Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 81 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 807
  1. #301
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Майката няма да чака пролетта да се оплоди!

  2. #302
    Ще чака и още как. Защо съм давал на Котларски 40 лева за клетка.
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  3. #303
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Убий майката и ги присъедини ги към друго с-во,защото резултата няма да ти хареса колега!Като направиш едно много силно с-во още април ще си направиш отводка.Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  4. #304
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231


    Матко производствен пчелин. Република Кръм. Март 15 число тази година

  5. #305
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43

    производство майка

    нямам голям брой кошери и не мога да си позволя да подготвя кошер отглеждач за маточници а трябва да си направя 10. майки оплодени за след липата даса готови,, имам ДБ работещо исилно семейство как да процедирам без да охлабвам семеиството и естествено да го намарам дами направи 10 маточника, , кой метод е найефикасен,четохчеставас ертикаойа преграеа катосе разделя кошера а другия е да сложа плодникова рамка с майката през магазините и отдоло ханеман,,, кой вариянт ще препоръчате

  6. #306
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2013
    Мнения
    7

    Re: производство майка

    Цитат Първоначално публикувано от kaloyan_ivanov
    нямам голям брой кошери и не мога да си позволя да подготвя кошер отглеждач за маточници а трябва да си направя 10. майки оплодени за след липата даса готови,, имам ДБ работещо исилно семейство как да процедирам без да охлабвам семеиството и естествено да го намарам дами направи 10 маточника, , кой метод е найефикасен,четохчеставас ертикаойа преграеа катосе разделя кошера а другия е да сложа плодникова рамка с майката през магазините и отдоло ханеман,,, кой вариянт ще препоръчате
    Я пак,че нещо не схванах.
    Всичко,което го можеш ти,го мога и аз,само че по-добре!

  7. #307
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43
    четох че има два вариянта за отгюеждане на маточници в основно семейство без да се маха майката,,единия вариянт е с вертикална преграда от ХР която разделя плодника на две, в едното е майката а в другото пчелите не усещат майката близо и зялагат маточници,, а другия вариянт е като се качи майката с рамаката през магазините а отдоло се слага ХРц, така доло пчелите залагат маточници

  8. #308
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    накарай го да се рои ( да ти направи маточници, не да хване гората)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #309
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43
    п1елите ми не са роеви и не искам да ги потиквам кам това , добре си работят ,,, ще го измисля ,,,, ти изкарали бъкфастови майки ,,,,

  10. #310
    Желая да пчеларствам с елитни майки .Моля дайте съвет от къде да си закупя ако има някой майко- производител да се свърже с мен на лични.

 

 
Страница 31 от 81 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •