Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 166 от 683 ПърваПърва ... 66116156164165166167168176216266666 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,651 до 1,660 от общо 6828
  1. #1651
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За това последното ,боб ли хвърля?
    ч

    Абе Атанасов или , който и да е друг - БМХ .

  2. #1652
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2015
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Обл.Монтана; общ. Лом
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Колега ,по това време/ 7 месец/ ,при тази обилна паша ,да говорим за РОЕНЕ е смехотворно.Не обърквайте колегата да не може да спи спокойно.Трябва да направи някои неща и всичко ще се нормализира.
    Само изказвам предположение.Как ще обясниш спирането на градежа, въпреки силната паша и задръстването на семейството?Чак пък "смехотворно", явно не си хващал късни рояци.

  3. #1653
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Причината за да предприемат действия за самосмяна си ТИ. Пишеш че имаш паша бол.А защо тогава храниш?За да си намираш занимавка?Външните пчели носят нектар,вътрешните складират сироп,трябва пространство т.е. килийки за да го сгъстят.Пчелите –домошари не почистват/ полират/ килийките за снасяне,а за нектар.Майката се лута по питите да търси полирани килийки за снасяне,свитата около нея/15–20 пчели/ започват да не харесват работата и.Приемат че има проблеми с яйцеснасянето и залагат маточници.Спри храненето,сложи 1 или 2 кафяви пити с работнически килийки и ще си решиш проблема .Ако искаш нова МАМА,продължавай с допинга.
    Проблема е че нямам налични никакви пити.Нов съм.Ще стане ли да центрофугирам меда от 1-2 пити и веднага да ги върна или да търся от местните пчелари-нещо което хич не ми се иска щото не зная какво ще внеса с тях в кошера.И тези пити къде да поставя-по средата или...
    Или може би както казваш-да си намеря две пити от колеги и без да пипам нищо друго да ги поставя при питите с пило и да се надявам майката да си свърши работата.Така няма ли да се преразшири.Естествено ще спра сиропа.

  4. #1654
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Проблема е че нямам налични никакви пити.Нов съм.Ще стане ли да центрофугирам меда от 1-2 пити и веднага да ги върна или да търся от местните пчелари-нещо което хич не ми се иска щото не зная какво ще внеса с тях в кошера.И тези пити къде да поставя-по средата или...
    Или може би както казваш-да си намеря две пити от колеги и без да пипам нищо друго да ги поставя при питите с пило и да се надявам майката да си свърши работата.Така няма ли да се преразшири.Естествено ще спра сиропа.
    При това положение центрофугираш 2 пити/светлокафяви/,слагаш ги в средата /започваш да се ориентираш,това е добре/.Меда /все още не е мед/го прибираш в фризера:,правиш от него меден сироп като изчезне пашата и тогава храниш.Ако слънчогледа изгори рано/до края на месеца/ не бързай да храниш.Ще гониш септемврийските пчели.Те ти трябват.

  5. #1655
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Още утре ,тоест днес ще го направя.
    Тук няма слънчоглед.1000м.надморска височина и 101 вида ливадна растителност която в момента цъфти

  6. #1656
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kopdoB Виж публикацията
    Само изказвам предположение.Как ще обясниш спирането на градежа, въпреки силната паша и задръстването на семейството?Чак пък "смехотворно", явно не си хващал късни рояци.
    НЕ ,НЕ СЪМ ХВАЩАЛ !!! ПО ТОВА ВРЕМЕ НОРМАЛНИ РОЯЦИ НЕ СЪМ ХВАЩАЛ.В моя регион това е ненормално,не зная как е в твоя регион /не съм преглеждал профила ти/По това време съм хващал рояци/какви рояци,нормални с–ва ,запълващи 9–10 рамки/,но.о о............ нафъкани с акар.Изолатор,катран, лентички,кошер/8–ак/ ,пити с мед ,прашец,основа и ......готово ,ново с–во.Спирането на градежа? Ще изкажа мнение ,което ще прозвучи като ерес в пчеларството,сигурно ще има много ''разпни го''.Но то си е мое мнение и не ангажира никого.Генетично е заложено в това насекомо ,че когато има много манджа,то да я събира и трупа като изоставя всички други задължения.Не гради,защото има къде да складира/излюпва се пчела,слага се нектар/По този начин се блокира майката.В момента имам кошери на 2 магазина,а долу майката блокирана в/у 3 рамки в плодника,и то на половина.Залагат маточници и като се излюпи пилото ,майката се активизира и те унищожават маточниците.Така за втори път .

  7. #1657
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2015
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Обл.Монтана; общ. Лом
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    НЕ ,НЕ СЪМ ХВАЩАЛ !!! ПО ТОВА ВРЕМЕ НОРМАЛНИ РОЯЦИ НЕ СЪМ ХВАЩАЛ.В моя регион това е ненормално,не зная как е в твоя регион .......... .
    Човека е на 1000 м.н.в. Същата е височината и в Смолян,този регион имам претенциите че го познавам, има публикувани снимки във фейса,от миналата седмица, за хванати напълно "НОРМАЛНИ РОЯЦИ",да повиша и аз малко тона, така че...И пак повтарям, това са само предположения от няколкото поста на колегата.
    п.п.: Не искам да плаша колегата, просто фактите са такива.

  8. #1658
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    ч

    Абе Атанасов или , който и да е друг - БМХ .
    Ехооо.Делта голяма скука е било.Четири поста на моя намек.Малки часове ?Да не дойде питието в повече?А тук последното ,като псувня ли да го приемам.

  9. #1659
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Нали гледаш на ,,Райкин боб,, , ха познай ?

  10. #1660
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Нали гледаш на ,,Райкин боб,, , ха познай ?
    Да ,много трудно.И без боб виждам ,че в 10,12ч. още те държи от снощи.

 

 
Страница 166 от 683 ПърваПърва ... 66116156164165166167168176216266666 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •