Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 130 от 683 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140180230630 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,291 до 1,300 от общо 6828
  1. #1291
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    "Това се случва в само един от кошерите". Така че тези съвети отпадат!
    Прибързваш със заключението. Колегата не уточнява дали само на този кошер работи с тая ,може би нова , ролка тел.Телта все някога свършва и се налага да почнеш с нова.А се случва и обтеленото с новата да попадне на последния кошер в който слагаш основи и той да е проблемен.Стана като в криминален филм. Няма лошо няколко проверки на различни версии да внесат яснота в проблема.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #1292
    Наблюдател
    Регистриран
    22.08.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Когато слагаш рамка с пило, гледай да има прясно снесени яйца в килийките. Така ще се презастраховаш, че най-късно след 3 дни ще има къде да се заложи маточник.
    Така направих и първия път, но нещо може и да съм се объркал. Ще повторя упражнението, притеснението ми е дали ще приемат пилото. Мисля да взема само рамка с пило, без пчели. За да не отслабвам кошера от който взимам.

  3. #1293
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    Хора помагайте ,
    днес направих седмичния преглед на моите. Три бяха наградили Строителната рамка и магазинната която поставих преди седмица в плодниците ,даже бяха пуснали по далак под магазинната рамка. Не успях да намеря никъде по питите маточници ,само една-две маточни чашки не захранени в единия от кошерите ,които си седят от предният преглед преди седмица.
    Два от кошерите са иградили по половин магазин ДБ12 и са започнали да пълнят ,имам рапица на около 2 км от мен.
    Два часа след прегледа съседа каза че при моите кошери има облак от пчели. Как да разбера сега от къде е излязал? Отварах ги и ми се видяха нормално. На 10 м от кошерите имам един навес ,там имам един празен кошер, в който си държа питите. От него започнаха да излизат и влизат пчели ,когато го отворих имаше три междурамия с пчели. Извадих от него 9 наградени рамки и му сложих 9 В.О и му налях хранилката до горе. Ако разбера от кой кошер е излязал трябва ли да го сцепа за да няма втори рой?

  4. #1294
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от caMel Виж публикацията
    . Не успях да намеря никъде по питите маточници ,само една-две маточни чашки не захранени в единия от кошерите ,които си седят от предният преглед преди седмица.
    Сакън,НЕ цепи.Рояка не е твой.Щом градят всичко е на ред.

  5. #1295
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2015
    Мнения
    2
    Здравейте на всички. Абсолютен новак съм и вчера се сдобих с четири пчелни семейства.Три от семействата са силни а четвътия е по-слаб.Въпроса ми е:Мога ли да прехвърля една пита с пило и пчели от по силен кошер към по-слабия.И как е правилно да се направи?
    Извинявам се ако вече е разисквана темата.

  6. #1296
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rejoice Виж публикацията
    Здравейте на всички. Абсолютен новак съм и вчера се сдобих с четири пчелни семейства.Три от семействата са силни а четвътия е по-слаб.Въпроса ми е:Мога ли да прехвърля една пита с пило и пчели от по силен кошер към по-слабия.И как е правилно да се направи?
    Извинявам се ако вече е разисквана темата.
    Може, но гледай майката да не е на тази пита.

  7. #1297
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от rejoice Виж публикацията
    Здравейте на всички. Абсолютен новак съм и вчера се сдобих с четири пчелни семейства.Три от семействата са силни а четвътия е по-слаб.Въпроса ми е:Мога ли да прехвърля една пита с пило и пчели от по силен кошер към по-слабия.И как е правилно да се направи?
    Извинявам се ако вече е разисквана темата.
    По добре му прехвърли няколко рамки със запечатано пило без пчелите по тях.
    Милен Михов

  8. #1298
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2014
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Монтана
    Здравейте! На 17.05 отворих кошера, беше пълен с маточници. Отделих 2 пити с пчели, с 3-4 маточника от които единия запечатан и направих отводка. Другите ги изрязах.
    Днес отворих кошера (12 ДБ) и беше пълен отново с маточници предимно в крайните пити. На предпоследната пита, освен тези по крайните и' части, имаше и такива в центъра на питата. Отново изрязах всички маточници, които видях.
    Отварям отводката и маточниците разтурени все едно че не е имало, гледам прясно пило и ларви на няколко дни, видях и майката.
    Вероятно съм прехвърлил майката от кошера в отводката?
    Сега какво да правя? Един от маточниците в кошера ми се видя, че е прояден все едно че се излюпила майка, но защо не са премахнати останалите маточници ако се е излюпила нова майка?

  9. #1299
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от SD_ Виж публикацията
    Здравейте! На 17.05 отворих кошера, беше пълен с маточници. Отделих 2 пити с пчели, с 3-4 маточника от които единия запечатан и направих отводка. Другите ги изрязах.
    Днес отворих кошера (12 ДБ) и беше пълен отново с маточници предимно в крайните пити. На предпоследната пита, освен тези по крайните и' части, имаше и такива в центъра на питата. Отново изрязах всички маточници, които видях.
    Отварям отводката и маточниците разтурени все едно че не е имало, гледам прясно пило и ларви на няколко дни, видях и майката.
    Вероятно съм прехвърлил майката от кошера в отводката?
    Сега какво да правя? Един от маточниците в кошера ми се видя, че е прояден все едно че се излюпила майка, но защо не са премахнати останалите маточници ако се е излюпила нова майка?
    Ако не са заложени маточниците за самосмяна а са роеви,най добре е да се дръпне майката с пило и пчели, а в стария кошер да останат маточниците
    ПП дори и самосмяна да е пак е по добре да се дръпне старата майка

  10. #1300
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колегата пише - пълно е с маточници .
    Това не е самосмяна , а подготомка за роене .

 

 
Страница 130 от 683 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140180230630 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •