Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 567 от 683 ПърваПърва ... 67467517557565566567568569577617667 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,661 до 5,670 от общо 6828
  1. #5661
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както съм писал и преди, опита е правен и се е получавал, но тази година нещо се бавят нещата, а и поради студеното време може би не излизат търтеите. То аз и нямам толкова време да съм на пчелина сега. Днес до 14 00 часа не беше много топло, защото ме беше и слънчево при нас. След това се стопли, но ....не бях вече там. Та какво е станало....?
    По нашия край зимата бе по-студена, мъглива и имаше по-малко слънчеви и топли дни. В предишни години съм опитвал на няколко пъти, но няма спомен по това време да се е да получавало. Миля, че дори да се оплоди няма да получи достатъчно сперма в маточните тръбички и при първа възможност ще я сменят. Ако ли не, семейството няма да е читаво.
    Keep Walking...

  2. #5662
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    По нашия край зимата бе по-студена, мъглива и имаше по-малко слънчеви и топли дни. В предишни години съм опитвал на няколко пъти, но няма спомен по това време да се е да получавало. Миля, че дори да се оплоди няма да получи достатъчно сперма в маточните тръбички и при първа възможност ще я сменят. Ако ли не, семейството няма да е читаво.
    Напротив. Аз съм го правил този номер и се получава. Дори до някаква степен застигат останалите. Според мен няма разлика, а и бърза смяна не се получава. Няма и защо.

  3. #5663
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Напротив. Аз съм го правил този номер и се получава. Дори до някаква степен застигат останалите. Според мен няма разлика, а и бърза смяна не се получава. Няма и защо.
    Абсолютно същото наблюдавах и миналата и по-миналата пролет. Няма проблеми и се опложда, търтеи има. Те и за късните септемвеийски майки пишат по книгите, че не им се получават нещата, ама не е баш така...

  4. #5664
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Мисля че съм писал по този случай: Преди 5 години един кошер по не известни за мен причини си смени майката февруари. Майката беше дребна,черна при 20-сет пчели трудно се откриваше. Оплоди се чак Април месец, снасяше по две длани пило, търпях я до юни края, независимо от помоща с люпещо се пило двапъти не се подобри, толкова си можеше! Открих яйца и я махнах. Отгледа два маточника и майката която излезе и се оплоди, разви семейтвото супер, за следващата година.

  5. #5665
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Златица
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ако и днес не се е оплодила,отпиши я.Следващата седмица както я дават,няма да има тази възможност.Пак ще снася и след това ,но търтейчета.Появи ли се пило в този кошер обърни внимание какво е.Ако е станала търтовка,убий я и на другия ден сложи пита с прясно снесени яйца.Предполагам, че нямаш запасни майки?
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Според различните автори между 30 и 40 дни. След това остава завинаги девствена. В момента май имам една такава родена някъде в септември или октомври така, че като се оправи времето ще я сменя. За твоята се оглеждай, но ако до две седмици не пронесе, сменявай или обединявай. По това време филма с придаване на пита с открито пило няма да го дават, така че действай.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    От силния вятър който преживяхме ми остана един кошер без майка. Поставих пило от другия до него и си произведе майка на 15 февруари. Днес я проверих и нямаше все още яйца. Вече мина месец. Както каза Гогол, ако не се е заплодила днес то няма кога вече, но експеримента си е експеримент.
    Благодаря Ви,
    нямам запасни майки,но имам пило в другите кошери,ще я наблюдавам и при нужда ще я сменя.

  6. #5666
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    По това време филма с придаване на пита с открито пило няма да го дават, така че действай.
    Зайко,защо мислиш че този филм с придаване на пита с пресни яйца не може да се гледа? Че има цензура,има.Но тя не може да обезличи смисъла на филма който се стремим да гледаме сега–края на март,средата на април.

  7. #5667
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2017
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Северен централен регион
    Колеги, чувам от селските пчелари, че доста от тях добавят витамини в сиропа за стимулиране на майката да ражда по-вече, за да направят силни семействата, плюс това слагат още някакви витамини и добавки които не запомних. Та какво ви е мнението за тези неща и какво се слага. Благодаря за отделеното време!


    Поздрави! Иван Иванов

  8. #5668
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Уж прашеца е един от най-силния и разнообразния витамин,нали така казват кат го продават и след това почват да хвалят някакви витамини за пчелите.
    Взимаме прашеца и им даваме витамини и си мислим,че това е правилното.

  9. #5669
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Щом и селските пчелари вече се изучиха, представям си пък "градските" с какво ги тъпчат пчеличките!!!

  10. #5670
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Зайко,защо мислиш че този филм с придаване на пита с пресни яйца не може да се гледа? Че има цензура,има.Но тя не може да обезличи смисъла на филма който се стремим да гледаме сега–края на март,средата на април.
    Колега дали е целесъобразно да подържаш изкуствено това семейство с неясен изход и да спъваш други от които имаш високи очаквания? Филма може и да го дават, но цената за билета ще е висока.
    В случай, че нямам резервна майка аз лично бих го обединил с друго и колкото по-рано толкова по-добре.
    Keep Walking...

 

 
Страница 567 от 683 ПърваПърва ... 67467517557565566567568569577617667 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •