Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 683 ПърваПърва ... 242505152535462102152552 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 6828
  1. #511
    Наблюдател
    Регистриран
    20.05.2013
    Мнения
    1
    Здравейте до сега не съм писал доста четох различните теми, но днес ми излезе въпрос на който не помня да съм видял отговор та той е следния един от бурканите ми с мед който беше на половина беше втасал (вкиснал) имате ли идея от какво може да е станало това ? Извинявам се ако не поставям въпроса на точното място

  2. #512
    нормално ли е все още да има търтеи

  3. #513
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    Да нормално е.

  4. #514
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Зависи колко. Единични търтеи има през цялата зима. И при мен има повече от нормалното и по мнения на колеги ще имам проблем с майките. Един вид не гонят търтеите ,защото имат намерения някакви да сменят майките. Може и да е поредния мит може и да е вярно, ще видим на пролет.

  5. #515
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    Обикновено когато маѝката е стара пчелите оставят доста търтеи.
    Такава маѝка непрекъснато осеменява малък кръг от питата с пило.
    Когато маѝката е късна и оплождането нее добро пчелите оставят около 15 до 30 търтея.

  6. #516
    Благодаря ви за отговорите колеги

  7. #517
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    Бургас
    Здравейте! Зазимих слаб кошер 12ДБ и есента го подхранвах и последно му сложих питка апифонда върху рамките защото нямат много мед. Вчера го отворих без да ровя отдолу и кълбото беше отпред и отгоге, а храната не беше пипната. Какво мислите, къде трябва да са пчелите сега и защо не ядат?

  8. #518
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    все още има мед след като изконсумират меда кълбото ще се предвижи към храната

  9. #519
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от pamo Виж публикацията
    Здравейте! Зазимих слаб кошер 12ДБ и есента го подхранвах и последно му сложих питка апифонда върху рамките защото нямат много мед. Вчера го отворих без да ровя отдолу и кълбото беше отпред и отгоге, а храната не беше пипната. Какво мислите, къде трябва да са пчелите сега и защо не ядат?
    Или има някакъв проблем със въпросната питка,или пък пчелите си имат мед и все още не са стигнали до нея.Може да сложиш чист захаросан мед над кълбото и да видиш дали пчелите него ще го взимат.Какво имаш предвид под слаб кошер,които е със малко мед или и със малко пчели,или и двете???

  10. #520
    Цитат Първоначално публикувано от pamo Виж публикацията
    Здравейте! Зазимих слаб кошер 12ДБ и есента го подхранвах и последно му сложих питка апифонда върху рамките защото нямат много мед. Вчера го отворих без да ровя отдолу и кълбото беше отпред и отгоге, а храната не беше пипната. Какво мислите, къде трябва да са пчелите сега и защо не ядат?
    Здравей колега!
    Кошера не го мисли , остави ги както са си и недей да ръсиш излишни пари и нерви и работа на вятъра.Ако оживият до пролетта и все още има пчели в кошера , присъедини ги към по силно семейство и продълажвай напред.Слабо семейство = много нерви и слаби семейства недей да зазимяваш за напред.Прочети из темите какво можеш да направиш със слабото семейство на есен за да може напролет да работи за теб.
    А , относно въпросът ти накрая :
    Къде трябва да са пчелите сега и защо не си хапват ? - никой няма да може да ти даде конкретен отговор на въпроса.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 52 от 683 ПърваПърва ... 242505152535462102152552 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •