Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 127 от 683 ПърваПърва ... 2777117125126127128129137177227627 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,261 до 1,270 от общо 6828
  1. #1261
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Прав си донякъде, необходимо е да наблюдава, ако се наложи и сироп да сипва. А и може да прецени има или няма рапица. Сега ясно се вижда, поне при мен навсякъде по нивите е жълто.

  2. #1262
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Прав си донякъде, необходимо е да наблюдава, ако се наложи и сироп да сипва.
    Пояснявай кога да сипва, че може и да ги задръсти ако не използва правилния съвет.

  3. #1263
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Всичко зависи от това колко е рапицата и на какво разстояние . Ако носят нектар без магазин няма да стане .

  4. #1264
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Пояснявай кога да сипва, че може и да ги задръсти ако не използва правилния съвет.
    ЕЕ, че да взема и да му прегледам семействата и да направя необходимото. Ти сам знаеш, че съветите от разстояние са такива. Все едно да искаш консултация от доктор по тел.

  5. #1265
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Всичко зависи от това колко е рапицата и на какво разстояние . Ако носят нектар без магазин няма да стане .
    Нали това казах по горе, че трябва да се знае с какво количество рапица се разполага. Ама то стана малко като да казваш на кон с капаци - наляво - надясно. Правилния съвет е: колегата да излезе из района и да се запознай с терена, и с какво разполага. Така е просто хвърляне на боб.

  6. #1266
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    Утре ще се обадя на колегата за да го питам къде е видял този блок с рапици и ще отида на място за да знам колко е.

  7. #1267
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Качи се на единия баир, после на другия баир и ще установиш местонахождението на рапицата, както казах в момента както се е жлътнала, много лесно можеш да установиш има ли и къде се намира.

  8. #1268
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от caMel Виж публикацията
    Един пчелар ме посъветва да поставя магазините и в плодника да редувам рамките с пило и мед ,така щели да качат меда в магазина и ще има свободно място за майката.
    Много добре те е посъветвал задължително слагай магазин защото пчелите всеки ден се увеличават и искат разширение и по добре рано от колкото късно сега вече и температурите са ОК ако имаш мрежесто дъно и него отваряй ако е затворено.Рамките за градеж са задължителни независимо от това дали ти трябват или не ако имаш рапица през 2 дена може да махаш изградената и да слагаш нова восъчна основа докато не са сложили нещо в нея.

  9. #1269
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Враца, Оряхово
    Здравейте,
    Имам семейство, което тази година не иска да вдига сиропа от хранилката Какво ли не правих - изобщо не го пипат.
    Семейството е средно по сила, в момента е на 1 магазин и 6 рамки пило. Притеснява ме, това дали е наличие на нозематоза

  10. #1270
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Oregon Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам семейство, което тази година не иска да вдига сиропа от хранилката Какво ли не правих - изобщо не го пипат.
    Семейството е средно по сила, в момента е на 1 магазин и 6 рамки пило. Притеснява ме, това дали е наличие на нозематоза
    Да не ти е запушена хранилката.

 

 
Страница 127 от 683 ПърваПърва ... 2777117125126127128129137177227627 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •