Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 302 от 683 ПърваПърва ... 202252292300301302303304312352402 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,011 до 3,020 от общо 6828
  1. #3011
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от licho76 Виж публикацията
    Кажи ми как видя маиката на височина 5-8 метра ти за рекордите на гинес бре
    Опитах се да снимам, но не се получи, не можах да документирам. Все пак брат ми е свидетел. Не става въпрос за една майка а за няколко :-) :-) :-) :-) :-) все пак за всичко си има причина, но трябва да пиша дълго а предпочитам да го разказвам на маса. Не познавам писателите на пчеларска литература, но съм чувал, че не отглеждат пчели, а ги гледат само :-) :-) :-) :-) и много преписвали един от друг.

    пс-тази година е само за експерименти :-) :-) :-) :-)

  2. #3012
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Онзи ден бях в един мол и докато чаках жената влезнах в една голяма книжарница да се заредя с положителна енергия че в мола ми я изцицаха там е пълно с енергийни вампири.Там на щанда за животни имаше 15ина книги на пчеларска тематика от 6лв. до 30ина лв. Разгледах ги и викам чакай да си купя някоя да натрупам малко знания ами то в по голямата си част се повтаряха все едно са преписвали един от друг. (е разбира се само прегледани на бързо) може би само 30% имат нещо различно и интересно.

  3. #3013
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Опитах се да снимам, но не се получи, не можах да документирам. Все пак брат ми е свидетел. Не става въпрос за една майка а за няколко :-) :-) :-) :-) :-) все пак за всичко си има причина, но трябва да пиша дълго а предпочитам да го разказвам на маса. Не познавам писателите на пчеларска литература, но съм чувал, че не отглеждат пчели, а ги гледат само :-) :-) :-) :-) и много преписвали един от друг.

    пс-тази година е само за експерименти :-) :-) :-) :-)
    Искаш да кажеш че си станал свидетел на колективен брачен полет така ли да разбирам писаното от теб? Ако кажеш че са и излезли от един кошер е направо за досиетата хикс.

  4. #3014
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Опитах се да снимам, но не се получи, не можах да документирам. Все пак брат ми е свидетел. Не става въпрос за една майка а за няколко :-) :-) :-) :-) :-) все пак за всичко си има причина, но трябва да пиша дълго а предпочитам да го разказвам на маса. Не познавам писателите на пчеларска литература, но съм чувал, че не отглеждат пчели, а ги гледат само :-) :-) :-) :-) и много преписвали един от друг.

    пс-тази година е само за експерименти :-) :-) :-) :-)
    Някои от тях отглеждат и се замислят върху самото отглеждане а не го правят чисто механично и рутинно, опитват се да вникнат в принципаи закономерностите в поведението на пчелите, а там случайности няма има само непознати закономерности, които ни се привиждат като случайност.

  5. #3015
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не оспорвам това което твърдиш.
    Ужилванията за които съм споменал не бяха истински ужилвания. Пчелите дори не успяха да забият жилото до степен да останат без него.
    Леко убождане, лека болка за която след час нямах и спомен, и пчелата си отива със жилото. Това го отдавам на препълненото медово стомахче.

    При теб защо са жилили така? Има някаква причина. Може рояка да е стоял на клона няколко дни.

    Рояците за които съм писал са излезли не повече от 3-4 часа преди да ги хвана.

    П.п. А дали роя, който те а жилил, не е бил "гладен рой", за какъвто споменава Vasilevsa?
    Днес лових рой хванал се на дебел клон и не можах да го стръскам в нуклеуса.
    Опитах с гола ръка да го съборя от клона. Донякъде успях, но сега ако изляза на ринга с голиръце, съдията и противника ще си мислят, че съм с боксови ръкавици.
    Добре че си сложих булото само от куртоазия. / Понякога и куртоазията е от полза/.

    Последен извод. На роя нищо не му пречи да жили душмански.
    От сега нататък винаги ще ползвам було и ръкавци при хващане на рой.
    Понякога лекциите на Кобилкина са по-полезни от старите книги!
    Нека това да бъде от полза за колегите които още не са жилени от рой.
    Успех на всички!

  6. #3016
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Днес лових рой хванал се на дебел клон и не можах да го стръскам в нуклеуса.
    Опитах с гола ръка да го съборя от клона. Донякъде успях, но сега ако изляза на ринга с голиръце, съдията и противника ще си мислят, че съм с боксови ръкавици.
    Добре че си сложих булото само от куртоазия. / Понякога и куртоазията е от полза/.

    Последен извод. На роя нищо не му пречи да жили душмански.
    От сега нататък винаги ще ползвам було и ръкавци при хващане на рой.
    Понякога лекциите на Кобилкина са по-полезни от старите книги!
    Нека това да бъде от полза за колегите които още не са жилени от рой.
    Успех на всички!
    Лекциите, на Кобилкина са добри на тъмно и на меко във форма на индивидуално обучение с практическа насоченост.

  7. #3017
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Искаш да кажеш че си станал свидетел на колективен брачен полет така ли да разбирам писаното от теб? Ако кажеш че са и излезли от един кошер е направо за досиетата хикс.
    Не бяха излезли от един кошер, но всичките бяха сестри, цели 8 бр. Накратко- намирам кошер в който започват да се излюпват майки, от тях вземам 8 рамки с майчила и правя 8 отводки, като им затварям входовете. Отивам след два дена и им отварям входовете в 17 часа малко преди да завали. Около мен има дървета, но между тях има отворено пространство. Цялото пространство се напълни с пчели и се чуваше яко бучене от търтейте, почнаха да се виждат майките гонени от търтейте като грозд/не летяха много бързо/. В крайна сметка една от майките се изхитри и повлече летящата/прибиращата/се пчела и оформиха рояк на един клон :-) :-) :-) :-) .

  8. #3018
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Днес лових рой хванал се на дебел клон и не можах да го стръскам в нуклеуса.
    Опитах с гола ръка да го съборя от клона. Донякъде успях, но сега ако изляза на ринга с голиръце, съдията и противника ще си мислят, че съм с боксови ръкавици.
    Добре че си сложих булото само от куртоазия. / Понякога и куртоазията е от полза/.

    Последен извод. На роя нищо не му пречи да жили душмански.
    От сега нататък винаги ще ползвам було и ръкавци при хващане на рой.
    Понякога лекциите на Кобилкина са по-полезни от старите книги!
    Нека това да бъде от полза за колегите които още не са жилени от рой.
    Успех на всички!
    Имам приятел пчелар с 30ина годишен стаж като го попитах рой дали хапе ми каза че преди години негов познат пчелар е умрял от рой бил е жилен много докато слезе от дървото.
    Аз мисля че по принцип роя не жили в повечето случай ама ако тръгне не мисля че пълното стомахче ще му попречи.
    Заради това рой особено ако е на високо и си на стълба или на дървото си се екипирай добре па нека си е кротък,
    за всеки случай.

  9. #3019
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не бяха излезли от един кошер, но всичките бяха сестри, цели 8 бр. Накратко- намирам кошер в който започват да се излюпват майки, от тях вземам 8 рамки с майчила и правя 8 отводки, като им затварям входовете. Отивам след два дена и им отварям входовете в 17 часа малко преди да завали. Около мен има дървета, но между тях има отворено пространство. Цялото пространство се напълни с пчели и се чуваше яко бучене от търтейте, почнаха да се виждат майките гонени от търтейте като грозд/не летяха много бързо/. В крайна сметка една от майките се изхитри и повлече летящата/прибиращата/се пчела и оформиха рояк на един клон :-) :-) :-) :-) .
    Така си и помислих че се е формирал рояк. Мерси за разяснението.

  10. #3020
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Никак не е лошо при работа с киселини, пчели и жени да се използват предпазни средства! Всяко едно от изброените може да ни лиши от важни за тялото органи и части. А, сега Гошето как ще си отгърне страницата на четивото с тая подпухнала ръка?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 302 от 683 ПърваПърва ... 202252292300301302303304312352402 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •