Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 251 от 683 ПърваПърва ... 151201241249250251252253261301351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,501 до 2,510 от общо 6828
  1. #2501
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Имам едно притеснение за осъществяване на една идея та затова питам (не съм се сблъсквал с този проблем или ако съм не съм разбрал).

    По това време на годината на 10рамков Д.Б. изцяло зает с пчели разширение с два магазина (или втори плодник) дали не е прекомерно с предпоставка за простудяване на пилото и дали то не може да бъде предпоставка за европейски гнилец.

  2. #2502
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Ако наистина всички междурамия са ти заети с пчели, няма да имаш проблеми. Имам в предвид като махнеш капака от всички междурамия да тръгнат пчели. Пчелите няма да изоставят пилото на този етап от годината.

  3. #2503
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Гошка сложи им корпус от горе,като м/у двата корпуса слагаш найлон.Найлона да покрива 2/3,като от пред оставиш отворено.Пчелите сами Ще ти покажат кога да махнеш найлона.

  4. #2504
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Гошка сложи им корпус от горе,като м/у двата корпуса слагаш найлон.Найлона да покрива 2/3,като от пред оставиш отворено.Пчелите сами Ще ти покажат кога да махнеш найлона.
    Прав си. Мерси.

  5. #2505
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Бихте ли ми дали някаква схема от кога до кога цъфтят растенията,и кога да слагам магазините ?

  6. #2506
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ти верно ли си мислиш,че някой може да гадае кога какво цъфти около твоя пчелин?Иначе за магазините можеш да ги слагаш щом пчелите изпълнят всички междурамия в кошера.

  7. #2507
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Той така си действа! Появява се изневиделица и забива по някой въпрос! Ама, разбра ли, не разбра ли? И защо пита, никой не знае? А за роенето какво ще прави- още по-неясно остана!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #2508
    Здравейте! На 23 години съм и от доста време насам , може би 1-2 години обмислям да закупя няколко кошера . Идеята ми е следната - това лято ще ходя да работя в Америка , и със спестените пари мисля да инвестирам в няколко кошера и инвентар . Имам място точно до малка горичка (има поне 15-20 вида дървета , нужни са ми 20-25 мин. за да стигна от единия до другия край ) също така наоколо има много полета със селскостопански култури . На това място мисля да създам моя малък(за сега) пчелин. До сега не съм се занимавал с пчеларство , но съм прочел много форуми и статии за отглеждането на пчели (сигурен съм че е недостатъчно ,но искам да се науча) . Въпросите ми са : 1 Мястото добро ли е ? 2 С колко кошера да започна ? 3 Мястото е на 1,5 км. от къщата ми и нямам постоянно наблюдение - по-какъв начин мога да си опазя кошерите от евентуални кражби ? 4 Може ли да се говори за "пчеларството като бизнес" ? Благодаря предварително !!!

  9. #2509
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Какви дървета и култури садят медоносни ли.(акация , липа рапица слънчоглед) има ли други кошери наблизо 2-3 км. от теб.

  10. #2510
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Димитров Виж публикацията
    но съм прочел много форуми и статии за отглеждането на пчели . Въпросите ми са : 1 Мястото добро ли е ? 2 С колко кошера да започна ? 3 Мястото е на 1,5 км. от къщата ми и нямам постоянно наблюдение - по-какъв начин мога да си опазя кошерите от евентуални кражби ? 4 Може ли да се говори за "пчеларството като бизнес" ? Благодаря предварително !!!
    А този форум чете ли?Явно не си......Че на тия години и аз нямаше да съм.......

 

 
Страница 251 от 683 ПърваПърва ... 151201241249250251252253261301351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •