Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 511 от 683 ПърваПърва ... 11411461501509510511512513521561611 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,101 до 5,110 от общо 6828
  1. #5101
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    По това време градежа е много слаб и няма да ти се получи. Магазина е време да слезе под плодника, а плодника ако е много задръстен трябваше вече да си извъртял малко мед за да го поосвободиш. Между другото, силно задръстен плодник е знак че майката не става.

  2. #5102
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Излиза че пчелата помни докато е жива. 30дена + 5-10дена кошерна, живота на една пчела. И тъй като последните години мойте кошери са на паша около 30 дена като ги върна в стационарният е ставало пълна кашотина, понеже никога не съм следял кой кошер на кое място е.Най интересното е че на тези пчели им остава остава много малко живот , пчеларя практически не може да засече ситуацията.Оказа се че има процеси в моя пчелин за които изобщо не съм подозирал.

  3. #5103
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Не съм въртял плодникови, защото бяха смесени мед и пило всички и ето че сега ми насра магазините рамки с пило... кучката мръсна. Да слушам аз стареца "никога не се въртят плодникови рамки" ето до къде стигнах.

  4. #5104
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Не съм въртял плодникови, защото бяха смесени мед и пило всички и ето че сега ми насра магазините рамки с пило... кучката мръсна. Да слушам аз стареца "никога не се въртят плодникови рамки" ето до къде стигнах.
    Правилно не се въртят плодникови рамки, но понякога всяко правило си има изключение. Сега да помислим малко. В този плодник на всичките ли пити имаше мед, прашец, пило? Предполагам, че на някои е било и смесено, но на една част от питите е имало само мед. Ето тези пити трябваше да ги врътнеш и върнеш обратно, и да ги поставиш в средата на кошера. Та стареца за нищо не ти е виновен, а трябва повечко да се чете. Като казвам повечко имам предвид - МНОГО.

  5. #5105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Няма нищо лошо че в магазина има пило даже ако се излюпят след 15 може и да са зимни . Мисля че г-н Стареца и майката имат сериозни доводи за думите и действията си.

  6. #5106
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Е, какво да ги правя? Да ги оставя да се излюпят до 2 седмици и събрания мед да го врътна набързо, колкото да изкарам един буркан? А до майката, какво? Не е добра, щом пчелите надделяват с меда отдолу, а тя със снасянето не?

  7. #5107
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Правилно не се въртят плодникови рамки, но понякога всяко правило си има изключение. Сега да помислим малко. В този плодник на всичките ли пити имаше мед, прашец, пило? Предполагам, че на някои е било и смесено, но на една част от питите е имало само мед. Ето тези пити трябваше да ги врътнеш и върнеш обратно, и да ги поставиш в средата на кошера. Та стареца за нищо не ти е виновен, а трябва повечко да се чете. Като казвам повечко имам предвид - МНОГО.

    А не може ли да ги пребере в склада и рано на пролет да им ги върне?
    A

  8. #5108
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А не може ли да ги пребере в склада и рано на пролет да им ги върне?
    A
    Мисълта ми е друга и тя се подразбира добре, защото ясно съм я представил, но както винаги пак не си в часа, а само гледаш през прозореца на какичките под късите полички. Нали целта е да се предостави на майката пространство, а тези пити са най - подходящи. И защо? Току що са центрофугирани и няма нужда от щателно почистване, а само от обиране на меда. Оттук и ангажиране на пчелите а работа в кошера. Е, временно, но все пак ги бави да излизат навън и да носят нектар с който да задръстват майката. Сега вече и няма такъв приток и майката ще насмогне в снасянето и ще позапълни тези пити с пило. И т. н., и т. н..

  9. #5109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Щом няма толкова много паша не можели да да си докара нападение ако ги върне в не подходящо време?

  10. #5110
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90;1 по29925
    Е, какво да ги правя? Да ги оставя да се излюпят до 2 седмици и събрания мед да го врътна набързо, колкото да изкарам един буркан? А до майката, какво? Не е добра, щом пчелите надделяват с меда отдолу, а тя със снасянето не?
    Слагаш магазина с пило под плодника ако има рамки с мед и нектар още по добре ако нямат запаси можеш да налеш и инверт в някоя и друга пита като се съобразяваш да не създаваш предпоставки за кражби.Ами за майката щом снася е добра разбира се Гена може би играе роля едни се качват в магазините други не ама има значение температура пити и не знам в момента силата на семейството, запасите им, пилото и притока на нектар пчелите решават къде и колко да снася подготвяйки колонките съобразявайки се с много неща ако не се справя я сменят защо не ползваш Х.Р.

 

 
Страница 511 от 683 ПърваПърва ... 11411461501509510511512513521561611 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •