Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 183 от 683 ПърваПърва ... 83133173181182183184185193233283 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,821 до 1,830 от общо 6828
  1. #1821
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Извадих по една рамка от кошер да освободя място за снасяне и нещо не ми харесва.Това манов мед ли е и трябва ли да го махна всичкия.Нали не е добре да се остави за зимуване.Ако ще го махам какво да им дам-апиинверт може би и по колко.Прикачен файл 4864Прикачен файл 4865
    Здравей колега,
    извинявам се за късния отговор но сега видях въпроса ти и се чувствам задължен да ти отговоря,защото и аз като теб се чудех какво вадя. Тази година ,Юли и Август вадих само такъв мед-тъмен но с кафеникав оттенък.В същата като твоята бяла бака изглеждаше по абсолютно същия начин. Едни казваха че е мана -други билки и тн.За това реших да си пусна една електропроводимост-струва 13 лв. на Искър 5 в София. Анализа показа че е на границата :електропроводимост- 0,8 при манов над 0,8 и нектарен под. От клиниката казаха, че при този показател минава за манов , само дето вкуса му е много по ароматен и хубав-поне според мен и хората на които продавам -по вкусен мед не съм вадил. От това което прочетох и научих покрай този мед установих ,че тъмен нектарен мед няма. Потъмнява само маната-от тук на татък е процентното съдържание в даден мед.
    Поздрави!

  2. #1822
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И кой е този велик пчеларски учен, който ти го е казал това?

    Ето аз пък ти казвам да зазимиш пчелите с пържени кюфтета с кисели краставички (вътре в кошера), а в хранилката да им сипеш 20-годишна ракия, ама двойно препечена (преварена). Това е елексир за хора, сигурно ще става и за пчели. Ще ме послушаш ли?
    Няма да те послушам, Добре какви лекарства трябва да дам на пчелите преди зазимяване.Защто някой казват че може и без да и давам лекарства само за Акари-кърлежи?

  3. #1823
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Няма да те послушам, Добре какви лекарства трябва да дам на пчелите преди зазимяване.Защто някой казват че може и без да и давам лекарства само за Акари-кърлежи?
    Хайде да започнем от там - защо си решил, че пчелите имат нужда от лекарства? Ти взимаш ли антибиотици за профилактика преди зимата и ако да как повлиява това като превенция? От какво предпазва и запазва ли се влиянието ми през зимните месеци? Третираш за акар, евентуално за нозема и толкоз. Макар, че лично аз за 4 години никога не съм третирал за нозема, дори и превантивно. Единственото третиране е максимално силни семейства, брак на питите навършили 2 години (ако е гледано пило в тях). Какви са тия антибиотици, какво е това чудо, лекарства за кокошки, витамини за зайци, антидепресанти...

  4. #1824
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    За акари съм купил ВАРОСТОП 10 лентички казаха ми да сложа 3 лентички във кошер.Четох на упътването че трябва да престои 35 дена ,но не повече от 6 седмици .Значи след около 40 дена да извадя лентичките ли ?

  5. #1825
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Прави го както си го пише в инструкцията на препарата,защото ако престоят повече време, акара придобива резистентност към съответното лекарство и започва да не действа.Макар,че това което съм чел за тези препарати, вече са започнали да не им действат така,както началото когато са ги измислили.

  6. #1826
    Потребител
    Регистриран
    15.01.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Прави го както си го пише в инструкцията на препарата,защото ако престоят повече време, акара придобива резистентност към съответното лекарство и започва да не действа.Макар,че това което съм чел за тези препарати, вече са започнали да не им действат така,както началото когато са ги измислили.
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=22&page=47 мисля, че пост 461 с прикачения фаил към него обяснява всичко за третирането против акар.

  7. #1827
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Благодаря за поста.

  8. #1828
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    До колегите с Варостопа-миналата година третирах две групи кошери на един пчелин.На 47 сложих ленти Варостоп, на други 80 мравчена.Ха сега да видим може ли някой да отгатне какво се случи?Ами много просто-от първата група оцеляха 25,а от втората 74.Мой личен опит,който иска да вярва!

  9. #1829
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Миналата година третирах три пъти през около 7 дни с мравчена киселина,като първото третиране беше някъде през втората половина на август.През ноември при температура около 7-8 градуса третирах с оксалова киселина чрез накапване,предполагам че по това време пило не е трябвало да има.Тогава кошерите бяха 33,загина само един и той беше много слаба юнска отводка която бях купил и така и не можа да се окопити,както се казва всяко стадо има мърша.Тази година ще действам по същия начин,ефикасно,евтино и без химия!

  10. #1830
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    До колегите с Варостопа-миналата година третирах две групи кошери на един пчелин.На 47 сложих ленти Варостоп, на други 80 мравчена.Ха сега да видим може ли някой да отгатне какво се случи?Ами много просто-от първата група оцеляха 25,а от втората 74.Мой личен опит,който иска да вярва!
    Чакай ,чакай.Ти не беше ли от тези -дето нямаха зимна смъртност?Откъде си сигурен ,че е виновен акара?Иначе за статистиката :до 2014 г.третирах с Варостоп -напролет.Имал съм минимални загуби.През споменатата година изобщо нямах загуби.През есента на 2014 г.третирах два пъти с ОК.За жертвите през пролетта на настоящата година съм писал-10%.Въобще не съм сигурен ,че акара е виновен.Сега ще третирам ноември с ОК.

 

 
Страница 183 от 683 ПърваПърва ... 83133173181182183184185193233283 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •