Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 101 от 683 ПърваПърва ... 519199100101102103111151201601 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,001 до 1,010 от общо 6828
  1. #1001
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Враца, Оряхово
    Здравейте,
    http://olx.bg/kafemelachka-elektricheska-i25021013
    Според вас, тази машинка би ли мелела захар?

  2. #1002
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Oregon Виж публикацията
    Здравейте,
    http://olx.bg/kafemelachka-elektricheska-i25021013
    Според вас, тази машинка би ли мелела захар?
    Отговорът е твърдо - ДА!
    Но, по-важното е какво количество може да се смели, или по-точно колко пъти по 50 грама докато се скапе. Ако е за няколко кошера, може би ще ти свърши работа, но за по-големи количества - силно се съмнявам. Навремето имаше едви подобни заоблени - с дядо ми(лека му пръст) точно мелейки захар за питки я изгорихме, от високите обороти перката и захарта се загряват и захарта започва да се каремелизира.

  3. #1003
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Враца, Оряхово
    Значи по-добрия вариант е ръчна, като тея за домат. Едно време имаше такива стари за кафе, но нещо не намирам из интернет... Особено ако се пригоди да се върти с дрелка, ще се вдигне доста производителността.

  4. #1004
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    С ръчната свят ще ти се завие да въртиш. А приспособиш ли я за дрелка - пак ще го има проблема с температурата...

  5. #1005
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Враца, Оряхово
    Какъв може да е проблема, нали е една спирала - сваляш и я чистиш. Говоря за тези старите, дето се захващат за масата.

  6. #1006
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Мислех, че говориш за тия от първата снимка, а ти явно имаш в предвид втората. Такава аз виждам за пръв път, най-вероятно ще стане с дрелка.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image.jpg
Прегледи:      300
Размер:	6.3 KB
ID:	2371

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	image.jpg
Прегледи:      301
Размер:	22.2 KB
ID:	2372

  7. #1007
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Враца, Оряхово
    Проблема е,че не намирам от къде мога да закупя такова чудо

  8. #1008
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Колеги днес бях на пчелина и третирах с оксалова киселина чрез накапване.Рецептата,която използвах е 900мл вода+100гр захар +35гр ОК.Притеснява ме обаче че като погледнах под възглавницата семейства(по скоро тазгодишни отводки),които през септември и октомври са били на 6 плътни междурамия с пчели сега се виждат по 2-3 междурамия като не са отгоре на рамките.Дали кълбото е по-надолу и затова ми се виждат малко като численост?При други семейства пък кълбото им е ясно изразено и се вижда върху рамките,дори самите рамки отгоре са покрити с пчели и е сформирано на предната стена на кошера.Запасите се старах на всички да са 15+кг като на тези които не са успели да си съберат достатъчно съм давал инвертитан сироп.И въпреки стараенето ми всички да са еднакво добре зазпасени картината е много шарена,на едни кълбото е надолу,на други е горе,на трети е отпред,на четвърти в средната част на рамките...За малко да забравя да кажа,системата е лр,всички семейства са на по два корпуса като долния е с празни рамки и повечето са с 1/4 мрежесто дъно.

  9. #1009
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Трябваше да погледнеш някоя пита на тези които пчелите са горе и върху рамките, мвероятно въпреки еднаквото подхранване някой семеиства (предполагам по силните) да са консумирали повече и сега да нямат мед. Няма значение дали е по напред или назад кълбото, но нагоре и надолу е много важно

  10. #1010
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Същото положение е и при моите пчели. На тези които са отгоре, сипах отново инвертиран сироп. Направи ми впечатление, че назад по питите има достатъчно мед. Само едно семейство ме притеснява, гледаше до късно пило и запасите са доста малки, мисля една питка твърда храна да му сложа още преди зимните студове. Общо взето пчелите са доста намалели, но ако всичко е наред с презимуването им, с малко помощ бързо ще дръпнат.
    Спокоен съм, защото назад пчелите имат много мед.
    Кълбото се движи нагоре и назад.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 101 от 683 ПърваПърва ... 519199100101102103111151201601 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 23 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 23 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •