Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 38
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Колежке,аз никъде не съм споменал захар и никога не съм подхранвал пчелите си с захар,а при мен меда е основно от слънчоглед и моите наблюдения са, че е с едри кристали ако няма примеси на магарешки будил и др.Не разбирам агресията и нека други колеги споделят за слънчогледовия мед.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  2. #22
    Цитат Първоначално публикувано от volodq
    Колежке,аз никъде не съм споменал захар и никога не съм подхранвал пчелите си с захар,а при мен меда е основно от слънчоглед и моите наблюдения са, че е с едри кристали ако няма примеси на магарешки будил и др.Не разбирам агресията и нека други колеги споделят за слънчогледовия мед.
    А къде прочетохте,че се обръщам към Вас,колега.Прочетете и предните мнения,за да разберете за какво говоря.Весели празници!

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Намирам за нелепо поставянето на знак за равенство между захарта и който и да е вид мед.
    При едно бързо търсене с Гугъл ми излезе нещо за свойствата на различните видове мед:
    http://forbees.blog.bg/hobi/2011/11/...odiasht.847392
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  4. #24
    За меда всичко опира до вкусовите рецептори и предпочитания на индивида.
    Има хора на които съм предлагал да си избират акациев, слънчогледов или рапичен мед и те предпочетоха да си купят тенекия рапичен - казаха , че много им се харесвал, други пък не го харесват трети предпочитат шоколад вместо мед и така.
    Това , че в Северната част на България сме облагодетелствани с това да вадим от т.н Технически Мед изобщо не означава , че цената му трябва да е 3.20 за килограм ако има хора твърдящи това мога с чиста съвест да твърдя , че това са завистници.
    Я си помислете добре дали ние не се трудим като всички останали за да извадим този мед , или просто той сам се налива в нашите тенекии (само си помислете колеги които пчеларстват в планинската част на България и вадят да речем по 20 кг. от кошер и пчеларстват с 200 кошера какъв труд е да се извади този всичкия мед , а сега се замислете колко труд е да се извади добив от по 80кг. на кошер от 200кошера), сигурно не даваме и ние пари за рамки , основи , ленти , кошери , тел и другите там консумативи.
    Според мен сред пчеларите не трябва да съществуват такива мисления - никой от нас не е виновен , че някой пчеларства в планината и там може да извади по 18кг.мед , а друг пчеларства в места с големи масиви от технически маслодайни култури и може да стигне добив и до 100кг.
    Писна ми честно казано и да слушам глупости за това какви антибиотици се съдържали в меда от технически култури и за това цените са по 3лв за килограм , нека се реши най накаря в тая пуста държава едно , ако меда от техническите култури съдържа ведни за хората в-ва нека някой най накрая да стане и каже , вашия мед е отрова и няма място на пазара.
    Стигне ли се до такова мнение , ще се преустанови веднъж за винаги спеколата с тия пусти антибиотици , и за това , че слънчогледовия мед и рапичния мед не били хубави, и за това аз ще ти купя тоя мед с антибиотици ама на цена от 2лв. и ти недей да казваш на никой.
    Поздрави и весели празници
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Защо след като прочетох цялата тема оставам с впечетлението, че никой не е видял означенията в таблицата. 1.70$ е за 1LB, което е равно на 450 грама...
    Тоест един килограм мед от слънчоглед струва - 5лева за килограм в наши пари.

    Колкото до немския пазар, там стандарта е твърде висок. Дупето им е прекалено голямо за нас.. Изискванията са огромни, затова и цената е огромна.

  6. #26
    Знаете ли всъщност кой е този Молов???Това е същият, дето преди време ако си спомняте, беше написал труд че турско робство не е имало, и че Баташкото клане е мит.Въпроса беше стигнал до евро парламента, и беше станал политически проблем.Този освен че предава пчеларите, предаде и всички Българи и тяхната история.Това е един Юда, чиито облик е приел днес, в лицето Молов.Вероотстъпник и предател на всичко свято.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    мой приятел живеещ в германия от 35гд редовно купува от мен слънчогледов мед с тенекии.намира го за много добър.казва че нашият мед няма нищо общо с това което се продава в германия .чистият мед който го продаваме на преработвателите едва ли стига в същият вид на тяхния пазар.а за слънчогледовия мед -такива мнения направо ме озадачат и това са хора пчелари .типично българско. ище искаме да се обединявами -кога ще стане това?

  8. #28
    Малко интересни факти, за личността Моллов.Съдете сами за себе си, за какъв човек и лицемер става дума.
    http://www.otzvuk.net/news/efrem-mol...-togava-kogato

    И сега дано направите връзката, защо така се изказва за колеги, даже не само колеги а въобще за цяла северна България.
    http://www.hala.bg/Efrem-Mollov-Poma...lmani-v-Evropa

    Наздраве, дано сте се запознали поне малко с личността, на Ефрем Моллов.И когато го видите..... той си знае защо.

  9. #29
    Колеги, хайде да не намесваме политиката тук.

    Не е тайна, че най-северните райони на Б-я са най- медоносни. Но това не се дължи на факта че са на север, а на това, че близостта на голяма река като Дунав, създава благоприятни условия за нектароотделяне. Факт е че нашия мед (северна Б-я) е с по-ниска себестойност, но ние не сме виновни за това. Не сме виновни, че донякъде сме облагодетелствани от географското си положение и теоретично можем да реализира доста по-големи печалби от колегите на юг от Стара планина. Защо теоретично. Ами защото големите площи с "технически" култури (които се отглеждат и на юг) са подложени на системни пръскания с химикали, вредни за пчелите. Не са един и два случаите, когато вместо да вадим мед, се чудим как да си спасяваме отровените пчели. А това не носи печалба.
    Явно никой не купува майките на г-н Моллов и той е обиден на българските пчелари. Така и така майкопроизводителните му пчелини са в Гърция, да си ги продава на гърците.

    П.п. Лавандулата и Маслодайната роза, също са технически култури, но не знам да се отглеждат в северна Б-я.

  10. #30
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Колеги, хайде да не намесваме политиката тук.

    Не е тайна, че най-северните райони на Б-я са най- медоносни. Но това не се дължи на факта че са на север, а на това, че близостта на голяма река като Дунав, създава благоприятни условия за нектароотделяне. Факт е че нашия мед (северна Б-я) е с по-ниска себестойност, но ние не сме виновни за това. Не сме виновни, че донякъде сме облагодетелствани от географското си положение и теоретично можем да реализира доста по-големи печалби от колегите на юг от Стара планина. Защо теоретично. Ами защото големите площи с "технически" култури (които се отглеждат и на юг) са подложени на системни пръскания с химикали, вредни за пчелите. Не са един и два случаите, когато вместо да вадим мед, се чудим как да си спасяваме отровените пчели. А това не носи печалба.
    Явно никой не купува майките на г-н Моллов и той е обиден на българските пчелари. Така и така майкопроизводителните му пчелини са в Гърция, да си ги продава на гърците.

    П.п. Лавандулата и Маслодайната роза, също са технически култури, но не знам да се отглеждат в северна Б-я.
    Не намесваме политиката, просто човека заплю цял отрасъл като пчеларството в северна България, освен това заплю и като цяло България.Затова е редно, колегите да имат представа кой казва че меда им е технически, че трябва да си продават меда за 3 лева, че изкланите им деди са просто мит и прочее.И именно заради това трябва, колегите да се осведомят, кои е този Моллов.Защото повечето от тях не знаят кой е, а така ще придобият поне малка представа.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •