Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 84
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Този телефон не е кога ти скимне да звъниш, слава богу не ми се е налагало да звъня. Ама ми се струва невъзможно, ако съобщиш за кражба, да не ти обърнат внимание.
    Па ако не ти се занимава с "оператор" звънни директно в полицията...

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Колега Каменов, тел.112 е създаден за успокоение на обществото и изискванията на ЕС, а не за реална превенция или реакция. Аз лично съм звънял при два инцидента, като резултата беше нулев. Идеята за охрана на пчелини не е лишена от логика, а как точно, всеки сам решава.

  3. #43
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Хубаво ги дискутирате тези теми,но не се ли замисляте че се продават заглушаващи устройства за по 120лв с 400м периметър wink; Какъв ще е смисъла тогава от тази скъпа техника за охрана??? За да закупите заглушаващо устройство за да заглушите техния сигнал пък пригответе 80000долара,но тогава и ваща е заглушена.Чесно казано,ми се струва пълна глупост с тези охранителни техники,каквато и да е.На мои близък му откраднаха тази есен 62 кошера.Горкия с жена си тъкмо с много труд и блъскане и лишение бяха ги направили тези бройки,и хоп кошерите там,пчелите ги няма, охранителната техника заглушена,и те в първи клас,а полицията вдига рамене няма как да се намерят само пчелни сем.трябвало и кошерите да вземат че да ги търсят по белези Нямали редовно човек там забравете за защита.Просто се радвайте че не са ви набелязали.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Боян Бумбалов, това е едно от нещата, които правят сигнализиращите системи безсмислени! Другото го посочих аз.
    Все пак остава личния избор за влагане на пари в нещо, носещо някакво психологично успокоение.

    Сигнализиращите системи не са лоши, но лично за себе си не искам да използвам такава. Причините ги описах по-горе!

    П.П. имам приятел, на който му изключиха ПАРАДОКСА, и окрадоха 100-150 кила ракия :D ....сметайте за друго дали си заслужава :D

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Можеби знаещите и опитни крадци рядко се сещат за кошери ! Проблем са повече малките изродени мангалчета , които от нямане на работа безчинстват навсякъде , където попаднат ! Но понеже закона ги брои за хора , а не за паразити , каквито са , още повече , ако са малолетни - ние сме безсилни ! Модерна и скъпа сигнализация наистина нее оправдана , поради причините посочени от колегите по-горе , но елементарна система с мощна сирена може и да има някакъв ефект ! Всред природната тишина рева на сирена действа доста стресиращо , та може да се импровизира ! Успех на всички !
    Невсичко с две бузи е лице !

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    И срещу заглушаването има ефективен и не много скъп изход.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=2971


    Това заслужава внимание !
    Невсичко с две бузи е лице !

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2013
    Мнения
    13
    не е ли наи добре никои да не прави пакост ,и предпочитам човека да се замисли преди да направи нещо дори и една фалшива камера обърната срещу него ще му повлияе на психиката

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=2971

    Не съм специалист,но ако записът е в резолюция 352х288 последното нещо което ще може да се наблюдава е пчелин.Вероятно записи с тази резолюция биха били подходящи за охрана на стая или наблюдение пред някоя врата.Ако греша нека някой с опит да ме поправи.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    какво ще правиш с този запис след като ти натоварят кошерите?Трябва да получаваш алармиращ сигнал веднага и да реагираш на време,пилеене на пари според мен.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •