Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 25 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 244
  1. #1
    Набра ме страх, като я гледам!

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ами умно е измислена. Направена с подръчни материали. Ако нямаш под ръка такива количества неръждавейка , че да ти стигнат да си направиш сносна восъкотоплилка, това е добра идея. Да използваш подръчен материал за контейнера за восъчните пити и отделно бойлер за затопляне на водата и производство на пара. Така лесно може да стоиш край восъкотопилката без да се притесняваш от жегата на огъня
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Тази слънчева восъкотопилка направих с подръчни материали, но ми свърши добра работа тази година.Зад нея е чамовия материал от който си правя кошерите идеално сух - 240лв. кубика.Дъските са на 3.5 см.




  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Купих си най-обикновена восъкотопилка. Стопих 4 магазинни пити и се задръсти с чернилка която не мога да махна от мрежата. Чистих колкото мога, но след като заредих отново, восъка почна да се топи и тече върху чернилката (не може да пробие през мрежата) и се стича не във, ами до съда който събира восъка. Как се справяте с този остатъчен продукт, как го почиствате и годен ли е за ползване?

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Почиствам тази мрежа( отдолу ) с горелка. Ама моята е дебела , защото съм си я правил аз.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Явно без мрежа е доста по-добро решение! Утре ще изхвърля мрежата, че ми отрови нервите.. цял ден 4 рамки..

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Не е толкова страшно, без мрежата ще ти е по-трудно.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Купих си най-обикновена восъкотопилка. Стопих 4 магазинни пити и се задръсти с чернилка която не мога да махна от мрежата. Чистих колкото мога, но след като заредих отново, восъка почна да се топи и тече върху чернилката (не може да пробие през мрежата) и се стича не във, ами до съда който събира восъка. Как се справяте с този остатъчен продукт, как го почиствате и годен ли е за ползване?

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Кой купил, кой пробвал малко не се разбира, но както и да е. :D

 

 
Страница 1 от 25 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •