Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 168 от 683 ПърваПърва ... 68118158166167168169170178218268668 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,671 до 1,680 от общо 6828
  1. #1671
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Здравейте,имам един въпрос към по опитните пчелари.В събота отворих една отводка на която майката трябваше да е излязла,забелязах че е почнала да прегризва останалите маточници.Махнах рамката и я сложих на ново създадена отводка в същия момент нова майка излезе.Въпросът ми е каква е вероятноста да не я убият.

  2. #1672
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Деби, за мен това което си направил/а/ е грешка. Не ми се връзва. Каква е логиката ти? Щом пчелите са заложили маточник, това трябва да те накара да се замислиш за причината. Най общо, вадиш питата с маточника (без майката) и правиш отводка, при съответните грижи имаш време да се развие. Ако оставиш маточника в кошера и майката се излюпи и оплоди, пак печелиш! Известно време в кошера ще снасят две майки.

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #1673
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Здравейте,имам един въпрос към по опитните пчелари.В събота отворих една отводка на която майката трябваше да е излязла,забелязах че е почнала да прегризва останалите маточници.Махнах рамката и я сложих на ново създадена отводка в същия момент нова майка излезе.Въпросът ми е каква е вероятноста да не я убият.
    Много,много,много малка.Зависи,кога си направил отводката и как си я направил!

  4. #1674
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Здравейте,имам един въпрос към по опитните пчелари.В събота отворих една отводка на която майката трябваше да е излязла,забелязах че е почнала да прегризва останалите маточници.Махнах рамката и я сложих на ново създадена отводка в същия момент нова майка излезе.Въпросът ми е каква е вероятноста да не я убият.
    Не мога да разбера какво си направил? Придал си на току що излюпена майка друга скоро излюпена майка ако е това не виждам логика, а която и да остане ще е все едно.

  5. #1675
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не мога да разбера какво си направил? Придал си на току що излюпена майка друга скоро излюпена майка ако е това не виждам логика, а която и да остане ще е все едно.
    Не,взех рамката със маточниците и я сложих на новосъздадена,в същия момент една излезе докато я слагах в отводка2.

  6. #1676
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не,взех рамката със маточниците и я сложих на новосъздадена,в същия момент една излезе докато я слагах в отводка2.
    А това е друго, мисля че няма да имаш проблем, дано и пчелите мислят като мен
    Няколко пъти съм правил отводка с люпеща се майка и винаги са я приемали.

  7. #1677
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Има доста голяма вероятност да я приемат,ако са имали време да разберат,че са осиротели.Все пак отвори утре и прегледай дали е жива майката.Така или иначе ще чакаш да видиш дали ще се върне от оплождане.

  8. #1678
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Може и да се получи в тази ситуация .

  9. #1679
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Има доста голяма вероятност да я приемат,ако са имали време да разберат,че са осиротели.Все пак отвори утре и прегледай дали е жива майката.Така или иначе ще чакаш да видиш дали ще се върне от оплождане.
    Мисля в сряда да проверя за маточници.Ако са направили значи не са я приели.

  10. #1680
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    А това е друго, мисля че няма да имаш проблем, дано и пчелите мислят като мен
    Няколко пъти съм правил отводка с люпеща се майка и винаги са я приемали.
    Чул те господ,че на още 3 отводки същия ден така ги добавих от тая рамка.Такова не ми се беше случвало до сега.На ли на 8-9 ден трябва да почне да снася.

 

 
Страница 168 от 683 ПърваПърва ... 68118158166167168169170178218268668 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •