата ситуация сложихме на някой магазин с ВО, между двата корпуса, на други добавихме трети корпус, в който прехвърлихме медови и пергови пити и стана трети, а при пилото на двата корпуса по 5 ВО, пък ще видим след няколко дни дали е правилно. Вече масово има чашки, някъде осеменени. Независимо, че пилото е по-малко, за същия период на предходни години.

  4. #5714
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    А и при ротация, майката ще се качи горе, по-бързо, ако преместиш една две пити с открито пило, така, че прашеца, ще се употреби и няма къде да се мести.

  5. #5715
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Колеги,пак съм пат!ЛР на два к-са,горния на 10р.плътно покрити и забелени,7р. пило,долу 10 пълни с прашец,ако рутирам,чел съм че не местят прашец- да ги слагам в склада и да действам с изградени и основи през една?Или...Моля за съвет.
    Само предлагам–качи пити с прашец горе м/у рамките с запечатано пило,а свали всичкото незапечатано пило долу по същия начин.Ако имаш вътрешни хранилки,махни ги и сложи основа или изградена пита,пак м/у прашецови пити.
    Ако изкараш питите с прашец на склад,ще мухлясат.Все още е много влажен.
    Другия вариант е 3 корпус ако има достатъчно пчели или предстоящо излюпване на поне 2 рамки с запечатано пило.

  6. #5716
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Много ви се чудя, уж сте избрали да работите с корпусна технология, а прехвърляте рамки в несвяст. Нямаше ли е да по добре да си останете на ДБ и да си прехвърляте рамките тогава, все пак това е технологията на ДБ.

  7. #5717
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Много ви се чудя, уж сте избрали да работите с корпусна технология, а прехвърляте рамки в несвяст. Нямаше ли е да по добре да си останете на ДБ и да си прехвърляте рамките тогава, все пак това е технологията на ДБ.


    Не всеки може да работи с парцаля.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5718
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Току-що седнах след цял ден на пчелина. Покрай ротациите на силните семейства направих нещо, което не съм правил досега. Имам няколко кошера на три корпуса, които са много силни - два от корпусите са запълнени с пчели и разновъзрастно пило, третия /най-долния/ е наполовина пълен с пчели. Понеже отново намерих три кошера без майки /два от тях вече са станали търтовки/, ми хрумна да взема от такъв един силен кошер един корпус с все пчелите и пилото и да го сложа върху едната търтовка, с преграда от вестник. Търтовката е три междурамия пчели. Майка не търсих, където се случи. След пет дни ще търся къде ще запечатват маточници. Така, рекох си, хем отслабвам силния, да не се изрои, хем създавам отводка, подсилена с търтовка. Ще ли ми се получи замисъла и кога да махам вестника? Ако не ме разубедите, утре мисля да повторя и потретя операцията.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #5719
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Току-що седнах след цял ден на пчелина. Покрай ротациите на силните семейства направих нещо, което не съм правил досега. Имам няколко кошера на три корпуса, които са много силни - два от корпусите са запълнени с пчели и разновъзрастно пило, третия /най-долния/ е наполовина пълен с пчели. Понеже отново намерих три кошера без майки /два от тях вече са станали търтовки/, ми хрумна да взема от такъв един силен кошер един корпус с все пчелите и пилото и да го сложа върху едната търтовка, с преграда от вестник. Търтовката е три междурамия пчели. Майка не търсих, където се случи. След пет дни ще търся къде ще запечатват маточници. Така, рекох си, хем отслабвам силния, да не се изрои, хем създавам отводка, подсилена с търтовка. Ще ли ми се получи замисъла и кога да махам вестника? Ако не ме разубедите, утре мисля да повторя и потретя операцията.
    Има вариант и на двете места да има маточници.

  10. #5720
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Има вариант и на двете места да има маточници.
    Толкова сила ще извади ли търтовката? Горе все пак има 10 междурамия пчели и 7-8 пити открито и запечатано пило.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 572 от 683 ПърваПърва ... 72472522562570571572573574582622672 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •