Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 81 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 807
  1. #121
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Да със семейство стартер се приемат почти всички.Само че ако вадиш млечице от 100 кошера няма как да правиш толкова стартери. Има нещо друго което правят по филмите който съм гледал не го показват.

  2. #122
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Ще съм благодарен да науча повече - какво точно представлява това шаблонче , с каква форма и размери е и др. ?




  3. #123
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ако е 9мм по цялата дължина, отгледаните майки са по-добри (според F. Ruttner; Breeding techniques and selection..., BIBBA 1988). Пластмасовите чашки също са един размер по цялата дължина, а не скосени. Шаблон с формата на дюбел върши идеална работа.

    Гледай клипчето на Malka, в което правят восъчни чашки.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #124
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Кава е разликата между восъчната чашка и пластмасовата.Заслужава ли си въобще да се правят восъчни чашки.Гледам че цената не им е много голяма на пластмасовите.

  5. #125
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Някой купувал ли е майки от родопска пчела.И дали стават за северна България.

  6. #126
    ANIBAL
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от plamen
    Кава е разликата между восъчната чашка и пластмасовата.Заслужава ли си въобще да се правят восъчни чашки.Гледам че цената не им е много голяма на пластмасовите.
    Колега,восъчните чашки са естествените в които пчелите отглеждат пчелни майки.Няма друга по-добра материя за тях.И не става въпрос за цена.

    Колега просто пчелните майки са толкова метизирани,че според мен ,Родопска пчела не знам дали изобщо има.Моят пчелин е в Родопите,но не виждам нещо отличително в поведение и окраска.Някои червенеят,други са червено-черни или жълтеят.Голяма мешаница.А и съм убеден,че са подходящи за районите от севера.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Решил съм да си произведа роеви маточници и се чудя дали ще се получи ако изрежа няколко рамки по 3-4 см.вертикално до страничните летви.Целта на изрязването е да се осигури пространство за маточниците.Та питането ми е дали ще заложат маточници точно там ако изрязването стане в подходящ момет

  8. #128
    ANIBAL
    Guest
    Моето мнение е,че ще направят точно това.Но нека да бъдат прорезите повече.Разбирам какво искаш да направиш.Добро намерение.И нека питата бъде светло кафява.Важно е.Прясната пита не е подходяща за случая.

  9. #129
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Решил съм да си произведа роеви маточници и се чудя дали ще се получи ако изрежа няколко рамки по 3-4 см.вертикално до страничните летви.Целта на изрязването е да се осигури пространство за маточниците.Та питането ми е дали ще заложат маточници точно там ако изрязването стане в подходящ момет
    Може би. Ако ги изрежеш не повече от 1-2 см най-вероятно ще си го оставят като празно пространство ( може и да слагаш по-тесни основи), където евентуално щ заложат част от роевите маточници.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Имах в предвид изрязването да стане когато семейството изпадне в роево настроение дори и да е заложило маточници.Заложените маточници се унишожават и се изрязват рамките за да заложат там нови маточници.Когато семейството е в роево настроение няма да изгради изрязаните ивици.

 

 
Страница 13 от 81 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •