Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 502 от 683 ПърваПърва ... 2402452492500501502503504512552602 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,011 до 5,020 от общо 6828
  1. #5011
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според теб не може ли първия рой да е малък със 100-200?Аз мисля,че това е възможно.
    Възможно е и аз съм имал такъв случай, но от оплодно сандъче с размерите на Бат Севдо. Просто бях забравил в едно от оплодните сандъчета, че не съм взел майката. Беше се роило точно с една шепа пчели, на близката джанка.

  2. #5012
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз мислех,че твоите не се роят.Ама и ти си бил от моя отбор.

  3. #5013
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз мислех,че твоите не се роят.Ама и ти си бил от моя отбор.
    Оплодно Друмев, оплодно. С размерите на къщичка за птици. Ти правиш ли разлика? Инак да, основните ми семейства не допускам да се роят. Твърдя го с чиста съвест. Пчелина ми е на 5 км., а не на 205 км като при теб. Даже и през обедната почивка имам достатъчно време, да ида и да маркирам примерно 5-6 майки.

  4. #5014
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А ти къде си блял един месец,че си я оставил да се рои.Аз поне на мен никога до сега не ми се е роило оплодно съндъче.

  5. #5015
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А ти къде си блял един месец,че си я оставил да се рои.Аз поне на мен никога до сега не ми се е роило оплодно съндъче.
    Бях се заблеял по центрофугите. Струва ми се, че не правиш разлика между отводка и оплодно сандъче. Как да ти се рои, като не ползваш такова.

  6. #5016
    Днес бях свидетел на интересен опит за справяне с търтовка.Имах много силно и изключително агресивно семейство което ме докара до там че да търся помощ от от опитен пчелар който да намери и убие майката.Даже реших от трите си семейства да направя 5 и да им придам оплодени майки.Човека ми раздели едното семейство на 2 отне старата майка работейки без було.Второто семейство се оказа търтовка човека го остави за да помисли какво да прави.Сложи си булото усмихна се и вика дай да видим сега семейството дето щяло да те отказва от пчеларството аз започнах зверско опушване а пчеларя почна да ме хока че ги обгазявам.В момента в който отвори кошера отнесе двайсетина жила и спря да се смее че даже и се пооблече.След доста ровене все пак намери майката.Взе питата с майката и я сложи в търтовката казвайки ми че този питбул заедно със свитата може и да се справи с търтовката а когато снесе нормални яйца все пак ще я унищожим и заменим .....Как мислитие дали ще се получи

  7. #5017
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Днес бях свидетел на интересен опит за справяне с търтовка.Имах много силно и изключително агресивно семейство което ме докара до там че да търся помощ от от опитен пчелар който да намери и убие майката.Даже реших от трите си семейства да направя 5 и да им придам оплодени майки.Човека ми раздели едното семейство на 2 отне старата майка работейки без було.Второто семейство се оказа търтовка човека го остави за да помисли какво да прави.Сложи си булото усмихна се и вика дай да видим сега семейството дето щяло да те отказва от пчеларството аз започнах зверско опушване а пчеларя почна да ме хока че ги обгазявам.В момента в който отвори кошера отнесе двайсетина жила и спря да се смее че даже и се пооблече.След доста ровене все пак намери майката.Взе питата с майката и я сложи в търтовката казвайки ми че този питбул заедно със свитата може и да се справи с търтовката а когато снесе нормални яйца все пак ще я унищожим и заменим .....Как мислитие дали ще се получи
    Най вероятно да ама може би ако са били две пити е щяло да е по добре
    Питбула с питата в средата до него пита на търтовката и после още една пита с питбулчета а може би от друг кошер да станат пчели от три семейства.Отделно унищожаваш търтовачното пило.
    Начини за справяне с търтовка много.

  8. #5018
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Най вероятно да ама може би ако са били две пити е щяло да е по добре
    Питбула с питата в средата до него пита на търтовката и после още една пита с питбулчета а може би от друг кошер да станат пчели от три семейства.Отделно унищожаваш търтовачното пило.
    Начини за справяне с търтовка много.
    Може и да се получи, но ако е поставил питата с майката в средата ми се струва, че ще е малко вероятно.

  9. #5019
    Майката 24 часа след придаването се разхожда спокойно между питите май нещата ще станат.

  10. #5020
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Те , са станали .
    Успех момче !

 

 
Страница 502 от 683 ПърваПърва ... 2402452492500501502503504512552602 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •