Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 350 от 683 ПърваПърва ... 250300340348349350351352360400450 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,491 до 3,500 от общо 6828
  1. #3491
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Според мен дупката е най-добре да е отзад. Чувал съм за плат между плодника и магазина. За шперплат ми е сефте? Размера ? Кефи ме примерно 3-3 см? Когато зимувам с един магазин, не го отделям с нищо. Но в плодника разреждам, или махам двете крайни рамки. Понякога, разделям рамките на две в магазина. За да ми остане в средата място за питка и хранилка с кристал.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #3492
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако имаш малко кошери е добре с плат,найлон или фазер,но ако ти се наложи проверка спешна и имаш 250 кошера.Мисля че не е удачен тоя вариант.

  3. #3493
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В тия жеги найлон над плодника НИКОГА не бих сложил.

  4. #3494
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    В тия жеги найлон над плодника НИКОГА не бих сложил.
    А брезент, би ли турил?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #3495
    В коя жега бе Валентине? Посред зима ли?

  6. #3496
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    В коя жега бе Валентине? Посред зима ли?
    15 август за тебе щом е зима........... Хубаво.
    П.П. Виж нещо мрежа, плат........по-бива. При мен на 15 август на слънце е над 35 градуса.

  7. #3497
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Аз съм на 950м.
    Сега цъфти магарешкия бодил.
    Тая процедура ще я правя септември.

  8. #3498
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    15 август за тебе щом е зима........... Хубаво.
    П.П. Виж нещо мрежа, плат........по-бива. При мен на 15 август на слънце е над 35 градуса.
    Ами колегата питаше за зазимяването. Ако ти го правиш на 15 Август, ок, твоя воля. Аз го правя Октомври.

  9. #3499
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Мисля да пробвам с шперплат между магазина и плодника,но не знам къде да е дупката и колко да е голяма?
    Ако може инфо.
    Благодаря предварително!
    Аз зимата не ги закачам.
    Зазимяването е изцяло творчески и индивидуален подход. Пчелите общо взето нямат кой знае какви претенции, освен общоизвестните и всичко останало е кой както му е удобно и както му харесва. Това разбира се го коментираме всяка година и е съвсем в реда на нещата.
    Значи пробвай. Силно семейство в ДБ няма никакъв проблем да зимува с магазина отгоре, без никаква преграда. И ако нямаш ранна паша, всякакви упражнения по стесняване, разширяване и подхранване могат да отпаднат. Ако имаш мед в магазина и искаш да го смъкнат долу, да си подредят венците, слагай преграда - чувал от захар, фазер, брезент, найлон. Малък отвор, колко кибрит или па още по-малък, /абе отвора на хранилката нали знаеш колко е/ да речем, отзад, отпред, където искаш. Или пък по средата и февруари, март например като махнеш магазина и слагаш хранилката или па един буркан със захаросан мед с надупчена капачка и т.н. Сега, при туй положение, ако ще обгазяваш нещо кошера, разбира се, че магазините не е добре да са отгоре. Слагай ги отстрани, на отделно мрежесто дъно и един капак отгоре и ако се появи молец, връщай ги по кошерите.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #3500
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ами колегата питаше за зазимяването. Ако ти го правиш на 15 Август, ок, твоя воля. Аз го правя Октомври.
    Върнах 3-4 страници назад и не видях да питат за зазимяване. А разговора се завъртя около това къде и как да бъдат магазините и питите през зимата. Аз ЛИЧНО лани зазимих половината, тая година 0. Така, че вече не правя нищо. Последно съм правил преди 20-тина дни, да освободя някоя плодникова пита. Не навсякъде. Ама като тръгна разговора за магазините, па и нали да ти слушам съветите (не само на тебе) - ЧЕТА, ОСМИСЛЯМ, ЕКСПЕРИМЕНТИРАМ. В мойте книжки (стари и по-нови) навсякъде пише, цитирам: След последната паша и ваденето на меда, магазините да се върнат за почистване от пчелите и да се приберат в склада. АКО магазините зимуват на кошерите, трябва да се изолират от плодниците, защото това дезорганизира и смущава работата на пчелното семейство. АЗ ЛИЧНО приключих с ваденето на меда (много преди 15 август, върнах ги за почистване иииииииииии осмислям какво съм прочел! Пак да кажа, вече НЕ зазимявам, и ако трябва сега да изолирам плоника от магазина с найлон В НИКОЙ СЛУЧАЙ НЯМЯ ДА ГО НАПРАВЯ. М-у другото слагал съм найлон зимата иииииииииии не лоша смрад се получава.

 

 
Страница 350 от 683 ПърваПърва ... 250300340348349350351352360400450 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •