Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 24 от общо 24
  1. #21
    Здравейте Spens,

    Работодателите търсещи пчелари до този момент са наемали предимно американци или мексиканци. През последните 4 години NGB-Consulting - фирмата която управлявам, изпраща селскостопнски работници и шофьори на камиони в САЩ, но партньорската ни организация в САЩ си кооперира и с работодатели в сферата на стрителството, туризсма, земеделието, животновъдството, пчеларство и др.
    Един Ваш колега - пчелар отправи запитване преди време дали не можем да му съдействаме за работа или стаж по специалността и ето ... вече имаме поръчка за пчелари. Надявам се да съумеем да предоставим добри кадри сега и ако това стане и има желание от страна на българи пчелари да работят в САЩ ще продължим да изпращаме всяка година.

    Надявам се това да отговори на въпроса Ви.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    ИЗВАТКА ОТ ФОРУМИТЕ...СЛЕД ДОСТА ВРЕМЕ РОВЕНЕ В ГУГАЛА И НЯКОЛКО РАЗГОВОРА С ХОРА ОТ БОДФИШ-ТОВА Е ГРАДЧЕТО В КОЕТО ТРЯБВА ДА Е ФЕРМАТА ,НИКОЙ НЕ Е ЧУВАЛ ЗА ТАКИВА ПЧЕЛАРИ НА ПОСОЧЕНИА АДРЕС ИМА ПРАЗНО ПОЛЕ И ТАКА НАТАТАК АКО НЯКОИ ЗНАЕ ПОВЕЧЕ ИЛИ НЕЩО ПО РАЗЛИЧНО ЗА ТОВА МОЛЯ ДА СПОДЕЛИ
    С голямо закъснение искам да Ви споделя, че във въпросната фирма, NGB Consulting работят или големи непрофесионалисти или мошеници (не мога да преценя кое от 2те са). По-добре изберете Usit Colours или въобще която и да е от благонадеждните големи фирми. Макар от NGB да се отнасят изключително любезно с клиентите си, резултатите, които получих бяха нулеви. Записах се още в началото на октомври, за да имам по-голям шанс за хубава работа в САЩ. Пращаха ми по десетина оферти месечно, от които избирах 3-4 длъжности. Искам да добавя, че нивото ми на владеене на английски е отлично, а претенциите за длъжностите или щатите, в които са ситуирани работните места - изключително малки. Всеки път обаче следваха около 3 седмици мълчание, след което ми съобщаваха, че местата били заети и трябвало да избера някоя друга работа. Това се случваше в продължение на три месеца, но не губех кураж. Накрая ми казаха обаче, че трябвало да доплатя (около 150 долара бяха), тъй като те не получавали отговор от работодателите и се налаго да се свързват с други. Отделно че след поредното предоставяне на списък с длъжности от тяхна страна (всеки път отговарях до 24 часа на офертите) ми сервираха, че за работата, която кандидатствам има интервю, при това след 1 час! В това ме увери мениджърката на NGB Consulting. Наложи ми се спешно да изхвърча от университета си и да се прибера вкъщи на спокойствие, за да седна на Скайп. Тогава пък ми се извинаха за станалата грешка - интервюто всъщност било преди, а не след 1 час. Търпението ми сериозно започваше да се изчерпва. В крайна сметка ми "намериха" работа в Кънектикът в един скейт парк. Аз не бях кандидатствал за нея, работодателят ме бе харесал от каталога с кандидатстващи. Квартирата на седмица беше 300 долара, заплащането - по 8 долара на час с 6 работни часа на ден. БЕЗ възможност за втора работа. След кратки и прости сметки се оказа, че ако работя усърдно 3 месеца ще съм навътре с около 1000 долара. Това беше абсолютно безумие и поради това отказах. В крайна сметка до месец май не успяха да намерят абсолютно нищо. Всичките ми приятели, които се бяха записали в по-големи агенции вече бяха уредени. Аз дори през интервю не бях минал, с изключение на оценяване на познанията по английски език. Доста огорчен бях - представете си всеки път да сте с различна нагласа за различно място и различна позиция, което накрая отива по дяволите. Отидох в офиса им, за да си поискам парите, които съм им дал обратно - все пак не си бяха свършили работата изобщо като хората. Мениджърката на фирмата лично говори с мен - без да й мигне окото, тя ми каза, че са ми намерили работа - тази в Кънектикът. Това, че не съм искал да я взема било лично мой проблем. Когато й казах за това, че условията са изключително неизгодни и аз ще се върна с по-малко пари, отколкото съм тръгнал, отговорът бе следният - "Ние Ви пращаме на културен обмен, не да ставате милионер". Бях в потрес колко безочлива е тази жена. Не се извини дори за проваленото интервю - защо съм й бил звънял на нея за часовете, като за тази работа трябвало да говоря с офиса. Опита се да извърти така ситуацията, че да ме изкара претенциозен и разглезен студент, надяващ се да си вее краката за пари. Станах, пожелах й приятен ден и излезнах. Наистина не знаех по-какъв друг начин да реагирам.

    Затова Ви умолявам, не правете същата грешка като мен! Не отивайте при NGB Consulting! Извинявам се ако не всички предоставени данни са съвсем точни, но от въпросните събития измина 1 година.

    Евтиното излиза скъпо, в това се уверих от първа ръка.
    ТУК ПОСЛЕДНОТО МНЕНИЕ Е МНОГО ИНТЕРЕСНО http://brigadiri.com/forum/viewthrea...56&rowstart=10

  3. #23
    Приятелю през какви премеждия си преминал направо за филм :D Аз се смея но то не е за смях навсякъде се нароиха такива фирми ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Брех - аз живея с мисълта, че вече ги озаптиха подобни тарикатлъци, инак преди години не малко хора познавам, които изгоряха къде с по-малко, къде с повечко пари от такива фирми.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •