Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 167 от 683 ПърваПърва ... 67117157165166167168169177217267667 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,661 до 1,670 от общо 6828
  1. #1661
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от kopdoB Виж публикацията
    Човека е на 1000 м.н.в. Същата е височината и в Смолян,този регион имам претенциите че го познавам, има публикувани снимки във фейса,от миналата седмица, за хванати напълно "НОРМАЛНИ РОЯЦИ",да повиша и аз малко тона, така че...И пак повтарям, това са само предположения от няколкото поста на колегата.
    п.п.: Не искам да плаша колегата, просто фактите са такива.
    Днес отново го отворихме с местен пчелар.По неговите думи семейството се развива отлично.Беше отчетено това ,че съм прекалил със сиропа.Премахнахме още три маточника.Май наистина има желание за рой.Има пило на 4 рамки .Препоръката му е да спра сиропа и преглед след седмица за да видим дали му е минал мерака за роене.Направи и леки размествания на рамки.
    Този пост е редактиран от iuli1971; 18.07.2015 в 22:39.

  2. #1662
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kopdoB Виж публикацията
    Човека е на 1000 м.н.в. Същата е височината и в Смолян,този регион имам претенциите че го познавам, има публикувани снимки във фейса,от миналата седмица, за хванати напълно "НОРМАЛНИ РОЯЦИ",да повиша и аз малко тона, така че...И пак повтарям, това са само предположения от няколкото поста на колегата.
    п.п.: Не искам да плаша колегата, просто фактите са такива.
    Препрочетох си поста.Мисля ,че тона ми е нормален,не повишен.Ако го считаш за повишен–моля,извини ме.Както виждаш ,пиша ти на ''ТИ ''Приемам всички колеги за приятели,защото си помагаме.Пиша на ''Вие'' на единични бройки,мислещи се за капацитети,но нямат покритие.Такива ги игнорирам и с тях съм язвителен в изказа си.Това беше отклонение от същтноста на проблема на колегата,но бях длъжен да го направя.По същество–наистина,при тази височина развитието на с–вата закъснява.Възможни са /а може би е нормално/ и подобни аномалии /за нашата НМВ./Това може да го каже /дали е нормално/ колегата Зуница,той пчеларства на тази НМВ.Ще бъде полезен на колегата със съветите си.

  3. #1663
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    При проверка установих запечатан маточник.Майката си е жива и здрава/зелен маркер/.Ликвидирах маточника.Предполагам че е самосмяна.

  4. #1664
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Явно ти по-добре от самите пчели преценяваш колко е качествена майката. Успех!

  5. #1665
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    Може и да си прав.Може и да ги оставя на самотек...те сами ще се справят.

  6. #1666
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    При проверка установих запечатан маточник.Майката си е жива и здрава/зелен маркер/.Ликвидирах маточника.Предполагам че е самосмяна.
    Сгрешил си.За мене една "произведена" майка винаги е по-лоша от отгледана от пчелите.Това ми мнение се подкрепя от пчеличките, които масово сменят "произведенията" на майко производителите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #1667
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    НЕ ,НЕ СЪМ ХВАЩАЛ !!! ПО ТОВА ВРЕМЕ НОРМАЛНИ РОЯЦИ НЕ СЪМ ХВАЩАЛ.В моя регион това е ненормално,не зная как е в твоя регион /не съм преглеждал профила ти/По това време съм хващал рояци/какви рояци,нормални с–ва ,запълващи 9–10 рамки/,но.о о............ нафъкани с акар.Изолатор,катран, лентички,кошер/8–ак/ ,пити с мед ,прашец,основа и ......готово ,ново с–во.Спирането на градежа? Ще изкажа мнение ,което ще прозвучи като ерес в пчеларството,сигурно ще има много ''разпни го''.Но то си е мое мнение и не ангажира никого.Генетично е заложено в това насекомо ,че когато има много манджа,то да я събира и трупа като изоставя всички други задължения.Не гради,защото има къде да складира/излюпва се пчела,слага се нектар/По този начин се блокира майката.В момента имам кошери на 2 магазина,а долу майката блокирана в/у 3 рамки в плодника,и то на половина.Залагат маточници и като се излюпи пилото ,майката се активизира и те унищожават маточниците.Така за втори път .
    Не си хващал щото не си търсил вчера обходих новите територии на които сложих пробно капани Ямболски села около Стефан Караджово всичко е пълно ,като съдя по възраста на пилото влезли са преди 5-6 дена акар нямат обаче са целите жълти имат много слънчоглед ,основите в капаните са също жълто изградени и роевете са на 3-4 рамки пчели.

  8. #1668
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Зуница е прав , имайки впредвид микроклимата в пчелното семейство.

  9. #1669
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    При проверка установих запечатан маточник.Майката си е жива и здрава/зелен маркер/.Ликвидирах маточника.Предполагам че е самосмяна.
    По добре е било да си направиш една резервна майка или отводка.

  10. #1670
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ...По същество–наистина,при тази височина развитието на с–вата закъснява.Възможни са /а може би е нормално/ и подобни аномалии /за нашата НМВ./Това може да го каже /дали е нормално/ колегата Зуница,той пчеларства на тази НМВ.Ще бъде полезен на колегата със съветите си.
    Когато колегите се питаха за цените на таз годишния акациев мед, при мене акацията, която ползвам за "индикатор" още не беше цъфнала.Две до три седмици си закъснява пашата.И си е основно планински ливади.
    За роенето не мога да съм сигурен в тоя случай, защото колегата не пише дали майката е спряла да снася. Като време е напълно възможно да се получи.
    Дори и да е имало роево настроение появата на силната паша го е прекъснала.Не разбрах след като е силно семейството , като противороево ,с цел увеличаване на обема, мероприятие, дали са поставили магазин.Един магазин няма да навреди.Може и мед да напълнят, щом колегата е спрял сиропа.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 167 от 683 ПърваПърва ... 67117157165166167168169177217267667 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •