Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 71 от 81 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 701 до 710 от общо 807
  1. #701
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Рамката с маточниците трябва да е тънка- 1,2-1,5см примерно. След като ги запечатат слагай по 1 основа за градеж до тях.
    Моите рамки за маточници са дебели само 1 cm, а в отглеждачите винаги има по 2 основи за градеж.

  2. #702
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2014
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Ruse
    При наличие на майка ли отглеждате маточниците или без

  3. #703
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има си майка в първия корпус, но той е отделен с ханеманова решетка от втория, в който се намират рамките с маточниците.

    Има си една камара изисквания как се прави семейство-отглеждач. Първо то трябва да е много силно семейство, което непрекъснато се поддържа на прага на роенето. Майката се затваря под ханеманова решетка в първи корпус, и на всеки 5 дена се отваря, за да се пренаредят питите с пило. Отдолу се изземват питите с младо пило и се качват горе, за да се сложат между тях маточните рамки, и обратното - вече запечатаното горе пило се сваля долу, за да се излюпи. Ако някъде се открият направени чужди (не наши) маточници, те се чистят. Ако семейството започне да пращи по шевовете, изземват се пити с пило или се мести на друго място, за да редуцираме броя на старите пчели.

    Горе във втори корпус питите се подреждат по следния начин:

    Восъчна основа за градеж
    Прашецомедова пита
    Пита с пило
    Рамка с маточници
    Пита с пило
    Рамка с маточници
    Пита с пило
    Прашецомедова пита
    Восъчна основа за градеж

  4. #704
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от treex Виж публикацията
    При наличие на майка ли отглеждате маточниците или без
    При наличието на майка са отличните резултати .

  5. #705
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2016
    Мнения
    15
    Здравейте пчелари
    Търсих тема за късни отводки но не намерих такава. Прочетох доста мнения по форума но за отводки през август не намерих много информация.
    Ще ви бъда много благодарен ако ми отговорите или ме пренасочите към съответната тема.
    Имам 5 ДБ кошера от тази година месец Май, 4-те от кои се развиват много добре(даже изкарах 50 кг.мед от тях), а единият се е роял ...
    Идеята ми е да направя една или две отводки от 4-те кошера ако е възможно но в началото на август.

  6. #706
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Прави , недей се бои , докато не опиташ само ще задаваш въпроси и ще чакаш някой да ти отговори.
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  7. #707
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от papi Виж публикацията
    Здравейте пчелари
    Търсих тема за късни отводки но не намерих такава. Прочетох доста мнения по форума но за отводки през август не намерих много информация.
    Ще ви бъда много благодарен ако ми отговорите или ме пренасочите към съответната тема.
    Имам 5 ДБ кошера от тази година месец Май, 4-те от кои се развиват много добре(даже изкарах 50 кг.мед от тях), а единият се е роял ...
    Идеята ми е да направя една или две отводки от 4-те кошера ако е възможно но в началото на август.
    Има специална тема по въпроса . Давам ти линк, но имай в предвид, че отводките август не са много за начинаещ пчелар http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2545

  8. #708
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2016
    Мнения
    15
    Благодаря Много.

  9. #709
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2014
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Ruse
    Кой ден вземате от отглеждача маточниците бях пробвал подобен вариант и на 7 ден след пренасянето гледм всичко е нормално с маточниците а на 10 ден бяха в целите изградени като рамка. Вътре се виждаха маточниците. Грешката е моя но къде бъркам незнам 7 дена подхранва с сироп всяка вечер до запечатването.

  10. #710
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от treex Виж публикацията
    Кой ден вземате от отглеждача маточниците бях пробвал подобен вариант и на 7 ден след пренасянето гледм всичко е нормално с маточниците а на 10 ден бяха в целите изградени като рамка. Вътре се виждаха маточниците. Грешката е моя но къде бъркам незнам 7 дена подхранва с сироп всяка вечер до запечатването.
    По горе(#701) ти беше отговорено какво трябва, за да не ти надграждат маточниците. Запечатването е на 5 ден след пренасяне.
    Този пост е редактиран от tihmr; 17.07.2016 в 13:35.

 

 
Страница 71 от 81 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •