Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 683 ПърваПърва ... 1220212223243272122522 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 6828
  1. #211
    И аз смятам да ползвам от следващата година имам на 2-3 ДБ семейства майките снасят в магазина и какво и да ги правя и 9 рамки да сложа пак го правят. Ако е родовно пило няма проблем да го сложа на някой по слабо семейство ама търтиево ужас сега махнах 3 рамки на едно семейство и му сложих основи
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    От тези 2кг ще останат наполовина,защото ще са празни и ще бъдат избити.
    Ти като правиш така,по 4 магазина слънчоглед ли вадиш???

    Моята практика показва друго.Жертвите са около стотина
    и наистина магазините са 4 за около 25 дена паша.Впрочем,отводка с млада майка бих налетял рано на пролет или след пашите.Но по време на пашите небих си позволил лукса да зегубя магазин-два с мед.

  3. #213
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    34
    Колеги къде според вас трябва да се слагат капаните? Нямам в предвид тези които е желателно да сложим да пчелина.

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    На повече от 5 км или най-добре 20 и повече за да се елиминира възможноста от близкородсвенно оплождане.

  5. #215
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    34
    имам в предвид в какви местности трябва да е - в дерета ли на открито ли, до група дървета или в гора? Ако знаете ми дайте по подробна информация

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

  7. #217
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Най добре в твое място, щото в гората съм сигурен че след време като отидеш да видиш положението няма да намериш нищо.

  8. #218
    При последните две подхранвания със сироп в хранилка под капака ми направи впечетление следното нещо. 10-тина минути след наливането на сиропа и затварянето на капака започва едно яко летене пред кошера това към 19-19.30 часа .Първия път си викам това са крадци обаче никъква борба не се виждше .Взех че нахвърлях сено пред входа пък после като се замислих най близките други кошери са на над 4км от мойте пък и вечерта?Не е възможно да е кражба? Втория път нищо не правих само гледах за 10 -тина минути се успокоява положението и си влизат вътре. Това нещо все пак на появата на сиропа ли е или уцелвам някъкво облитане?

  9. #219
    Не е нападение. Просто самите пчели са информирани така да го кажа че в кошера има храна и се прибират така масирано. Когато някоя пчела намери нектар някъде при завръщането си в кошера тя съобщава на другите къде се намира. Има доста филмчета показващи това поведение на пчелите wink;

    Ето едно клипче което показва поведението им когато намерят нектар http://www.youtube.com/watch?v=ZXjjWIMaz-c
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #220
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Същото се получава /разлитане и струпване на прелката/ и като им върнеш вечер за почистване магазините.

 

 
Страница 22 от 683 ПърваПърва ... 1220212223243272122522 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •