Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 25 ПърваПърва ... 1422232425 ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 244
  1. #231
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не става дума за великодушие, а за жест на добра воля!
    Ясно, но след като ти не приемаш моя "дар", който би ти дал отговор на поставените от теб въпроси, аз не искам да приема коледния ти подарък.

  2. #232
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ясно, но след като ти не приемаш моя "дар", който би ти дал отговор на поставените от теб въпроси, аз не искам да приема коледния ти подарък.
    Просто нямам време да се занимавам и с това.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #233
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Просто нямам време да се занимавам и с това.
    Е сега! Измъкваш се тънко. С опитите, които ти предложих, би усъвършенствал устройството за лепене, тъй че да става и за топене.

  4. #234
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Що не вземете са съберете, да 'апнете, пийнете, а са прегърнете, че да са успокоите.

  5. #235
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Що не вземете са съберете, да 'апнете, пийнете, а са прегърнете, че да са успокоите.
    'Щото няма кой да го направи, както и при пчеларите - липсва обединителя.

  6. #236
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз мога да съм месията, пия по кило и канче.Някой път и две канчета ама от тия по гулемите.

  7. #237
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз мога да съм месията, пия по кило и канче.Някой път и две канчета ама от тия по гулемите.
    И после се чудим, що не си уцелил прасето.

  8. #238
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пускам снимки от восъкотопилката, която си направих да става и за цели пити. Това по повод от друга тема, в която само я описах. Ето това е:

    Прикачен файл 8959

    ...
    И така, след като три години ползвах нещото като вана за разпечатване, вчера най-сетне се наканих да го пробвам за топене на пити, че са се събрали ужасно много за няколко години и се препълни хладилната камера. Както се и очакваше, не и направих топлоизолацията навремето, остана за по-късно, съответно сега няма време и почнах без изолация на стените. Събра 34 пити и 20 литра вода. Отдолу я нагрявам с голям газов котлон. Работи, но си иска топлоизолация или по-голяма горелка, защото восъка излиза недостатъчно горещ и не мога да му сложа цедката. От черни пити изтича хубав жълт восък и пренебрежимо малко кондензна вода. На финала восъкът изведнъж спира да тече, капе няколко минути и дотам. Играх си да подгрявам още време, не пуска повече. Стопените вече черни пити ми губят времето да ги вадя от рамките, пазейки теловете. Налага се да ги изрязвам с остър нож, иначе, като ги дърпам, може са скъсам телта. Ако ги кисна предварително, дали ще омекнат повече?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #239
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Разбрах си грешката - трябва да чистя рамките от троптината докато са още горещи и влажни т.е. в момента на изваждане от парата. Сега едновременно вадя, чистя и слагам следващата рамка с пита вътре в топилката, без да спирам нагряването. Горещо ми е, но пък става по-бързо и с по-малко труд.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #240
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Докато се наканя да ти отговоря, ти си открил истината. Значи купуваш си едни дебели ръкавици с гумирана длан, приготвяш си близо до топилката сандък/варел/гюм за троптината с прав ръб, може вътре чувал да сложиш за по-лесно почистване и като хванеш горещата рамка с две ръце удряш силно в ръба така, че троптината по рамката да падне във варела. Но трябва двете летви на рамката едновременно да се ударят в ръба, иначе рамката се криви. Ако нещо е останало по летвите го сваляш с някакъв бракуван нож. По принцип троптината се разделя на две от двете страни на теловете, но ако има паяжини от молци се чисти трудно.

 

 
Страница 24 от 25 ПърваПърва ... 1422232425 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •