Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 165 от 683 ПърваПърва ... 65115155163164165166167175215265665 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,641 до 1,650 от общо 6828
  1. #1641
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Дали е възможно при положение че е от миналата година,поне по думите на човека от когото купих отводките.
    п.п.Иначе по всички външни признаци семейството си работи нормално.И паша има ,а и другото подхранвам с 300-400 през два три дни.
    Да , възможно е .
    Това е самосмяна .
    Успех в начинанието .
    Този пост е редактиран от delta.e; 17.07.2015 в 19:45.

  2. #1642
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Да , възможно е .
    Това е самосмяна .
    Успех в начинанието .

    Ще наблюдавам следващите ден два и ако се потвърди желанието им за самосмяна няма ли да стане твърде късно докато майката отново започне да снася.Няма ли да е по-добре да се придаде оплодена майка,ако това е възможно на този етап

  3. #1643
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    В този момент , не се притеснявай от самосмяна .
    Всичко ще е наред .

  4. #1644
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    В този момент , не се притеснявай от самосмяна .
    Всичко ще е наред .
    За това последното ,боб ли хвърля?

  5. #1645
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не !
    Научиха ме , как да гледам на леща .
    Този пост е редактиран от delta.e; 17.07.2015 в 23:07.

  6. #1646
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2015
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Обл.Монтана; общ. Лом
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Здравейте.Днес направих преглед на отводките и положението е следното.Три от тях градят листове и напредват стабилно,но четвъртия който да този момент вървеше като най силен ,вече е на 10 рамки е спрял да гради.Последният лист който съм му сложил е изградил наполовина и е спрял.Има пило на 4 рамки.Преди десетина дена когато го преглеждах за последно в средните рамки имаше люпещо се пило.Вече се е излюпило и всичко са заредили с мед.На една от рамките намерих маточник отстрани който хранеха.Не знам правилно ли е но го разруших.На друга рамка в средата има наченки за два маточника.Нещата приличат на самосмяна на майката .Дали е възможно при положение че е от миналата година,поне по думите на човека от когото купих отводките.
    п.п.Иначе по всички външни признаци семейството си работи нормално.И паша има ,а и другото подхранвам с 300-400 през два три дни.
    По брой маточници , ако наистина са толкова, прилича на самосмяна, но по това че не градят , почти спрялото яйценосене и задръстването, повече ми прилича на роене!

  7. #1647
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Здравейте.Днес направих преглед на отводките и положението е следното.Три от тях градят листове и напредват стабилно,но четвъртия който да този момент вървеше като най силен ,вече е на 10 рамки е спрял да гради.Последният лист който съм му сложил е изградил наполовина и е спрял.Има пило на 4 рамки.Преди десетина дена когато го преглеждах за последно в средните рамки имаше люпещо се пило.Вече се е излюпило и всичко са заредили с мед.На една от рамките намерих маточник отстрани който хранеха.Не знам правилно ли е но го разруших.На друга рамка в средата има наченки за два маточника.Нещата приличат на самосмяна на майката .Дали е възможно при положение че е от миналата година,поне по думите на човека от когото купих отводките.
    п.п.Иначе по всички външни признаци семейството си работи нормално.И паша има ,а и другото подхранвам с 300-400 през два три дни.
    Причината за да предприемат действия за самосмяна си ТИ. Пишеш че имаш паша бол.А защо тогава храниш?За да си намираш занимавка?Външните пчели носят нектар,вътрешните складират сироп,трябва пространство т.е. килийки за да го сгъстят.Пчелите –домошари не почистват/ полират/ килийките за снасяне,а за нектар.Майката се лута по питите да търси полирани килийки за снасяне,свитата около нея/15–20 пчели/ започват да не харесват работата и.Приемат че има проблеми с яйцеснасянето и залагат маточници.Спри храненето,сложи 1 или 2 кафяви пити с работнически килийки и ще си решиш проблема .Ако искаш нова МАМА,продължавай с допинга.

  8. #1648
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kopdoB Виж публикацията
    По брой маточници , ако наистина са толкова, прилича на самосмяна, но по това че не градят , почти спрялото яйценосене и задръстването, повече ми прилича на роене!
    Колега ,по това време/ 7 месец/ ,при тази обилна паша ,да говорим за РОЕНЕ е смехотворно.Не обърквайте колегата да не може да спи спокойно.Трябва да направи някои неща и всичко ще се нормализира.

  9. #1649
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    [QUOTE=ch.atanasov;67771]За това последното ,боб ли хвърля?[/QUOа

    Не драги !
    Хвърлях нахут - В бургаско сте спец по тази култура .

  10. #1650
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Тази неделя ми идват на гости моите братовчеди от Бургас .
    Атанасов , все едно - не съм те разбрал !!!!

 

 
Страница 165 от 683 ПърваПърва ... 65115155163164165166167175215265665 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 35 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 35 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •