Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 452 от 683 ПърваПърва ... 352402442450451452453454462502552 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,511 до 4,520 от общо 6828
  1. #4511
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Заради лошото време ли е така, студено, дъждовно, няма паша?
    Абсолютно, ще видиш по време на паша
    че няма да те забелязват. А сега те си пазят млкото запаси.

  2. #4512
    Всичко в кошера е от гените на майката.Аз имам 3 кошера тоест от пчели много не разбирам.Обаче мен си ме хапе само единия кошер още като го купих си ме нахапа и така вече 2 години.Преместих ги на по спокойно място пак този си ме хапе когато кося пак този.Днес си прегледах едното семейство всичко си беше спокойно а на посочения кошер на третата рамка директна атака и то не една 2 пчели.Аз напипам ли майката ще я убия ама не ми дават възможност нейните охранители вече мисля да плащам на професионалист да смени майката.Друг е въпроса че само от този кошер съм вадил мед

  3. #4513
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Всичко в кошера е от гените на майката.Аз имам 3 кошера тоест от пчели много не разбирам.Обаче мен си ме хапе само единия кошер още като го купих си ме нахапа и така вече 2 години.Преместих ги на по спокойно място пак този си ме хапе когато кося пак този.Днес си прегледах едното семейство всичко си беше спокойно а на посочения кошер на третата рамка директна атака и то не една 2 пчели.Аз напипам ли майката ще я убия ама не ми дават възможност нейните охранители вече мисля да плащам на професионалист да смени майката.Друг е въпроса че само от този кошер съм вадил мед
    И тази майка предава гените чрез търтейте и така съсипваш новите майки. За това прекъсвам гена още в зародиш.
    А от него вадиш мед предполагам защото не ровиш в него и не му пречиш да работи.

  4. #4514
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И тази майка предава гените чрез търтейте и така съсипваш новите майки. За това прекъсвам гена още в зародиш.
    А от него вадиш мед предполагам защото не ровиш в него и не му пречиш да работи.
    Абсолютно съм съгласен с тебе Аз принципно не ровя много по кошерите щото доста се подувах сега като чели организма ми по свикна но в този кошер много пчела има няма празно по питите .Тежи можеби 2 пъти повече от другите

  5. #4515
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikolai_kn1979 Виж публикацията
    Аз напипам ли майката ще я убия ама не ми дават възможност нейните охранители вече мисля да плащам на професионалист да смени майката.Друг е въпроса че само от този кошер съм вадил мед
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За това прекъсвам гена още в зародиш.
    Чудни хора сте. 3 кошера? А хората с 50, 100, 300 ...? Колко ли такива злобни ще имат и как ли се справят те? Всяка манипулация в кошера и извън него е стрес за самия кошер и той се отбранява както бихте го направили и вие, ако някой ви влезе в къщата или злонамерено я обикаля. Сега какво? Да убием баба ви, че са и лоши гените и затова сте започнали да се биете със злосторниците нападнали къщата ви. Ха, ха.

  6. #4516
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Чудни хора сте. 3 кошера? А хората с 50, 100, 300 ...? Колко ли такива злобни ще имат и как ли се справят те? Всяка манипулация в кошера и извън него е стрес за самия кошер и той се отбранява както бихте го направили и вие, ако някой ви влезе в къщата или злонамерено я обикаля. Сега какво? Да убием баба ви, че са и лоши гените и затова сте започнали да се биете със злосторниците нападнали къщата ви. Ха, ха.
    Ха ха, какви са тези нацистки коментари. Ако ми кажеш че никога не си убивал пчела, майка или търтей ще ме убиеш. Какво правиш със старите или негодните майки?

  7. #4517
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    По този въпрос мнения различни. Защо не гледаме тигри като домашни животни, а кучета?

  8. #4518
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ха ха, какви са тези нацистки коментари. Ако ми кажеш че никога не си убивал пчела, майка или търтей ще ме убиеш.
    Не моите коментари са нацистки, а вашите. Вие трепете майки без причина. Майки убивам и то не малък брой, но когато се налага, а това е когато не работят добре. Но да ми пълнят магазините, а аз да ги трепя, че жилят? Не. Те жилят защото нещо ги дразним. А с търтеите изобщо не се занимавам. Ако убия някой случайно е защото съм го настъпил когато лази по земята.

  9. #4519
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Слънчо хората трепат майките на агресивните ти на мързеливите. Все си е трепане иначе логиката ти за стреса я споделям.

  10. #4520
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз по принцип ми е жал и майките не ги убивам а ги хвърлям през оградата За стреса съм на 100% съгласен за това аз не ровя в кошерите, не правя прегледи или каквото и да е било без причина. Отварям само кагато има нужда да се направи някаква манипулация. А зли майки вече нямам от доста време. Аз обичам пчелите и те ме обичат.

 

 
Страница 452 от 683 ПърваПърва ... 352402442450451452453454462502552 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •