Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 81 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 807
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Поинтересувах се тази година и всички майкопроизводители с които се свързах, казаха че ще започнат да продават майки след 01.06. Не вярвам да е тайна откъде купуваш майките по това време и се надявам да споделиш. Не мисля, че ще се възприеме от администраторите като реклама. И още - от един майкопроизводител ли ги доставяш, или от различни.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Бургас
    купувам ги от павлов - плевен

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Като качество на майките доволен ли си? Като цяло, разбира се!
    Working....

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Бургас
    лично аз с съм доволен ,преди това взимах и от аписгарант спрямо тях качеството е доста по добро и като кажат,че на тази дата ще пристигнат майките пристигат

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Чудесно! Много ти благодаря! Изключително полезна ми беше тази информация! Ако имам още въпроси, предполагам че няма да ти бъде досадно!
    Working....

  6. #36
    Цитат Първоначално публикувано от stonit
    лично аз с съм доволен ,преди това взимах и от аписгарант спрямо тях качеството е доста по добро и като кажат,че на тази дата ще пристигнат майките пристигат
    За сега ти си единствения който е доволен от майки на Павлови.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от stonit
    лично аз с съм доволен ,преди това взимах и от аписгарант спрямо тях качеството е доста по добро и като кажат,че на тази дата ще пристигнат майките пристигат
    За сега ти си единствения който е доволен от майки на Павлови.
    в другия форум с buci59 разисквахме качествата на майките от плевен и той беше недоволен от качеството им според него правят много пило ,но не произвеждат достатъчно мед тази година имам кошери който са дали
    по 80 килограма мед ,затова всеки сам трябва да преценя от къде и как да купува или сам да си произведе
    заформя се интересна дискусия yuri според теб кой майко производител продава качествени майки

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Да,писах и казах,че съм недоволен и се базирах на 2бр/имах нужда от толкова/ майки на Павлови и сега го повтарям.Защо мисля така:просто защото имах възможност да сравнявам с другите майки произведени лично от мен и твърдя,че с нищо,ама с абсолютно нищо майките на Павлови не превъзхождаха моите.За другите производители нямам мнение,макар,че преди години си вземах и майки от Апиакта,но споменът ми е блед и затова не помня.

  9. #39
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от stonit
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от stonit
    лично аз с съм доволен ,преди това взимах и от аписгарант спрямо тях качеството е доста по добро и като кажат,че на тази дата ще пристигнат майките пристигат
    За сега ти си единствения който е доволен от майки на Павлови.
    в другия форум с buci59 разисквахме качествата на майките от плевен и той беше недоволен от качеството им според него правят много пило ,но не произвеждат достатъчно мед тази година имам кошери който са дали
    по 80 килограма мед ,затова всеки сам трябва да преценя от къде и как да купува или сам да си произведе
    заформя се интересна дискусия yuri според теб кой майко производител продава качествени майки
    Съжалявам много ама ако някой си мисли че ще намери нещо по-добро дълбоко се лъже. Имам доста добри наблюдения над майките на Павлови, имам наблюдения и над други майкопроизводители - ако не си ги купите от Павлови ще направите голяма грешка.
    Ако закюченията на Буци са направени въз основа на 2 тяхни майки, моите са на няколко стотин. Тази година например от тях вадиме мед чак до края на Септември. Това че две тяхни майки са се оказали некачествени е съвсем нормално. За разплод винаги се използват няколко майки, а не една, просто щото никога не се знае коя е най-добрата. Тея майки си ги закупуват. При всички майкопроизводители е така, при това източника е един и същ - доцента. За това ако някоя от разплодните майки е дала калпаво потомство, оплаквайте се на него. Когато казвам че от Павлови по-добро в бг няма да намерите, то се дължи на факта, че вероятно само те (поне аз не знам за друг майопроизводител)отглежда маточниците в присъствието на майка. Просто се поровете и потърсете снимки - вижте тяхните, вижте и на другите маточниците - лично аз такива маточници не бих използвал при никакви обстоятелства, по-добре да стои без майка.

    Пример как НЕ ТРЯБВА да изглежда един маточкик. Снимката е от сайта на един майкопроизводител.

    Майките на Павлови, обаче, за мен имат един съществен недостатък - не са италианки.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Това че две тяхни майки са се оказали некачествени е съвсем нормално.
    Моите уважения,но не мога да се съглася с теб.Значи аз си купувам 2 майки и се оказват некачествени.Това са си 100% брак,а ми вземат парите за добри.Не е нужно майката щом пронесе да се предлага на пазара на всяка цена.Тя трябва да е проверена и доказала се,и тогава да я предлагат и да и искат парите.Разбира се,че има и брак без значение колко процента е той,нас купувачите това не ни интересува,но щом е брак да се унищожи а не да се пуска на пазара.
    И нека тази дискусия се пренесе в другата тема-МАЙКОПРОИЗВОДСТВО,че темата се измести.

 

 
Страница 4 от 81 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •