Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 84
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13

    ОХРАНИТЕЛНА СИСТЕМА ЗА КОШЕРИ

    Системата се състои от контролен панел (платка) който следи за състоянието на датчиците (кошерите) за отваряне на кошер или скъсване на кабел. Платката има GSM модул който позвънява при аларма или проблем, не е нужно да вдигате телефона си, работи с CLIP т.е. позвъняване. Връзката м/у датччиците и платката става с кабел който сложен в гофрирана тръба или пвц тръби за да не бъде прекъснат и запазен от външните условия, може да се вкопае вземята също. Всичко се сглобява и разглобява лесно с цел да могат да се обслужват и местят кошерите по-лесно.
    Може ба бъде монтирана и сирена която да плаши нападателите стига да не пречи на пчелите. Може да бъде вкючена към СОТ. Цялата система работи с акумулатори така че ако няма ток в пчелина не е проблем.
    Едната батерия се зарежда при вас докато другата работи може .
    Ако имате някакви въпроси питайте.

    Георги Георгиев
    0895888520
    ohranitelnatehnika@gmail.com
    http://www.domofonite.eu

  2. #2
    А цената каква е?

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    13
    Ориентировъчна цена за контролен панел във влагоустойчива кутия с 2 акумулаторни батерии и зарядно 265 лв., датчик за кошер с бърза връзка 14 лв, кабел 54 ст. на метър вие решавате дали да се положи така на земята и ли в гофрирана тръба или PVC тръба.
    Сирена за външен монтаж с акумулатор 59 лв.
    Трябва ви само сим карта.
    Системата е гъвкава и могат да се добавят или махат кошери .
    Възможен е и безжичен вариант на системата но цената ще е доста по-сериозна от тази.

  4. #4
    Хубаво предложение ,но не всява респект . Аз предпочитам секирата и най вече правата лопата :D. Верно по ниско кпд имат ама един път засечът ли некой са супер ефективни :D
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А какъв е датчика за кошер?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И колко време издържат акумулаторите на студ и влага ?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това зависи от капацитета на акумулатора. 6 Ач - 3-4 дни. Аз ползвам 40 Ач- 15-18 дни, като и сирената се захранва от него, а това сваля цената и няколко пъти. Питах за датчика, защото смятам за абсолютно излишно ползването му. По лесно е да се охранява периметър. По-скоро бих се замислил за видеонаблюдение. Съвременните комуникации дават възможност за това да следиш какво се случва на пчелина в реално време. Е това струва малко повечко пари, но ако сметнем цената на датчиците, със сигурност ще излезе доста по-евтино.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    И аз за това си мисля,периметър+видеонаблю дение със сензор за движение

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Сензора за движение не мисля че е най-доброто решение. Най-надеждната констрикция е и най-простата.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ако е сензор за движение - това значи при минаването на някоя любопитна животинка и си на педала
    Ако е със сензори под капака и под кошера - това за мен е по подходящо - но пък всеки може да мине да ги отрови например
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •