Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 160 от 683 ПърваПърва ... 60110150158159160161162170210260660 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,591 до 1,600 от общо 6828
  1. #1591
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Александър А.А. Виж публикацията
    Ха ха в църквата няма,как да ме анатемосат-всичко си е по канон и както казах чета,а те ме слушат и са с опинчета не с лачени.
    Опинчетата са ясни,вущата какви са?Памучни,вълнени или козиняви?Та да оборудвам и моите,та стъпката им да е тиха.То край мен ,бол от такива местенца,с много восък.

  2. #1592
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Този форум се обърна на седянка, във всяка тема спам. И преди се хвърляше някой майтап, но на напоследък почти няма друго.
    Предлагам да се направят спамерски теми и там които му е интересно да се вихри на воля и да се забавлява.

  3. #1593
    Наблюдател
    Регистриран
    11.07.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Граово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Този форум се обърна на седянка, във всяка тема спам. И преди се хвърляше някой майтап, но на напоследък почти няма друго.
    Предлагам да се направят спамерски теми и там които му е интересно да се вихри на воля и да се забавлява.

    Споко не се нерви.

  4. #1594
    Наблюдател
    Регистриран
    11.07.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Граово
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Купих си кошери със 5 рамки със пчели сега трябва да ги направя 10 рамки .Казаха ми на всека седмица да слагам по 2 нови рамки ,През това време да ги храня със сироп 1кг вода срещу 1 кг захар през ден сипвам сироп .Изчислих че до края на Юли трябва да съм направил 10 рамки .После какво трябва да правя да слагам магазините ли ? И има ли шанс да извадя мед тази година ?
    Не бих давал съвети щото съм начинаещ но ето,какво бих направил аз.Не бих си наложил норма,колко рамки трябва да станат.Бих слагал по една основа,като я изградят слагам нова/без да гледам седмиците/.През ден по 200мл.сироп/1към1/.Изградят ли плодниковите бих им пускал по една до градеж магазинна/ако до края на август направят 5-6 добре/.На мед,за мен не бих разчитал,ще съм доволен,ако си набавят запаса и се развият до прилично семейство до зазимяване.Ако греша,а това е твърде възможно,нека някой от опитните колеги ме поправи-така мисля аз.

  5. #1595
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Този форум се обърна на седянка, във всяка тема спам. И преди се хвърляше някой майтап, но на напоследък почти няма друго.
    Предлагам да се направят спамерски теми и там които му е интересно да се вихри на воля и да се забавлява.
    Че ,то 240 законотворковци си имат тлака/седянка/ ,защо и ние да нямаме?Какво би ни попречило? По–умни сме от тях,не сме мързеливи като тях,вадим си прехраната със Сизифовски труд/не крадем/,не вземаме дивиденти от някой си/т.е. не сме корумпирани / ,не лапаме държавни пари безвъзмездно/апропо,има някои другарчета които лапат,единици/Въобще, ако продължа да изброявам нашите предимства пред техните кусури ,отиде до утре/сутринта/.Така че,имаме си право и на това.Предходния пост беше за да пишем по същество,а не за да спамя темата.Пиша го завоалирано ,защото много колеги се обиждат като им го речнеш директно .

  6. #1596
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Този форум се обърна на седянка, във всяка тема спам. И преди се хвърляше някой майтап, но на напоследък почти няма друго.
    Предлагам да се направят спамерски теми и там които му е интересно да се вихри на воля и да се забавлява.
    За втори път го пиша. Не от спамаджии ще се съсипе форума, а от мрънкачи, които и погледнато от друга страна са и спамаджии. Защо? Няма да обяснявам, те умните разбират защо, а и много други неща разбират. Като казвам УМНИТЕ имам предвид природно интелигентните, които тук се броят на пръстите на едната ръка, а не зубрачите. Като искате да ви е спокойно идете в Динковия форум. Там е спокойно. От години е пълна тишина. Цари само спокойствие. Оставете форума намира и стига мрънкайте. Така хората спокойно споделят мисли, знания и започват запознанства, които се превръщат и в приятелства. Не превръщайте и този форум в пустиня. Като не искате да ви се спами - четете книги и се образовайте от там, на мен лично знания не ми трябват и затова не разчитам на форума - дали ще го има или не както казвам често ми е през оная работа. Като не ви харесва, че някой казва и нещо странично, то е логично да не го четете, а и да не влизате, ако чак толкова не ви се нрави. Като не ви харесва дадена кръчма - не влизате, като не ви харесва даден филм или театър не влизате да го гледате и не започвате да хулите собственика или клиентите му за това. Хайде малко помислете със закостенелите си мозъци. Никой не ви е длъжен да ви сипе знания и да ви пълни кухите кратуни било със знания по темите от форума, било с житейски такива, които някой и дори не разбират от текста който им се представя и завоалирано им се подсказва. Макар да изглеждат уж интелигентни, но при малко леко подстрекаване показват истинската си същност. Те се сещат кои са - надявам се. Извинявам се, че съм малко рязък. Извинявам се за спама - както вие наричате всеки пост, който не ви е по кефа. Просто се извинявам, извинявам за да не каже някой, че не съм се извинил за нещо. Мрънкачи. Ето затова бях в едни раздели, че защитавах мрънкачите когато Матеев искаше да ги тикне там, а сега неблагодарно изкарват мен шута. Нека да е така. Всички роли в този свят трябва да се играят. Радвам се, че успявам с всяка една. Накрая ще видим кой е шут и кой цар.

  7. #1597
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Преди години в рибарския форум можеше да прочетеш ,къде ,какво кълве ,кога и т. н.Появиха се "мрънкачи" ,които заявиха ,че не може да се дава такава информация -ей така на готово.Всеки сам трябвало да ходи и да открива къде е рибата и в този дух.За мен сега там почти няма какво да се прочете.Влизаш и виждаш последното мнение от преди седмица.Надявам се тук да не се получи същия сценарий.Според мен ,като не ви е кеф -не четете.

  8. #1598
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Брей вие се оказахте много обидчиви. Предложих да има теми за спам и теми за пчеларство, така всеки ще е доволен, но щом няма разбиране за мен няма проблеми просто ще игнорирам останалото и ще преглеждам само някой теми който ме интересуват. Лошо е когато търся нещо че има много ровене, но какво да се прави.

  9. #1599
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Да ви питам имали значения как слагам рамките във плодника,и каква е целта на Преградна Дъска.

  10. #1600
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Идеята на преградната дъска е да СТЕСНИ СЕМЕЙСТВОТО, като така се подобрява неговия ТЕМПЕРАТУРЕН РЕЖИМ.

    Когато едно семейство е слабо и има малко пчели (например отводка), а е сложено в голям корпус, тогава това семейство няма достатъчно ресурси да поддържа оптимален температурен режим на пилото и на майката. Влошения температутен режим води до намалено яйцеснасяне, а при много ниски температури дори и до загиване на пило. Ако всички пити с пило се подредят така, че да са една до друга, и от двете им страни се сложи преградна дъска + найлон отгоре, то тогава температурния режим на семейството силно се подобрява, а това води до по-интензивно развитие.

    Тука има два основни момента:

    1. Преградната дъска е редно да е от топлоизолационен материал, например от фибран. Много пчелари правят преградни дъски от дърво, но то е много по-лош термоизолатор от фибрана. Ако искате максимален ефект, направете си преградна дъска от фибран. Моите преградни дъски са такива - представляват специална рамка с ширина на летвата 20 mm, отвора на която е запълнен с фибран 20 mm, а от двете страни има 1 мм разпенено PVC. Самата рамка е по-голяма на ширина така, щото до стените на кошера да остават само 1-2 mm разстояние.

    2. Преградната дъска не е достатъчна за подобряване на температурния режим, защото вътре в корпуса се получава конвекция на въздуха (въртене), и топлия въздух бяга над рамките, завърта се и се спуска покрай студените стени, където се охлажда. За да се спре тази конвекция, над рамките се слага найлон. Пчелите заклейват този найлон по ръбовете на рамките и така всяко едно междурамие вече задържа топлия въздух при себе си.

    За да направите максимално добър температурен режим, трябва ЕДНОВРЕМЕННО да изпълните и двете условия - топлоизолационни преградни дъски и сложен найлон над сектора от рамки, затворени с тези преградни дъски. Някои пчелари практикуват слагането на пилото от едната страна на кошера и заграждане от другата с преградна дъска. Идеята е да се ползва само една преградна дъска, но този вариант е по-лош в топлинно отношение от варианта с пило в средата и две дъски от двете му страни. Този вариант (едностранния) може да се прилага само при кошери и нуклеуси, направени от фибран или полистирен.

    Има още една полза от преградните дъски, но тя има много по-слаб ефект от това, което описах по-горе. Идеята е да накараме пчелите да си стоят там при пилото, а не да се разпиляват из целия кошер, като така при пилото да остават по-малко пчели. Този ефект на концентрация на семейството при пилото може да се постигне с преградна дъска от каква да е плоскост, дори и от фазер, но ефекта върху бързото развитие на семейството ще е много по-слаб спрямо описаните по-горе точки 1 и 2.

 

 
Страница 160 от 683 ПърваПърва ... 60110150158159160161162170210260660 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •