Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 164
  1. #151
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Кмете, вервам ти! Нема да бегам на плаца!


    Поздрави, и на слука! Г. Георгиев

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Не казвам че не убива прасета просто енергията която носи не е достатъчна за да нанесе убийствено поражение, освен в случаите на попадения в сърце , глава. И поради тази пичина ползването му за прасета води по често до похасяването на месото или иначе казано животното най вероятно ще умре но след доста време и сериозно разстояние. А целта на подходящият калибър е да доведе до бърза и по малко мъчителна смърт за животното. А 30-06 е 7,62*63 , сам прецени разликата с Драгунова които е 7.62*54
    ПП Написаното в предният ми пост не е цитат.
    ЗА МНОГО ГОДИНИ!

    Не че не си прав, ама не съм съвсем съгласен. Както се казва в една мисъл, оръжието не убива, а човекът който стреля с него. Не се правя на голям стрелец, но за времето в което стрелям с калашника, всичко ударено където трябва е паднало. Изключение са две прасета, на които дадох предварение по инерция и им пробих носовете пред очите (оказа се че са ми били прекалено близо). Другите, вкл. и вчерашното, с изстрел в тялото падат до 50 метра. Прасето от последната снимка беше с прекъсната артерия и счупен гръбнак, почина за 30 секунди.
    За 30-06 и 7,62х54 си прав, има разлика, но не е голяма, може би не трябваше да казвам "еквивалент" а "аналог".
    Иначе смъртоносните зони са еднакви за всички калибри...

    boar.jpg
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #153
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    3676_1661104437500627_8186459195446234566_n.jpg1909613_1661104390833965_1598226321991822370_n.jpg
    Е такива вълци трепеме във Видинско-85кг.

  4. #154
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ЗА МНОГО ГОДИНИ!

    Не че не си прав, ама не съм съвсем съгласен. Както се казва в една мисъл, оръжието не убива, а човекът който стреля с него. Не се правя на голям стрелец, но за времето в което стрелям с калашника, всичко ударено където трябва е паднало. Изключение са две прасета, на които дадох предварение по инерция и им пробих носовете пред очите (оказа се че са ми били прекалено близо). Другите, вкл. и вчерашното, с изстрел в тялото падат до 50 метра. Прасето от последната снимка беше с прекъсната артерия и счупен гръбнак, почина за 30 секунди.
    За 30-06 и 7,62х54 си прав, има разлика, но не е голяма, може би не трябваше да казвам "еквивалент" а "аналог".
    Иначе смъртоносните зони са еднакви за всички калибри...

    boar.jpg
    Поздравления за приятните моменти който си имал с Калашника, явно сте си паснали чудесно,явно ползваш и подходящи проектили. За последно ще споделя нещо по темата. В белите държави на запад от нас със закон са посочени минималните калибри за лов на всякакъв вид дивеч включително и видове сачми.

  5. #155
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Нов член на семейството!
    По стечение на обстоятелствата е момиче и с нея резултата вече набъбва до 4 към 1 в полза на дамите..., а ако броя и съотношението в кошерите настава тотален матриархат!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20170904_163246.jpg‎  

  6. #156
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Нов член на семейството!
    По стечение на обстоятелствата е момиче и с нея резултата вече набъбва до 4 към 1 в полза на дамите..., а ако броя и съотношението в кошерите настава тотален матриархат!
    Честито! Да те радва и слуша много.
    Милен Михов

  7. #157
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Дано успея да я обуча. Това ще е първото куче което ще уча сам. Преди тази глезла имах мъжки дратхар, а още преди това няколко ягдтериера, но ги учеше баща ми лека му пръст. И сега не съм убеден в себе си, но ще пробвам и дано родословието също помогне.

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Дано успея да я обуча. Това ще е първото куче което ще уча сам. Преди тази глезла имах мъжки дратхар, а още преди това няколко ягдтериера, но ги учеше баща ми лека му пръст. И сега не съм убеден в себе си, но ще пробвам и дано родословието също помогне.
    Моите три съвета:
    1. Много и постоянно внимание, предимно от теб. Ако се намесят и останалите дами в къщата ще си имаш компаньонка.
    2. Първата команда която трябва да я научиш е "ела при мен" или както там ще я викаш. Първото научено се помни цял живот и се изпълнява безпрекословно.
    3. Втората да е командата "не".
    и бонус 4. Почвай да и гърмиш от сега. Газов пистолет, или пиратки (но да ги хвърля друг на 5-10 метра от вас). Като посвикне, и с пушката, но без да се прекалява.
    Всичко друго, кучето си го има в инстинктите. То ще те учи, не ти него.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #159
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Дано успея да я обуча. Това ще е първото куче което ще уча сам. Преди тази глезла имах мъжки дратхар, а още преди това няколко ягдтериера, но ги учеше баща ми лека му пръст. И сега не съм убеден в себе си, но ще пробвам и дано родословието също помогне.
    Ако искаш мога да ти пратя в електронен вариант една книга за обучение на ловни кучета.Самия файл е над 100мб, книгата е много подробна и хубава в момента обучавам един дратхаар на 3м и смея да каже ,че се справяме успешно.Моя тел :0878532677 Милен Михов
    Милен Михов

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Два дена гонач по необходимост... и бях награден!

    22528481_10214579028137230_1203646753643594787_n.jpg
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •