Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 501 от 683 ПърваПърва ... 401451491499500501502503511551601 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,001 до 5,010 от общо 6828
  1. #5001
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не знам кой какво прави да не се роят,но аз тази година видях в роево и 7-8-9 рамки кошер да са в роево.Може би щото съм начинаещ и не мога още да хвана тънкия момент.Също видях и самосмени как станаха роеве.

  2. #5002
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Я пак и двамата за да разберем точно.
    Не бързаме вече да ги цепим от тая година.А преди ги правихме на отводки/1 кошер 4 отводки/
    -Абе оня на оная брат и,сети ли се?
    -А сетих се .

  3. #5003
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А защо трябва да ги смъкваш?По каква причина ги смъкна?
    Поради лоша вентилация на използваните от мен вид кошери, аз дори малко ги модифицирах. Аве, дълга история.

    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    А може би трябва. Силни семейства, настървени за паша и оскъдна такава - предпоставка за кражби. Ако има и италиянски отродия наоколо - още повече.
    Замислям се, че тая събота и това ще трябва да направя...

    Как са при теб нещата, разказвай. Но по-добре в другата тема /ДБ/.
    На отводките дъната не са сваляни, слабички бяха, а и нощите станаха студени. На развитите семейства ще ги вдигам може би другата седмица, топличко им е през деня и са доста нагъсто, въпреки магазините отгоре, които сега са само за повече пространство.
    Ще пиша, но не в ДБ темата, а друга, която ми е актуална в момента.
    Чао.

  4. #5004
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не знам кой какво прави да не се роят,но аз тази година видях в роево и 7-8-9 рамки кошер да са в роево.Може би щото съм начинаещ и не мога още да хвана тънкия момент.Също видях и самосмени как станаха роеве.
    Опаа, ти, май не знаеш или по-скоро, не можеш да определиш кога семейството е в роево състояние.

  5. #5005
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тая година бая спецелисти имаха подобно явление/самосмени роеве/.Аз по принцип много много не ги разпознавам и затова оставям по 2 различни по възраст.Ако не мога да да махна не излезлия чакам с коля 3 дена.

  6. #5006
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тая година бая спецелисти имаха подобно явление/самосмени роеве/.Аз по принцип много много не ги разпознавам и затова оставям по 2 различни по възраст.Ако не мога да да махна не излезлия чакам с коля 3 дена.
    Ти, рой видя ли да излиза от тия семейства или просто ги определяш като саосменни роеве.

  7. #5007
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Роя може и да не го видиш,ако майката замине с 100-200 пчели може да се заблодиш и да мислиш,че облитат.Аз моите роеве си ги хванах но те бяха в роево.Само 2 не бяха в типичното роево.Работят,градят,яйца и открито пило колкото искаш

  8. #5008
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Роя може и да не го видиш,ако майката замине с 100-200 пчели може да се заблодиш и да мислиш,че облитат.Аз моите роеве си ги хванах но те бяха в роево.Само 2 не бяха в типичното роево.Работят,градят,яйца и открито пило колкото искаш
    Ще замине със сто-двеста пчели, ама кога в кошера няма повече, демек от последните роеве, и тогава изниква въпроса, къде е блял пчеларя, та не е установил това.

  9. #5009
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Я пак и двамата за да разберем точно.
    Кой разбрал, разбрал.

    Казал съм го точно.

  10. #5010
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Според теб не може ли първия рой да е малък със 100-200?Аз мисля,че това е възможно.

 

 
Страница 501 от 683 ПърваПърва ... 401451491499500501502503511551601 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 25 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 25 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •