Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 530 от 683 ПърваПърва ... 30430480520528529530531532540580630 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,291 до 5,300 от общо 6828
  1. #5291
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    ...Имам нападение от оси ,които не са каквито са нашите оси в България,отвличат пчелите като бонбони,сега тарся в тукашните форуми някой метод за да се справя с тази напаст...
    Това ми напомня за нашенските стършели, те са такива хищници. Капаните с отрязано шише успешно ги ловят и тях, пробвано тази есен. Има писано из форума, аз оттам научих този вид капан.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #5292
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Предполагам, че пчелите са италианки и с топлия климат пилото не спира, което изисква да има доста добри зимни запаси. Така, че апифонда да има отгоре постоянно до появата на паша. Но все пак хвърляй по един поглед да не ги прехранваш и да блокираш майката. За осите сложи капани , бутилка със захарен сироп и малко бира или оцет вътре и намали входовете. Ако има повече входове, остави отворен само един.
    да, наистина не е лесно пчеларството. Успех.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #5293
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    Ето това са осите,които ми нападат кошерите.Канарска оса вълк се води тук/avispa lobo canarias/.17868956962_63b3631be1_b.jpg

  4. #5294
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Пробвай дали ще се хване на сладка примамка /сироп с оцет и бира/ или ще иска месо /риба/. Второто често трябва да се сменя, което си е губи време. Таз оса колко е голяма, от снимката не личи.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #5295
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ

  6. #5296
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    https://en.wikipedia.org/wiki/European_beewolf
    Днес местя кошерите,местен ме информира че успяват да унищожат с лекота двукорпусни кошери.Нападат от септември до края на октомври,но заради мекия климат тук, са активни до декември.Не действала никаква примамка.

  7. #5297
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Отвори една консерва риба в собствен сос, виж дали ходи осата на рибата, ако ходи работата е лесна. Слагаш малко БИ58 в консервата и до месец си им разредил популацията...

  8. #5298
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Ето това са осите,които ми нападат кошерите.Канарска оса вълк се води тук/avispa lobo canarias/.17868956962_63b3631be1_b.jpg
    Това си е пчелен вълк. http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3970

  9. #5299
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте, Силвие!

    Искам да ви направя следната забележка.
    Вие очаквате , че който и да е от нас трябва да се обоснове за мнението си. Което за вас е "решение".
    Искам да Ви дам един съвет:
    - винаги, когато чуете мнение различно от вашето, си задайте въпроса " Защо, той прави така"?
    И след това намерете сама отгговора...

  10. #5300
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от kacone Виж публикацията
    Здравейте, Силвие!

    Искам да ви направя следната забележка.
    Вие очаквате , че който и да е от нас трябва да се обоснове за мнението си. Което за вас е "решение".
    Искам да Ви дам един съвет:
    - винаги, когато чуете мнение различно от вашето, си задайте въпроса " Защо, той прави така"?
    И след това намерете сама отгговора...
    Не съм съгласна, изобщо дори.
    Ето директен пример. Начинаещ пчелар започнал тази пролет с няколко отводки. Старае се, чете, пита. Казали му или прочел в нета, че есента е по-добре да подхранва с инвертиран сироп, който сироп е щадящ за пчелите и не ги изтощава ( обърни внимание, че е обяснено защо да дава инвертиран сироп есента). И човека спокойно си подхранва и смята, че действа правилно. И после прочита в тази тема мнение, че това било грешка. И почва да се двоуми "Ама как така, нали това беше правилното решение на проблема!" А обяснение защо това е грешка - йок.
    Ами, объркващо е като напишеш такова генерално заключение в темата за начинаещи пчелари без изобщо да си дадеш труд да обясниш защо твърдиш това. И вместо да помогнеш на човека, ти само повече го объркваш.

    Пък като почна сама да си намирам отговорите на въпросите, няма да ме видиш повече в тоз форум. Ама с моя 1,5 годишен опит в пчеларството... много хляб има още да изям.

 

 
Страница 530 от 683 ПърваПърва ... 30430480520528529530531532540580630 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •