Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 503 от 683 ПърваПърва ... 3403453493501502503504505513553603 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,021 до 5,030 от общо 6828
  1. #5021
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Майката 24 часа след придаването се разхожда спокойно между питите май нещата ще станат.
    Ако има свита да, ако се разхожда като улава пчелите не и обръщат внимание/стара или взета от семейство в последна фаза на роене/ най вероятно не.
    Но мисля че в този случай е станал фокуса.

  2. #5022
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Майката и свитата са Питбули .
    Гоше , според теб дали или ?

  3. #5023
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Фокус , мокус , барбарокус !
    Гоше , според теб дали или ?
    Според мен не е, но да почакаме.

  4. #5024
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз ще викажа след 2 седмици при нас да ли става тоя фокус.Защото може би и расата да влияена на фокусите.Но това е мое мнение/а и съм на 3л мускат/

  5. #5025
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Слънчо , хайде на облог .
    Дали , или ..

  6. #5026
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз ще викажа след 2 седмици при нас да ли става тоя фокус.Защото може би и расата да влияена на фокусите.Но това е мое мнение/а и съм на 3л мускат/
    Симпатяга !
    Расата или сорта ?
    След 20 дни съм при теб .

  7. #5027
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Замислих се , и се сетих за една мисъл , която не е моя , а на един американец - ,,Производството на пчелни майки е отговорност , която няма да я оставя на друг,, .
    Утре ще научите името .

  8. #5028
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз искам да преместя цялото семейство барабар с пилото горе, да си отглежда майки и да го проверявам и храня лесно, долу старата майка с летящите да се оправя, както може, има кой да и носи вода и храна.
    Настаних вече отводките на големия пчелин и приготвих първия кошер за цепенето на две на малкия пчелин. Ето подготвен първия кошер:

    двусемеен1.jpg

    двусемеен2.jpg

    Жълтата хранилка ми пасна на мястото на кръглата прелка. Долните два корпуса с външната хранилка, където трудно ще се поглежда, ще е старата майка с летящите. Бялата линия е плътна преграда от Туплекс. Горе в два корпуса ще е семейството, което е осиротено и ще си прави майка. Мисля да ги почвам в събота. При мен след малкото липа има само ливада, но е колкото да се изхранват, така че ще храня за градеж, после и за зимни запаси. Мисля си и дали да не ги оставя така да презимуват, но трудно ще ги опушвам горните през кръглите прелки, може доста да ги опърля с горещия пушек от Варомора.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #5029
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Майката и свитата са Питбули .
    Гоше , според теб дали или ?
    Мисля че майката ще оправи търтовката.

  10. #5030
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ако са яйца и не се развиват може би са
    Н
    ежизненоспособни („глухи”) яйца и неразвиващи се ларви, които се дължат на неблагоприятни условия на отглеждане или на биологични (генетични) причини и обикновено по – рядко се наблюдават.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пчелите ги чистят и тя пак снася те пак чистят и така. Като отвориш винаги има само яйца. Смяна на майката и нещата ще се оправят.
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    В такъв случай какво се предприема. Смяна на майката или може да се оправи и по друг начин
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Прочиташ внимателно как се прави смяна на майката и действаш точно, без свободни съчинения.

    Поцитирах малко, да подсетя случая. След категоричното мнение на Рости, няма коментари, навярно е рядко явлението. На мен ми се случи и понеже мога да си позволя направих проба, да видя какво ще стане. В онзи момент не писах, защото само бях подсилил семейството с млади пчели. То беше търтовка и когато майката пронесе търтеевото пило изчезна, но нямаше пило само яйца. Към днескашна дата вече има открито пило , малко не добре подредено. Тази седмица го подхраних с меденозахарен сироп с вит. С. Ще включа още витамини и стартовит, и ще следя резултата. Може и някоя пита с люпещо се пило. Все си мисля, че в моя случай, просто нямаше кой да отделя млечице.

 

 
Страница 503 от 683 ПърваПърва ... 3403453493501502503504505513553603 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •