Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 81 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 807
  1. #681
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ти хубаво ще ги затвориш, ама съм чувал да са например в мазе. Където ги държат 24 часа. Питам те, от колко кошера взимаш, да не са малко? Аз бих ги взел така, ако нямам специална кутия с фуния: Слагаш върху кошера ХР. После празен магазин. Отгоре капака на обратно, като оставяш малък процеп за пушека. Тогава ги напушваш обилно, да се напапкат с мед и да напълнят магазина! После взимаш магазина и го стръскваш върху един празен плодник, може и мивка, ама с капак! Като повториш процедурата няколко пъти вадиш пръскачката и ги обливаш с вода. След това зареждаш нуклеусите и ги затваряш! Отнасяш ги в мазе, защото на слънце май не е добре за 24 часа поне. Това е от книгите. На практика има и по- лесни начини, но те са за маса!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #682
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ти хубаво ще ги затвориш, ама съм чувал да са например в мазе. Където ги държат 24 часа. Питам те, от колко кошера взимаш, да не са малко? Аз бих ги взел така, ако нямам специална кутия с фуния: Слагаш върху кошера ХР. После празен магазин. Отгоре капака на обратно, като оставяш малък процеп за пушека. Тогава ги напушваш обилно, да се напапкат с мед и да напълнят магазина! После взимаш магазина и го стръскваш върху един празен плодник, може и мивка, ама с капак! Като повториш процедурата няколко пъти вадиш пръскачката и ги обливаш с вода. След това зареждаш нуклеусите и ги затваряш! Отнасяш ги в мазе, защото на слънце май не е добре за 24 часа поне. Това е от книгите. На практика има и по- лесни начини, но те са за маса!
    Ами -писах: от четири по две рамки ДБ. за четири нука.

  3. #683
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Без черпак не става!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #684
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Млади пчели имам достатъчно, проблема беше да ги излъжа да останат в нука.Сега ще ги затворя за 4-5 дни и се надявам драмата да остане в миналото.
    Пожелавам ти успех. При мен се появи друг проблем. Моите са от същия фибран и когато стоят по дълго време затворени прояждат фугите между капака и корпуса и пълнят помещението.

  5. #685
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от marinow Виж публикацията
    Пожелавам ти успех. При мен се появи друг проблем. Моите са от същия фибран и когато стоят по дълго време затворени прояждат фугите между капака и корпуса и пълнят помещението.
    Благодаря за пожеланието и затова, че ме подготвяш за следващия проблем.Нямаш ли нещо под капака?Аз имам парче от чувал , от захар и капаче от 5мм фибран.

  6. #686
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Колко дни ги държиш затворени?

  7. #687
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Включваш ли -тъмно и хладно или само затваряне на място?
    Най малкото трябва да са на сянка и да имат отвор за въздух.Далак от строителна рамка с търтиево пило също ще ти свърши работа ако имаш разбира се.

  8. #688
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    ILIEW в Аксаково и Игнатиево старата местна порода се казва маджурска

  9. #689
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Слагах парче найлон 250 микрона. Прояждаха го между найлона и плодника.

  10. #690
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    В тази тема (от коментар №19) е обяснено как се работи с различните видове нуклеуси: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1072&page=4
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

 

 
Страница 69 от 81 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •