Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 122 от 683 ПърваПърва ... 2272112120121122123124132172222622 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,211 до 1,220 от общо 6828
  1. #1211
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Като начинаещ пчелар искам да поднеса ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ на "Старите Кучета " ,които добросъвестно споделят с всички нас своя опит !

  2. #1212
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    Smile

    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Абре началство, що се занимаваш с глупости. Не отиде на Етъра да пиеш кафе на пясък с локум и да си почиваш.
    Днес се пости,даже и пчелите го знаят,а ти на "сафалък" го прашташ.

  3. #1213
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Матеев не се ядосвай и не се отказвай.Аз днес монтирах поилката и няколко пъти я мазах с мед.Нито една пчела не дойде.От личен опит знам ,че някак си не става веднага.След ден -два ще я намерят.
    По същата логика, която споменах по - горе, тоест - когато има изобилие на нектар се търси и по - малко вода, защото си я набавят чрез нектара. Ако е с голямо процентно съдържание на вода няма и да търсят такава.

  4. #1214
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, наистина в природата около мене има много нектар и прашец. Само един поглед наоколо и по баирите се виждат стотици нацъфтели дървета, храсти и поляни с най-различни цветове - просто цветна феерия. Пчелите сигурно си умират от кеф .......

  5. #1215
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Сиропа не забелязват , но глухарчетата дори и в града са с на всеки цвят по две пчели

  6. #1216
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    По същата логика, която споменах по - горе, тоест - когато има изобилие на нектар се търси и по - малко вода, защото си я набавят чрез нектара. Ако е с голямо процентно съдържание на вода няма и да търсят такава.
    Да логиката ти е вярна ,но едно голямо НО.При мен няма изобилие на нектар в момента.Преди два дни двора ми плуваше във вода и днес пчелите бяха по останалите локви.Това и ме подсети да пусна вода на поилката.

  7. #1217
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да логиката ти е вярна ,но едно голямо НО.При мен няма изобилие на нектар в момента.Преди два дни двора ми плуваше във вода и днес пчелите бяха по останалите локви.Това и ме подсети да пусна вода на поилката.
    Шшшш ей, Атанасов, преди два дни двора ти е бил пълен с вода, наоколо също. Сутрин като погледнеш по тревата и ще видиш, че има роса до обед в тая мокротевица. Ще идат на поилката, ама не знам кога. Както и да е - те твоите забравих, че са друга порода.

  8. #1218
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Шшшш ей, Атанасов, преди два дни двора ти е бил пълен с вода, наоколо също. Сутрин като погледнеш по тревата и ще видиш, че има роса до обед в тая мокротевица. Ще идат на поилката, ама не знам кога. Както и да е - те твоите забравих, че са друга порода.
    Петровки ве ,като на всички български патриоти.Какво сега да се пъна да те убеждавам ,че след два дена ще са на поилката ли.Всеки ,който има поилка знае ,че пчелите се приучават да я посещават.Понеже ти е скучно ,кажи твоите откъде пият вода.

  9. #1219
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    .Аз днес монтирах поилката и няколко пъти я мазах с мед.Нито една пчела не дойде.От личен опит знам ,че някак си не става веднага.След ден -два ще я намерят.
    Аз поилката я пускам в действие края на февруари началото на март,да се приучат най напред на нея а пък после ако имат зор да търсят и другаде локви и тем подобни .Но нямат такива мераци където се научат в самото начало там си карат до края на сезона.
    Милен Михов

  10. #1220
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Аз поилката я пускам в действие края на февруари началото на март,да се приучат най напред на нея а пък после ако имат зор да търсят и другаде локви и тем подобни .Но нямат такива мераци където се научат в самото начало там си карат до края на сезона.
    Точно това исках да обесня .Аз закъснявам обикновенно защото не съм там и водата ми е спряна през зимата.

 

 
Страница 122 от 683 ПърваПърва ... 2272112120121122123124132172222622 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •