Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 532 от 683 ПърваПърва ... 32432482522530531532533534542582632 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,311 до 5,320 от общо 6828
  1. #5311
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ИванКМ Виж публикацията
    Проблемното семейство е по силно от отводка.
    Ако решиш, че е опасно го прехвърли на две семейства.

  2. #5312
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    По принцип да, но вече е есен и мисля, че няма да има изненади.
    Бъркаш, събрах две еднакви семейства преди 2 седмици, едното търтовка в начален стадий, еми убиха майката. Хем знаех че така ще стане, ама си виках и аз като тебе, есен е ще се получи.. Да ама не! Другата седмицаще изтръскам пчелите зад къщата и която дето намери да се прибере...

  3. #5313
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Бъркаш, събрах две еднакви семейства преди 2 седмици, едното търтовка в начален стадий, еми убиха майката. Хем знаех че така ще стане, ама си виках и аз като тебе, есен е ще се получи.. Да ама не! Другата седмицаще изтръскам пчелите зад къщата и която дето намери да се прибере...
    Въпрос на преценка, аз досега нямам убити майки при обединяване с търтовки.

  4. #5314
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Бъркаш, събрах две еднакви семейства преди 2 седмици, едното търтовка в начален стадий, еми убиха майката. Хем знаех че така ще стане, ама си виках и аз като тебе, есен е ще се получи.. Да ама не! Другата седмицаще изтръскам пчелите зад къщата и която дето намери да се прибере...
    Хайде и от мен един по драстичен съвет. Вземи си горелката и лекичко му подай жегата за 5-6 секунди. Пребири си кошерчето на сушинка и си гледай кефа до пролетта. Оттам нататък знаеш какво да правиш. Рискуваш да прецакаш още някоя майка.

  5. #5315
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521

    Talking

    Г-н модератор, като изявен пироман, ще послушам съвета Ви и ще ги пръжна в събота...
    Иначе двете семейства бяха слаби и надали щяха да оцелят зимата сами...

  6. #5316
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Г-н модератор, като изявен пироман, ще послушам съвета Ви и ще ги пръжна в събота...
    Иначе двете семейства бяха слаби и надали щяха да оцелят зимата сами...
    Не съм изявен пироман защото през целия си стаж като пчелар съм унищожил само едно семейство чрез изгаряне и това стана тази година. Кошера беше нападнат от мравки и дезорганизиран. Майката я "присадих" на друг, а останалите заедно с мравките минаха на пречистване чрез огън.

  7. #5317
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не съм изявен пироман защото през целия си стаж като пчелар съм унищожил само едно семейство чрез изгаряне и това стана тази година. Кошера беше нападнат от мравки и дезорганизиран. Майката я "присадих" на друг, а останалите заедно с мравките минаха на пречистване чрез огън.
    С грешно впечатление съм останал, щото доста често съветваш за използване на пърлачката...

  8. #5318
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    С грешно впечатление съм останал, щото доста често съветваш за използване на пърлачката...
    Такива са ви проблемите - за пърлачка. И затова я давам като средство.

  9. #5319
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Като се придава търтовката, заедно с търтеевото пило ли да я придаваме, или трябва да се махат питите с пило, което понякога е доста.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #5320
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Като се придава търтовката, заедно с търтеевото пило ли да я придаваме, или трябва да се махат питите с пило, което понякога е доста.
    Резултата е неизвестен, та каквото направиш. Търтеите е добре да останат в гнездото - повишават температурата, а оттам и други неща се получават...

 

 
Страница 532 от 683 ПърваПърва ... 32432482522530531532533534542582632 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •