Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 111 от 683 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121161211611 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,101 до 1,110 от общо 6828
  1. #1101
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    3. Облекло и пчеларски инвентар има в магазина на LEGA(зад СОУ "Димчо Дебелянов" - с буквите, до обръщача на тролея). Добри ръкавици има в Метро, от кожа са и струват към 5лв, а и в магазина за работно облекло на мед. център Младост(Марешки) също има голям избор. Третият вариант е магазина за работно облекло на Мидима.
    3. Намирате познат пчелар и с него купувате кошерите. Най-добре за жена е да бъдат възможно най-леки и с най-малко рамки.

    5. Винаги може да купите кошери с пчели, най-евтини са преди зимата, а най-скъпи пролетта.


    Ето къде е магазина на LEGA.


    Успех!
    Два пъти има точка 3. та почвам оттам. Изобщо не е задължително да се почва с Лега. Щом човек не е алергичен, трябва да започне да се учи без ръкавици, все пак говорим за стартиране с 3 кошера, а не с 300. Кошерите се предвижда че няма да ги вдига и теглото е без значение, може и лежак, рамките зависи от цели, район и много работи. По т. 5, нямаше въпрос за цената, най-добре е да се купуват в активния сезон, ако човек е мераклия - в началото на сезона, ако е много мераклия - по всяко време. Като за начало, да остави всякакви клипчета из тюбето и книжки разни, да чете настоящия раздел от форума.
    Успех, katrin4i !
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #1102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Да бе как не се сетих за пенсионерския клуб
    Още и е рано, не трябва да я плашим, а и там приемат само над 70 годишна възраст.
    Чакай, че ми стана смешно...ей разваляш ми дисциплината. Нашият вожд нали идва в Добрич редовно или само се разхожда, че да симулира дейност.
    Като го видиш...моля ти се задръжте си го, подарям ви го! А ако и Мишо е с него...ехее... 2 за лев и доцент подарък.
    Дамяне какво искаж да кажеш за пенсионерския клуб?Аз почти винаги присъствам и не са само пенсионери.За Янко ако говаориш той отдавна няма нищо общо с Варненските здружения.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  3. #1103
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Дамяне какво искаж да кажеш за пенсионерския клуб?Аз почти винаги присъствам и не са само пенсионери.За Янко ако говаориш той отдавна няма нищо общо с Варненските здружения.
    Да, да...обади ми се, че да го видя това и отново няма да го повярвам. Вчера Янко ви организира фестивала, а иначе той няма нищо общо...
    Явно мнението на колегите от Варна е тотално грешно. С колкото колеги говоря, толкова по-зле ми изглежда картинката.
    Колко човека се събирате и колко човека сте по списък?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #1104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Янко може да организирва каквото си иска но в сдружението Златна пчела което се събираме в офицерския клуб и общинското сдружение което се събира в младежкия дом Янко вече не съществува.Не знам колко се водят членовете на Златна пчела но като се събираме идват около 15 души а в младежкия дом повече,много млади пчелари са идвали но не се задържат защото всеки си гони личните интереси.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  5. #1105
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Янко може да организирва каквото си иска но в сдружението Златна пчела което се събираме в офицерския клуб и общинското сдружение което се събира в младежкия дом Янко вече не съществува.Не знам колко се водят членовете на Златна пчела но като се събираме идват около 15 души а в младежкия дом повече,много млади пчелари са идвали но не се задържат защото всеки си гони личните интереси.
    Обади ми се за следващото събиране и ще дойда лично да видя дали моята информация се различава с реалността.
    Младите не се задържат, защото цитирам: "Събрали се пенсиите да си мерят кожите" (извинявам се, но така ми го казаха).
    Много програмисти сигурно са минали, че дори и една позната дето пчела е виждала само по телевизията. 1-2-3 години и после пчелите се захвърлят.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #1106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Този четвъртък сме в младежкия дом заповядай от 17.30ч.Хем ще се запознаем лично.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  7. #1107
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Добре, ще дойда.
    Днес към 21:00 ще съм в Кариби - търговски център "Явор"(под Кауфланд), ако искаш заповядай.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #1108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    но като се събираме идват около 15 души а в младежкия дом повече,много млади пчелари са идвали но не се задържат защото всеки си гони личните интереси.
    И аз дойдох веднъж, на лекцията на Лолов.Човека вярно в преклонна възраст, но 20 000 майки на сезон произвеждали навремето и имаше /може би/какво да се чуе ама уви.От вратата го почнаха ама ти с какво храниш сега. Дисциплина не,култура ниска,двама трима се дърлят,въобще беше излишна разходка.Предполагам точно за това не повтарят и другите.

  9. #1109
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    И аз дойдох веднъж, на лекцията на Лолов.Човека вярно в преклонна възраст, но 20 000 майки на сезон произвеждали навремето и имаше /може би/какво да се чуе ама уви.От вратата го почнаха ама ти с какво храниш сега. Дисциплина не,култура ниска,двама трима се дърлят,въобще беше излишна разходка.Предполагам точно за това не повтарят и другите.

    не може би а има какво да се научи...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #1110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    И аз дойдох веднъж, на лекцията на Лолов.Човека вярно в преклонна възраст, но 20 000 майки на сезон произвеждали навремето и имаше /може би/какво да се чуе ама уви.От вратата го почнаха ама ти с какво храниш сега. Дисциплина не,култура ниска,двама трима се дърлят,въобще беше излишна разходка.Предполагам точно за това не повтарят и другите.
    Галине спорет мен във всяко стадо си има черни овце, аз кадето и да съм бил винаги е имало такива хора да се обаждат кадето не им е работата.Аз примерно ходя на срещити за да распусна малко, просто ми е приятно.Аако искам да науча нещо го правя по трудния начин но сигорен ПРОБА ГРЕШКА.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

 

 
Страница 111 от 683 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121161211611 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •