Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 552 от 683 ПърваПърва ... 52452502542550551552553554562602652 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,511 до 5,520 от общо 6828
  1. #5511
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    При плюс 2-3 градуса съм отварял кошери да слагам питки,имал съм случай на семейства който са ме нападали да ме жилят.Като е по хладно сутрин рано, или вечер късно го преслушай какъв звук издава семейството.Ако е равномерен и след почукване по кошера се увеличи и след това затихне най вероятно си има майка.
    Днес при отварянето пчелите бучаха необичайно,това забравих да кажа,утре рано ще слагам мишепредпазителите и ще го прослушам пак.Какво ще кажете ако все пак го обединя с мрежа м/у корпусите за седмица?Май Валентин е прав,най много да затрия още едно сем.

  2. #5512
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес при отварянето пчелите бучаха необичайно,това забравих да кажа,утре рано ще слагам мишепредпазителите и ще го прослушам пак.Какво ще кажете ако все пак го обединя с мрежа м/у корпусите за седмица?Май Валентин е прав,най много да затрия още едно сем.
    Когато семейството има някакъв проблен съм забелязал че оси влизат при него,по дъното има умрели пчели ,също лазят единични пчели на прелката и отвън умират.Това става при хладно веме когато няма летеж от пчели.За обединяването може и да стане,но аз не бих рискувал да съсипя и друг кошер.

  3. #5513
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес при отварянето пчелите бучаха необичайно,това забравих да кажа,утре рано ще слагам мишепредпазителите и ще го прослушам пак.Какво ще кажете ако все пак го обединя с мрежа м/у корпусите за седмица?Май Валентин е прав,най много да затрия още едно сем.
    Направи си експеримент. Щом ще го поставяш върху друг кошер с мрежа, покрий част от мрежата с найлон например или плат. И го остави да зимува така. Винаги можеш да ги обединиш. Но пък пролетта ако те изненада и намериш осеменено.... Е може и да не осеменява...

  4. #5514
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Утрото е по мъдро... ....Ще реша утре какво да ги правя.Яд ме че тази втора година зазимих само реални шансове,за разлика от предишната-23% умрели,,95% по моя вина.(всичко коет.о мърдаше го обособих,зазимих),умряха под питките,а с оцелелите- само ядове

  5. #5515
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Здравейте,дайте идеи как от корпус да направя магазин.Уточнявам корпуса е без первази.

  6. #5516
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Здравейте,дайте идеи как от корпус да направя магазин.Уточнявам корпуса е без первази.
    Слагаш линеала на 170мм. и режеш (от горния край ), като обърнеш внимание да няма някоя вида или пирон.

  7. #5517
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз съм изрязвал от долната част, за да запазя фалцовете отгоре. Зависи и страниците как са сглобени де, но ако има техника вкъщи за нарязване на нови фалцове за рамките при сглобен корпус - може да се изреже и отгоре и отдолу, че да се докара на 170 височина, чисти. После само да се внимава за подрамъчното и надрамъчното разстояние - трябва да е като на другия инвентар в пчелина.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #5518
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Аз съм изрязвал от долната част, за да запазя фалцовете отгоре. Зависи и страниците как са сглобени де, но ако има техника вкъщи за нарязване на нови фалцове за рамките при сглобен корпус - може да се изреже и отгоре и отдолу, че да се докара на 170 височина, чисти. После само да се внимава за подрамъчното и надрамъчното разстояние - трябва да е като на другия инвентар в пчелина.
    Да, както съм го написал колегата може да се обърка. Трябвало е да поясня, че тези 170мм. са мерени от горния край, за да се запази фалца и релсите, ако има.

  9. #5519
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На циркуляра слагаш линеал и го настройваш на 17см. и режеш целия корпус на циркуляра-настолен. Режеш последователно четирите страни. Ако пускаш черти с молива по корпуса после трябва да се мъчиш да режеш по чертите. А щом питаш тука не вярвам да режеш точно по чертата на молива. И пак внимаваш за пирони и винтове.

  10. #5520
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес при отварянето пчелите бучаха необичайно,това забравих да кажа,утре рано ще слагам мишепредпазителите и ще го прослушам пак.Какво ще кажете ако все пак го обединя с мрежа м/у корпусите за седмица?Май Валентин е прав,най много да затрия още едно сем.
    Здравей , причината да бучат или нямат майка или незематоза ,120 мл. йдасептадон на 1.5 л сироп 1:1 ,аз взимам едно ПВС от газирата вода михалково и го пробивам с 3 милиметра бургия,обръщам го на доло с капачката и поливам дирекно върху пчелите на всички покрити с пчели междурамия , през 3 дни 3 пъти и нозевит+ 3 пъти през 3 дни по 1 мл. на литър апифонда или някакъв инвентиран сироп за зимно подхранване ,разбъркваш в кофа с бъркалка за бетон на борбашина и по кошерите.
    Иначе се увреждат и няма да изкарат зимата, не е лошо и да им сложиш някаква твърда подхранка с тимол над кълбото.
    P

 

 
Страница 552 от 683 ПърваПърва ... 52452502542550551552553554562602652 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •