Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 164 от 683 ПърваПърва ... 64114154162163164165166174214264664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,631 до 1,640 от общо 6828
  1. #1631
    Наблюдател
    Регистриран
    08.06.2015
    Мнения
    13
    На две новоизградени пити има по малко иначе другите пити има си има пило и пчели

  2. #1632
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Здравейте, на един от кошерите забелязах, че отпред на дъската се събират по няколко пчели и стоят като препариране. На какво може да се дължи това ?
    Слагам и клип за да ги видите.

  3. #1633
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Аз не виждам нищо не нормално. Вентилират кошера, има 2-3, които се разхождат странно, но обясненията са хиляди. В тия жеги е нормално да има масова вентилация. Не ги прогонвай от прелката. По-скоро пречиш. Ако има възможност отвори прелката още, за да ушесниш вентилацията.

  4. #1634
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    Здравейте, на един от кошерите забелязах, че отпред на дъската се събират по няколко пчели и стоят като препариране. На какво може да се дължи това ?
    Слагам и клип за да ги видите.
    Всичко е в нормата - пчели ,които вентилират и такива , които са охрана .

  5. #1635
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jordancho Виж публикацията
    На две новоизградени пити има по малко иначе другите пити има си има пило и пчели
    Чакай , даваш в постовете различна информация .
    На другите пити е запечатано пило или ?

    Не мога да гледам на кафе .

  6. #1636
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Трябва да я забранят пустата пушалка. Колега, само едно-две облачета стигат, едно отгоре и едно на прелката. Най-много да ги ядосаш още преди да си отворил кошера. Като отваряш кошера, късаш лентата(прополиса), пушалка ЛЕКО и изчакваш 10 сек преди да вдигнеш капака. Леле как са те наплашили старите кучета
    Пчелите се захващат с крачката и махат с криле - тези са компресора на климатика. Другите които безцелно се разхождат са охраната - като се приближиш по-бързо към кошера, правят крачка към теб или ако направиш някоя простотия започват да се блъскат в главата ти и после червен картон.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #1637
    Наблюдател
    Регистриран
    08.06.2015
    Мнения
    13
    Колега Гогол писа ако имаш и на другите пити толкова пчели не очаквай мед и аз му отговарям че само на 2 новоизградени пити има по толкова малко пчели на другите 6 рамки са пълни с пчели и имат запечатано пило

  8. #1638
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    И аз съм новобранец но от опит вече знам че има кошер и кошер...пушалката важи при едните,но при другите и да се сцепя от опушване настава Армагедон и все едно не им влияе по никакъв начин колкото и да опушваш

  9. #1639
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Здравейте.Днес направих преглед на отводките и положението е следното.Три от тях градят листове и напредват стабилно,но четвъртия който да този момент вървеше като най силен ,вече е на 10 рамки е спрял да гради.Последният лист който съм му сложил е изградил наполовина и е спрял.Има пило на 4 рамки.Преди десетина дена когато го преглеждах за последно в средните рамки имаше люпещо се пило.Вече се е излюпило и всичко са заредили с мед.На една от рамките намерих маточник отстрани който хранеха.Не знам правилно ли е но го разруших.На друга рамка в средата има наченки за два маточника.Нещата приличат на самосмяна на майката .Дали е възможно при положение че е от миналата година,поне по думите на човека от когото купих отводките.
    п.п.Иначе по всички външни признаци семейството си работи нормално.И паша има ,а и другото подхранвам с 300-400 през два три дни.

  10. #1640
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jordancho Виж публикацията
    Колега Гогол писа ако имаш и на другите пити толкова пчели не очаквай мед и аз му отговарям че само на 2 новоизградени пити има по толкова малко пчели на другите 6 рамки са пълни с пчели и имат запечатано пило
    При толкова на брой маточници и то в средата на питата , не е самосмяна .

 

 
Страница 164 от 683 ПърваПърва ... 64114154162163164165166174214264664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •